Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Adam

Pochodzenie i znaczenie

Jest to imię biblijne znane z Księgi Genesis: Adam to pierwszy człowiek na ziemi ulepiony przez Boga z gliny. Imię pochodzi z wielu źródeł. Z języka sumeryjskiego pochodzi od słowa ada-mu czyli "mój ojciec", akadyjskiego ad-mu - "zbudowany, zrodzony" lub arabskiego adama - "łączyć się". Najczęściej jednak przyjmuje się hebrajskie pochodzenie od słowa adamah czyli "ziemia, rola". Adam więc to człowiek powstały z ziemi, rolnik, ojciec rodu. W Polsce używane od XII w. w różnych formach : Adam, Jadam, Adem, Jadem. Nadawano je dzieciom wątłego zdrowia aby ochronić je przed przedwczesną śmiercią lub dzieciom z nieprawego łoża. Imię do ówczesnych czasów zachowało dużą popularność.

Charakterystyka imienia Adam

Adam jest nie zależy, ambitny i solidny. Potrafi być konsekwentny a umiejętność realnej oceny sytuacji sprawia, że wszelkie jego zamierzenia kończą się sukcesem. Odznacza się odpowiedzialnością, systematycznością. Często jest pionierem w przeróżnych przedsięwzięciach. Lubi być kontrowersyjny i bezkompromisowy. Rzadko zmienia zdanie i nie przyjmuje rad innych. Praca ma dla niego duże znaczenie ale na pierwszym miejscu stawia rodzinę. Jest wspaniałym mężem i ojcem, bezgranicznie kocha swoje dzieci. Wolny czas lubi spędzać na łonie natury. Jego zainteresowania związane są ze sztuką i sam nierzadko przejawia talent artystyczny.

Zdrobnienia imienia Adam

Adaś, Adasiek, Adamek

Imię Adam w innych językach

ang., fr., niem. Adam , wł. Adamo

Zapis runiczny imienia Adam

Runa-a Runa-d Runa-a Runa-m

Imię Adam według astrologów i numerologów

Imię korzystne dla urodzonych pod znakiem Byka, Raka, Panny, Koziorożca. Niekorzystne dla osób urodzonych pod znakiem Barana, Skorpiona, Wag. Imię korzystne dla numerologicznych programów 1,2,3,5,6,7,8,9. Liczba tego imienia to 1, a więc liczba pionierów, przewodników, indywidualistów.

Planeta

Księżyc

Kamień

Szmaragd

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Adam Asnyk - poeta; Adam Bahdaj - pisarz; Adam Mickiewicz - poeta; Adam Hanuszkiewicz - aktor; Adam Kilian - scenograf

Pozostałe imiona na literę A

wp
wp
wp