Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Imiennik

Odkryj znaczenie imienia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Sprawdź co oznacza to imię:

Edward

Pochodzenie i znaczenie

Pochodzi z Anglii i było ulubionym imieniem angielskich królów."aed" w języku staroangielskim znaczyło "pomyślność, dobro, bogactwo". Edward jest więc "strażnikiem pomyślności".Po polsku imię to brzmi twardo i kojarzy się ze skupieniem, wysiłkiem i ambicją.

Charakterystyka imienia Edward

Edward to Czwórka w numerologiczno - magicznym kodzie jest liczbą ziemi i ciężkiej materii; oznacza to, co twarde i solidne, co wymaga pracy, co łączy się z wysiłkiem i dyscypliną.Ale taka pełna oddania praca zwykle przynosi też duże i wymierne owoce, zaś liczbą materialnego powodzenia i finansowych sukcesów jest również czwórka. Ludzie "spod znaku" czwórki mocno trzymają się ziemi, są realistami i konserwatystami.Umieją liczyć pieniądze i dobrze oceniają własne szanse. Cenią sobie te osiągnięcia, które przychodzą dzięki dużym wysiłkom;Raczej nie są zbyt błyskotliwi, a ich poglądy to zdrowy konserwatyzm. Lubią męskie zawody i chętnie parają się jakimś solidnym rzemiosłem.Nie mają też nic przeciwko regulaminom, porządkowi i dyscyplinie, i z tego powodu wielu z nich obiera karierę w wojsku i w urzędach.

Zdrobnienia imienia Edward

Ed, Edek, Edzio, Edzik

Imię Edward w innych językach

ang. Edward, fr. Edouard, wł. Edoardo

Zapis runiczny imienia Edward

Runa-e Runa-d Runa-w Runa-a Runa-r Runa-d

Imię Edward według astrologów i numerologów

Edward to imię, które najchętniej noszą wytrwałe i trzeźwo myślące Koziorożce. Dobrze też się zgadza z charakterem drugiego znaku żywiołu ziemi, czyli Panny. Chłopcy ze znaków Bliźniąt i Wodnika pod wpływem tego imienia stają się rozsądniejsi i bardziej odpowiedzialni, zaś Raki nabierają większego zaufania do własnych sił. W Skorpionach imię Edward może budzić zbytnią surowość, zaś z ognistych Baranów, Lwów i Strzelców może uczynić ludzi szorstkich i zawziętych. Nie poleca się tego imienia łagodnym Rybom ani subtelnym Wagom.

Planeta

Saturn i Mars

Kamień

Kamień księżycowy

Szczęśliwy dzień

Sobota

Znani imiennicy

Edward Skorek - siatkarz, Edward Dziewoński - aktor i reżyser, Edward Redliński - pisarz

Pozostałe imiona na literę E

wp
wp
wp