Wp Horoskopy
Partner
serwisu
Logo_cut_simple
mobilemobile
wp

Wzmocnij swoją energię na jesień

Skontaktuj się z autorem
Aleksandra

Aleksandra

Teraz
dostępny
Wzmocnij swoją energię na jesień
Aleksandra Aleksandra 2022-09-16 15:05

Jesień to przepiękna pora roku. W tym czasie natura uczy nas, że życie objawia się na wiele kolorów i że warto odpuścić to, co już nie spełnia swojej roli. Jeśli nie będziemy odpuszczać tego, co już nie jest nam potrzebne, nie zamkniemy cyklu i nie będziemy mogli otworzyć się na nowe. Jesień więc to czas, kiedy możemy praktykować przebaczenie, darowanie i uwolnienie siebie od przeszłości. Wystarczy, że znajdziemy kilka chwil, aby w spokoju usiąść w towarzystwie drzew. Oddychając powoli i uważnie nasza energia szybko zsynchronizuje się z otoczeniem natury, a ta zacznie karmić nas swoją bezwarunkową, uzdrawiającą miłością. 

Często jednak po letnich i wakacyjnych wojażach, zamiast na jesień zacząć się wyciszać i regenerować, przykręcamy tempa i nadwyrężamy własne zasoby energetyczne. Dodatkowo nagłe spadki temperatur i skoki ciśnienia nierzadko negatywnie wpływają na nasze samopoczucie osłabiając organizm. To wszystko manifestuje się jako obniżona odporność, infekcje i ogólna jesienna chandra. 

Zamiast czekać, aż nasze zdrowie podupadnie już teraz możesz przygotować się do jesiennej aury.

Oto kilka wskazówek, jak zadbać o swoją energię w tej porze roku: 

1. Rozpocznij dzień od medytacji - dzień wcześniej zaplanuj miejsce i czas trwania porannej medytacji a także intencję. Energia podąża za umysłem. Jeśli umysł jest rozproszony, twoja energia też będzie rozproszona i będziesz mieć uczucie braku stabilności. Medytacja z intencją pomaga skupić uwagę i skoncentrować energię, co sprzyja budowaniu uczucia wewnętrznej równowagi i buduje pozytywną aurę na cały dzień.  

 

2. W ciągu dnia rób przerwy od wykonywanych czynności i spróbuj wykonać kilka głębokich oddechów, które do energetyzują twoje ciało i umysł. Wystarczy, że na chwilę zamkniesz oczy i zrobisz głęboki wdech przez nos oraz głęboki wydech przez usta. Wdychając powietrze przez nos wprowadzasz nową, czystą energię do swojego ciała, a wydychając głęboko przez usta, oczyszczasz się i uwalniasz.  

 

3. Pod koniec dnia znajdź dla siebie czas, aby podsumować i uporządkować swoją przestrzeń energetyczną. Jeśli lubisz ćwiczenia, warto spróbować jogi lub innej formy ruchu, dzięki której twoje ciało zrelaksuje się i oczyści po całym dniu. Jeśli twój umysł cały czas pracuje na wysokich obrotach i masz trudność, aby go wyciszyć, spróbuj wykonać następujące ćwiczenie: 

- W pozycji siedzącej wyprostuj kręgosłup i skup uwagę na swojej głowie i szyi. Zacznij delikatnie potrząsać głową na boki wydychając jednocześnie powietrze przez usta. Delikatne potrząsanie głową wspiera uwalnianie spięć z głowy i karku oraz obniża fale mózgowe, czego efektem jest dosłownie wyrzucenie z głowy negatywnych myśli. Celem ćwiczenia jest reset i powrót do homeostazy. Zauważ, że gdy skończysz to ćwiczenie po około 2 lub 3 minutach poczujesz błogie wyciszenie i relaks.

wp

Nasi Eksperci

wp