Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Bogdan, Bohdan

Pochodzenie i znaczenie

Wywodzi się z języka słowiańskiego: Bogdan, Bogodan dany przez Boga. W Polskich źródłach występuje od XIIw. Do naszego języka trafiła także wschodniosłowiańska odmiana tego imienia czyli Bohdan, która funkcjonuje jako samodzielne imię.

Charakterystyka imienia Bogdan, Bohdan

Bogdan to człowiek energiczny i towarzyski. Ze względu na silną osobowość nie może narzekać na zainteresowanie ze strony płci przeciwnej. Wśród ludzi budzi zaufanie, a optymizm udziela się innym. Jest bystry, przenikliwy więc łatwo jest mu zrobić karierę. Do tego dodajmy, że jest praktyczny, ma zmysł organizacyjny i sukces zawodowy murowany. Z dużą łatwością przekona innych do swoich poglądów. Swoje projekty na których mu zależy łatwo wciela w życie.

Zdrobnienia imienia Bogdan, Bohdan

Bogdanek, Bohdanek, Bodek, Bodzio

Imię Bogdan, Bohdan w innych językach

ang.,fr.,niem.,wł. Bogdan

Zapis runiczny imienia Bogdan, Bohdan

Runa-b Runa-o Runa-g Runa-d Runa-a Runa-n , Runa-b Runa-o Runa-h Runa-d Runa-a Runa-n

Imię Bogdan, Bohdan według astrologów i numerologów

Imię to pasuje do Byka, Lwa, Skorpiona, Raka i Ryb. Niekorzystne dla Wag. Dobre imię dla numerologicznych programów 1,2,3,5,7,8,9. Niekorzystne dla 6. Jego liczbą jest dająca psychiczną siłę i wewnętrzny spokój 6.

Planeta

Księżyc i Saturn

Kamień

Turkus

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Bohdan Butenko - artysta grafik; Bohdan Chmielnicki - hetman kozacki; Bohdan Łazuka - aktor, piosenkarz; Bohdan Smoleń - artysta kabaretowy; Bogdan Tomaszewski - dziennikarz sportowy

Pozostałe imiona na literę B

wp
wp
wp