Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Anna

Pochodzenie i znaczenie

To imię hebrajskie. Według źródeł apokryficznych, niepoświadczonych jednak przekazem biblijnym, tak miała na imię matka Maryi. W Polsce pojawiło się w XII w. (Anka, Anula, Anusza, Annusza). To od wielu lat jedno z najpopularniejszych imion.

Charakterystyka imienia Anna

Anna to osoba, w której skupiają się przeciwstawne cechy. Z jednej strony Anna to osoba wrażliwa, łagodna, bardzo tolerancyjna i ugodowa. Ceni sobie spokój i harmonię. Z drugiej jednak strony potrafi być uparta, zacięta i nie podporządkuje się wpływom innych. Dusza jej jest artystyczna. Pociąga ją to co tajemnicze i niezwykłe. Uwielbia muzykę.

Zdrobnienia imienia Anna

Ania, Anka, Anusia, Anuśka, Aneczka, Andzia

Imię Anna w innych językach

ang., wł. Anna; fr. Anne

Zapis runiczny imienia Anna

Runa-a Runa-n Runa-n Runa-a

Imię Anna według astrologów i numerologów

Anna to odpowiednie imię dla osób spod znaku Byka, Raka, Panny, Ryb. Nadane osobom o znakach skrajnych pomoże złagodzić negatywne cechy charakteru mowa tutaj o Bliźniaku, Lwie. Wodnika nauczy praktycznego spojrzenia na życie. Dobre imię dla numerologicznych programów 1,4,6,7,8,9. Liczba imienia to 3, czyli liczba ludzi sukcesu i popularności.

Planeta

Księżyc

Kamień

Kamień księżycowy

Szczęśliwy dzień

Poniedziałek

Znani imiennicy

Anna Achmatowa - poetka; Anna Jagiellonka - królowa Polski; Anna Boleyn - królowa angielska; Anna Czerwińska - himalaistka; Anna Dymna - aktorka; Anna German - piosenkarka; Anna Jantar - piosenkarka; Anna Maria Jopek - wokalistka; Anna Kamieńska - poetka; Anna Polony - aktorka; Anna Przybylska - aktorka; Anna Seniuk - aktorka; Anna Cieślak - aktorka; Anna Korcz - aktorka; Anna Popek - prezenterka telewizyjna; Anna Dereszowska - aktorka

Pozostałe imiona na literę A

wp
wp
wp