Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Eleonora

Pochodzenie i znaczenie

Prawdopodobnie jest to imię pochodzenia semicko-arabskiego. Wywodzi się od słów el / eli czyli "Bóg" oraz or czyli "światło". Znaczy więc: "Bóg jest moim światłem". Inne źródła mówią, że imię to pochodzi z języka greckiego od słowa eleo, co oznacza "lituję się". 

Charakterystyka imienia Eleonora

to kobieta o nietuzinkowej osobowości. Potrafi skutecznie działać na polu zawodowym, politycznym i społecznym, a jednocześnie jest czujną strażniczką domowego ogniska. Gdy jest przekonana o słuszności tego co robi, wówczas nie zraża się trudnościami ani przeciwnościami losu. Chętnie służy pomocą innym. W trudnych sytuacjach zawsze można na nią liczyć. W miłości jest powściągliwa. Bardziej stawia na więź duchową z partnerem 

Zdrobnienia imienia Eleonora

Lorka; Nora

Imię Eleonora w innych językach

Eleonora

Zapis runiczny imienia Eleonora

Runa-e Runa-l Runa-e Runa-o Runa-n Runa-o Runa-r Runa-a

Imię Eleonora według astrologów i numerologów

Imię to jest znane przynajmniej od VII wieku, kiedy w Anglii żyła święta Eleonora. Imię Eleonora jest bardzo tajemnicze; wywodzi się z języka arabskiego, gdzie (jakoby) znaczyło "Bóg jest moim światłem". Ale w jaki sposób zawędrowało do Anglii? Nie wiadomo. Imię to nosiła żona niefortunnego króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Astrologom znana jest piękna włoska aktorka Eleonora Duse, której horoskop jest podręcznikowym przykładem wpływów Saturna i Księżyca. Numerologicznie Eleonora jest ósemką (jak Regina, Rita i Wanda), co oznacza, że Eleonory mają silny charakter i wywierają głęboki wpływ na ludzi, są wytrwałe i odważne, poważnie traktują życie, ale też skłonne są do nostalgii. Imię to najlepiej odpowiada Koziorożcom, Skorpionom i Rakom.

Planeta

Kamień

granat

Szczęśliwy dzień

Znani imiennicy

Eleanor Roosevelt

Pozostałe imiona na literę E

wp
wp
wp