Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Agnieszka

Pochodzenie i znaczenie

Imię pochodzenia greckiego : hagne, agne - "czysta, niewinna". Do polski dotarło za pośrednictwem czeskim z niemieckiego Agnes.

Charakterystyka imienia Agnieszka

Poprzez różne skojarzenia imię to łączy się z ideą początku. Liczba tego imienia równa się jeden, co stawia Agnieszki w szeregu tych, którzy idą na początku, przewodzą innym. Także czystość i niewinność właściwa jest istotom, które stoją u początków. Ludziom znającym łacinę imię Agnes przypominało słowo "agnus", czyli "baranek", a znak Barana jest pierwszym wiosennym znakiem zodiaku, znakiem odrodzenia życiodajnej siły Słońca. Święta Agnieszka przedstawiana jest na obrazach z barankiem na rękach, a w dniu jej święta, 21 stycznia, święci się w Rzymie dwa białe baranki, z wełny których zostaną sporządzone szaty papieża. Imię Agnieszka jest u nas chętnie nadawane, ponieważ od razu ma formę zdrobniałą, pieszczotliwą, czyli szczególnie nadaje się dla dzieci. Ta zdrobniała forma imienia nie powinna jednak nikogo mylić! Prawie zawsze okazuje się, że dziewczynka, którą nazwaliśmy Agnieszką, jest nad wiek samodzielna, nie daje się urabiać i pokazuje swoje pazurki. Agnieszki wcześnie potrafią zapewnić sobie niezależność. Często już jako nastolatki stają się faktyczną głową rodziny, a przynajmniej rodzice muszą się liczyć z ich zdaniem. Młode Agnieszki szybko wchodzą w świat dorosłych i znajdują dla siebie pole do popisu, na którym mogą być pierwsze i najlepsze. Siła charakteru, niezależność, otwarty umysł, rozsądek i zawodowa sprawność - wszystko to jednak wcale nie przeszkadza Agnieszkom w byciu kobietą. Kiedy trzeba, potrafią być prawdziwą ozdobą tego niedoskonałego świata. Agnieszki, zgodnie z magią swojego imienia, długo zachowują młodość, świeżość i ciekawość świata. W wieku dojrzałym mogą być wzięte za koleżanki swoich córek!

Zdrobnienia imienia Agnieszka

Aga, Agunia, Jagunia, Agusia, Agniesia, Agnisia, Jagusia, Aguśka, Jaguśka, Aguś

Imię Agnieszka w innych językach

ang., niem. Agnes, wł. Agnese.

Zapis runiczny imienia Agnieszka

Runa-a Runa-g Runa-n Runa-i Runa-e Runa-s Runa-z Runa-k Runa-a

Imię Agnieszka według astrologów i numerologów

Znak zodiaku najbardziej zgodny z charakterem tego imienia to Wodnik. Wodnik, jak typowa Agnieszka, ma silny charakter, ale nie narzuca się innym i czyni swoje bez zbędnego hałasu. Drugim znakiem Agnieszki jest pierwszy znak wiosny, Baran. Również Ryby, Lew, Strzelec, Bliźnięta i Waga, to znaki, którym bez przeszkód można nadać to imię. W przypadku pozostałych znaków imię Agnieszka może pełnić role "pedagogiczną": uczyć młode istoty pogody ducha i optymizmu.

Planeta

Merkury

Kamień

Bursztyn

Szczęśliwy dzień

Sobota

Znani imiennicy

Agnieszka Chylińska - wokalistka; Agnieszka Holland - reżyserka; Agnieszka Krukówna - aktorka; Agnieszka Maciąg - modelka

Pozostałe imiona na literę A

wp
wp
wp