Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Wpływ kart tarota na Twój biznes

Wpływ kart tarota na Twój biznes

Narasta trend integrowania duchowych praktyk w świecie biznesu. Wielu prezesów korporacji otwarcie korzysta z kart tarota jako nietypowego narzędzia analizy rynkowych lub jako pomocy w przygotowaniu się na potencjalne wyzwania.
Tarot to ezoteryczne karty, które pozwalają zobaczyć przyszłość, a co najmniej oferują wgląd w ludzkie wnętrze. Reprezentują one archetypy obecne na różnych etapach ludzkiego życia.
Umiejętne interpretowanie tych symboli może mieć fascynujący wpływ na działalność biznesową.

Każda wędrówka zaczyna się od pierwszego kroku...
Zestaw kart tarota zawiera 78 kart i powstał w XV wieku jako urozmaicenie dla działań magicznych. Wędrówkę ku samopoznaniu zaczynamy od karty Głupca. Głupiec symbolizuje niewinność i jest to punkt, w którym często myślimy: „Gdybym tylko wiedział wtedy to, co wiem teraz”. Ale zanim do tego dojdzie, musimy zrobić kilka błędów, które pozwolą nam na wyciągnięcie ważnych wniosków.


Czy kiedykolwiek byłeś Głupcem?
Nie bierz tego do siebie, ale czy patrząc wstecz, nie uważasz niektórych swoich decyzji za niemądre? Czy pamiętasz wszystkie pomyłki, które popełniłeś? Te pieniądze, które straciłeś na nieefektywne kampanie marketingowe? Niewłaściwe wybory? Z czasem zdobywamy doświadczenie, a prowadzenie własnej firmy jest doskonałym polem do formowania charakteru. Mimo wszystko, na pewnym etapie życia, każdy z nas ma prawo popełnić błąd. Sekretem sukcesu jest akceptacja własnej omylności oraz przyswojenie wartościowych lekcji z doświadczeń. Autorefleksja i umiejętność wyciągania wniosków z niepowodzeń to cechy charakterystyczne dla biografii wielu znanych przedsiębiorców.


Odnajdywanie "mentalności nowicjusza"
Jeśli prowadzisz firmę od kilku lat (lub nawet dekad), możesz czuć się odległy od tej początkowej mentalności. Czy jednak nie zauważasz pewnego rodzaju znużenia lub zmęczenia, które wynika z przewidywalności Twoich działań i posiadanej wiedzy? Możesz być zniechęcony kolejnym poradnikiem, który obiecuje zrewolucjonizować branżę, a czasy, kiedy z każdej konferencji wracałeś z konkretnymi pomysłami, mogą wydawać się odległe. To sygnał, że utknąłeś w martwym punkcie. Brakuje wyzwań, a przecież to właśnie one sprawiają Ci radość. W takim momencie warto przywrócić energię początkującego.


Mimo, że możesz być doświadczonym joginem z 25-letnim stażem, to spróbuj podejść do maty jakby był to Twój pierwszy trening. Możesz zrezygnować z narzuconych wyobrażeń o perfekcyjnej sesji i spróbować czegoś nowego. Odrzucenie wiedzy, którą Twoje ego zdobyło, staje się pokornym doświadczeniem. Przenosząc ten sposób myślenia na swoją firmę, odkryjesz nowe perspektywy, których wcześniej mogłeś nie zauważyć. Nowe spojrzenie może dostarczyć Ci innowacyjne pomysły na rozwój przedsiębiorstwa.


Jak zastosować "mentalność początkującego"?
Jeśli Twoja firma doświadcza stagnacji lub po prostu nie możesz znaleźć drogi do przodu, być może potrzebujesz powrotu do korzeni, do mentalności początkującego.


1. Zyskaj dystans
Zacznij od stworzenia odstępu między Tobą a Twoim biznesem. Nawet jeśli nie opuścisz swojego domu, może to oznaczać tydzień wolnego. Pozostaw kluczowe decyzje swoim zaufanym jednocześnie przetestujesz swoich liderów w nietypowej sytuacji.
2. Zmieniaj rutynę
Jeśli zawsze zaczynasz dzień o 8 rano, spędzając godzinę przy biurku sprawdzając e-maile, postaraj się zmienić ten schemat. Może zabierzesz laptop do parku po pracy, albo poczekasz kilka godzin z wykonaniem rutynowych zadań. Eksperymentuj z różnymi godzinami pracy i dodaj odmienność do
codziennych zadań. Obserwuj rytm pracy swoich pracowników i wyciągaj z tego naukę dla siebie. Może to właśnie w ten sposób wprowadzisz nową rutynę, która pobudzi Cię do przełamania monotonii.
3. Ogranicz wpływ ego
Tak, jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Brawo, osiągnąłeś sukces. Ale nie ma nic złego w odnalezieniu się ponownie w "mentalności początkującego". Jest to kluczowy krok na drodze do osiągnięcia sukcesu i restrukturyzacji Twojego myślenia. Bądź otwarty i ciekawy, a im więcej się dowiesz, tym lepszym liderem się staniesz.


Podsumowanie
Dzięki kartom tarota mamy dostęp do bogactwa mądrości i wiedzy, które mogą być wykorzystane do podejmowania decyzji biznesowych, a także do lepszego zrozumienia własnych myśli i emocji. Karty tarota mogą również pomóc przedsiębiorcom utrzymać skupienie i motywację. Można je wykorzystać do zrozumienia potencjalnych przeszkód lub możliwości, a zrozumienie natury różnych archetypów może inspirować do duchowego rozwoju.

AUTOR ARTYKUŁU

Miron

Miron

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp