Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Adrian

Pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia łacińskiego i oznaczało osobę z miasta Hadria (lub Adria), leżącego w okolicach Wenecji. Pierwotna forma brzmiała Hadrianus, gdzie z czasem poczatkowe h- uległo zanikowi. Imię to nosił jeden z cesarzy rzymskich. W Polsce dawniej rzadko było uzywane, obecie jest dość popularne.

Charakterystyka imienia Adrian

Adrian to urodzony przywódca - pewny siebie, dynamiczny, odważny. Potrafi egzekwować od innych swoje zdanie, nawet za cenę sprzeciwu uznanym autorytetom. Adrian jednak nie jest egoistą, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi dobro najbliższych. Dla rodziny jest zdolny do poświęceń i ponoszenia ryzyka. Cechuje go otwarty umysł i pewność siebie a umiejętność przewidywania ułatwia realizację życiowych planów. Posiada zamiłowanie do nowych przygód, często więc podróżuje.

Zdrobnienia imienia Adrian

Adrianek

Imię Adrian w innych językach

ang., niem. Adrian, fr. Adrien, wł. Adriano

Zapis runiczny imienia Adrian

Runa-a Runa-d Runa-r Runa-i Runa-a Runa-n

Imię Adrian według astrologów i numerologów

Imię korzystne dla urodzonych pod znakiem Strzelca, Barana, Lwa. Niekorzystne dla urodzonych pod znakiem: Skorpiona - nadmiernie podsyca żądzę władzy Raka i Panny - nie harmonizuje z rozwagą i statecznością tych znaków. Imię korzystne dla wszystkich programów numerologicznych. Liczba tego imienia to 5, czyli liczba ludzi odważnych, dzielnych, dążących do sukcesu i popularności, zdobywców, ludzi o dalekosiężnych planach i wzniosłych marzeniach.

Planeta

Jowisz

Kamień

Ametyst

Szczęśliwy dzień

Czwartek

Znani imiennicy

św. Adrian - patron żołnierzy i kowali; Adrian Baraniecki - lekarz i społecznik; Adrien Brody - aktor; Adriano Celentano - piosenkarz; Adrien de Gerlache de Gomery - belgijski podróżnik

Pozostałe imiona na literę A

wp
wp
wp