Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Rutyna w związku i jak jej zaradzić

Rutyna w związku i jak jej zaradzić

W każdy związek miłosny wchodzimy z nadziejami, marzeniami i oczekiwaniami, że trafiliśmy na tę jedyną osobę, z którą spędzimy całe życie. I na początku często wszystko tak wygląda, jednak z czasem zakochani przestają zwracać na siebie uwagę, nie starają się tak jak wcześniej, nie szukają wspólnych, nowych doświadczeń, popadają w rutynę. Zaczynają żyć powtarzalnie i przewidywalnie, jednak z czasem przecież ogień, który nie jest podsycany gaśnie. Ważnym więc jest, aby zauważać, kiedy relacja przechodzi w rutynę i podjąć kroki, aby jej przeciwdziałać.

O to kilka sposobów, które mogą poprawić Twój związek:

Komunikacja

Regularna, otwarta i co najważniejsze szczera komunikacja jest kluczem do zdrowego związku. Niech komunikacja nie będzie tylko informacją co kupić na obiad albo kto odbiera dzieci ze szkoły. Ważne jest, aby rozmawiać ze sobą, mówić o swoich potrzebach, uczuciach i obawach, a także słuchać uważnie swojego partnera.

 

Wspólne cele

Znalezienie wspólnych celów, marzeń i pasji, które łączą Was jako parę, może pomóc wzmocnić więź między Wami. Spędzając czas razem i rozwijając swoje pasje uczycie się współdziałania, budujecie zaufanie i pewność, że możecie na siebie polegać.

 

Szacunek

Szanowanie siebie nawzajem to klucz do trwałego związku. Niezbędne jest nie tylko akceptowanie różnic, ale także respektowanie prywatności, granic i przestrzeni partnera. Szacunek objawia się także w trudnych momentach, w których Twoim zadaniem jest wesprzeć partnera, podnieść go na duchu i dodać otuchy.

 

Regularne randki

Wspólne spędzanie czasu, nawet jeśli to tylko krótkie randki, wyjścia na spacer czy kolację, pomagają utrzymać bliskość w związku. Regularne randki pozwalają na odcięcie się od codziennych obowiązków, oderwanie się od wspomnianej rutyny i skupienie uwagi tylko na sobie nawzajem.

 

Rady od Johna Gottmana

Znany amerykański psycholog i autor licznych książek John Gottman zajmujący się w swojej pracy między innymi związkami i relacjami miłosnymi stworzył koncept 5 godzin tygodniowo dla związku. Jeśli masz problem, aby zastosować się do powyższych rad, to metoda Johna Gottmana na pewno Tobie pomoże. O to i ona:

·       5 dni w tygodniu poświęć 2 minuty na poranną rozmowę ze swoim partnerem o tym jakie ma plany na dzisiaj, czy czegoś się obawia, a może na coś czeka.

·       5 dni w tygodniu poświęć 20 minut na wieczorną rozmowę z partnerem. Porozmawiajcie jak minął Wam dzień, co Was spotkało itp.

·       7 dni w tygodniu przez 5 minut przekażcie tylko pozytywne informacje o partnerze. Pochwal partnera, powiedz co miłego dzisiaj zrobił, czym Cię zaskoczył, podziękuj za coś, pochwal, przypomnij mu, że go kochasz i co w nim lubisz.

·       7 dni w tygodniu po 5 minut postarajcie się zbliżyć do siebie fizycznie, możecie trzymać się za ręce, zrobić sobie masaż, przytulić się do siebie itp. 5 minut poświęćcie na wspólny dotyk.

·       1 raz w tygodniu przez 2 godziny zróbcie sobie randkę. Taką randkę, w której odłożycie telefony, wyłączycie telewizory i zrobicie coś wspólnie. Może spacer, wspólne gotowanie, kąpiel, masaż lub wyjście do restauracji. Niech nikt Wam w tym czasie nie przeszkadza. Zaplanujcie i wykorzystajcie maksymalnie te dwie godziny randkowania.

 

Mam nadzieję, że jeśli zauważysz, że wkrada się do Twojego związku rutyna, to zastosujesz się do powyższych wskazówek. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą sprawić, że na nowo Ty i Twój partner się w sobie zakochacie.  

Dużo miłości dla Was!

AUTOR ARTYKUŁU

Kamil Daniel

Kamil Daniel

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp