Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Barbara

Pochodzenie i znaczenie

Imię pochodzi od greckiego słowa barbaros - "niemówiący po grecku, cudzoziemiec, barbarzyńca". W Polsce imię pojawiło się w XIV w. W formach : Barbara, Barbora, Warwara, Barbarka.

Charakterystyka imienia Barbara

Barbara odznacza się niespożytą energią i witalnością. Jest zawsze zadowolona, potrafi swym śmiechem zarażać innych. Cechują ją perfekcjonizm, jest ambitna, uczciwa i niezależna, potrafi walczyć o swoje. Jej zawziętość nie zamyka jej oczu na potrzeby i cierpienia innych, wówczas jest uczuciowa i opiekuńcza. Lubi przebywać na łonie natury: na wsi, w górach, nad jeziorem.

Zdrobnienia imienia Barbara

Basia, Basieńka, Baska, Barbórka

Imię Barbara w innych językach

ang., niem., wł. Barbara, fr. Babette

Zapis runiczny imienia Barbara

Runa-b Runa-a Runa-r Runa-b Runa-a Runa-r Runa-a

Imię Barbara według astrologów i numerologów

Najlepiej pasuje do chodzących własnymi drogami : Raka, Ryb i Skorpiona oraz związanych z przyrodą: Barana i Byka. Nie pasuje do lubiącej miasto Panny, Wagi i Bliźniąt. Imię idealne dla każdego programu numerologicznego. Jej liczbą jest 2, która pokazuje, jak w Barbarze łączy się to co nieznane, dzikie z tym, co pozwala na zgodę i pojednanie.

Planeta

Mars

Kamień

Hematyt

Szczęśliwy dzień

Czwartek

Znani imiennicy

Św. Barbara - patronka górników; Barbara Borys-Damięcka - reżyserka; Barbara Brylska - aktorka; Barbara Kraftówna - aktorka; Basia Trzetrzelewska - piosenkarka

Pozostałe imiona na literę B

wp
wp
wp