Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Alicja

Pochodzenie i znaczenie

Pochodzenie imienia jest niejasne. Najczęściej podaje się, że jest to angielska forma niemieckiego imienia Adelajda. Czasem wywodzono je z greckiego słowa aletheia - "prawda". W Polsce pojawiło się stosunkowo niedawno, ale jest bardzo popularne.

Charakterystyka imienia Alicja

Aleksandra to osoba pełna optymizmu i radości życia. Jej optymizm udziela się też osobom z jej otoczenia. Jest osobą szczerą, otwartą i służącą swoją pomocą. Świetnie czuje się pracując charytatywnie ponieważ ma ogromną potrzebę aby pomagać innym. Jest ciekawa świata, kocha podróże. Jest osobą niezależną, ambitną.

Zdrobnienia imienia Alicja

Ala, Alka, Alusia

Imię Alicja w innych językach

ang., fr., wł. Alice

Zapis runiczny imienia Alicja

Runa-a Runa-l Runa-i Runa-c Runa-j Runa-a

Imię Alicja według astrologów i numerologów

Odpowiednie imię dla Panny, Bliźniąt, Strzelca i Wodnika. Lwom da nadmierną pewność siebie, Wagom zbytnią ruchliwość towarzyską, u Ryb rozwinie fantazje, a Bykom doda odwagi do finansowego spekulowania. Dobre imię dla numerologicznych programów 1,2,3,4,5,6,7,8. Liczba tego imienia to 1 wskazuje na samodzielność, twardość i ufność we własne siły cechujące Alicje.

Planeta

Merkury

Kamień

Agat

Szczęśliwy dzień

Wtorek

Znani imiennicy

Alicja Helman - teoretyk filmu; Alicja Majewska - piosenkarka; Alicja Mikołajczyk - dziennikarka; Alicja Pęczak - pływaczka; Alicja Resich-Modlińska - dziennikarka; Alice Walker - pisarka

Pozostałe imiona na literę A

wp
wp
wp