Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Poznaj dwa niezawodne sposoby na radzenie sobie z osobami toksycznymi

Poznaj dwa niezawodne sposoby na radzenie sobie z osobami toksycznymi

Z pewnością każdy z nas spotkał się z tematem toksyczności.  To bardzo popularny ostatnio temat. W Internecie można znaleźć mnóstwo artykułów na temat toksycznych osób, zakładam, że masz przynajmniej jedną taką w swoim otoczeniu. Jestem przekonana, że sam potrafisz wymienić cechy toksycznej osoby.

A przynajmniej toksycznej dla Ciebie. Tak to już jest, że niektórzy wywołują w nas same przyjemne emocje, a inni działają nam na nerwy z byle powodu. Może i Tobie zdarza się tak nie lubić jakiejś osoby, że stajesz się przy nim zupełnie innym człowiekiem? Być może jest ktoś, kto uruchamia w Tobie najgorsze zachowania, a sama jego obecność sprawia, że na język cisną Ci się nieprzyjemne słowa..? Jedno jest pewne: nie unikniesz kontaktu z toksycznymi osobami. Bezludne wyspy są już zajęte. Musisz stawić im czoła...

Dlatego właśnie podzielę się z Tobą dwoma niezawodnymi sposobami na takie osoby;) Pierwszy z nich stosowałam przez wiele lat i za każdym razem zapewniał  mi większą pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z trudną osobą. Drugi stosuję do dziś i uwielbiam obserwować jego efekty. Sam będziesz zdumiony! Ale do rzeczy!

Sposób nr 1: gdy masz mało czasu i potrzebujesz natychmiastowej ochrony.

Kiedy toksyczna osoba zbliża się do Ciebie, idzie w Twoją stronę, a Ty nie chcesz znaleźć się w szarych oparach jej niezadowolenia, wyobraź sobie, że cegiełka po cegiełce, ale w ekspresowym tempie, budujesz przed sobą mur. Po prostu wizualizuj powstawanie między wami muru. Ważne, by był on przynajmniej trochę wyższy niż ta osoba i żeby był półprzepuszczalny. To znaczy, że widzisz tą osobę i ją słyszysz, dzięki czemu ciągle możecie prowadzić rozmowę, ale jej energia pozostaje po jej stronie muru. Nic cię nie dotyka, nic nie przenika do twojej aury. Wszystkie ciężkie emocje pozostają po stronie ich właściciela. Spróbuj, popraktykuj. Może się zdarzyć, że potrzebujesz ćwiczeń i że za pierwszym razem nie zdążysz postawić muru, zanim osoba będzie już przy tobie. Może się też okazać, że jesteś tak zaabsorbowany budową i utrzymaniem obrazu muru w głowie, że nie możesz skupić się na rozmowie. Ale spokojnie – z  czasem dojdziesz do wprawy i nauczysz się robić to automatycznie.

Sposób nr 2: jak masz więcej czasu i nie dochodzi do bezpośredniej konfrontacji.

Ten sposób sprawdza się, kiedy toksyczna osoba jest w twoim otoczeniu i mimo, że nie rozmawiacie, to udziela Ci się jej ciężki nastrój… Popatrz na nią spokojnie, starając się oczyścić umysł. Zadaj sobie pytanie „czego jej może brakować?”, „co by ją uszczęśliwiło?” I otwórz się na obrazy pojawiające się w Twojej głowy. Może zobaczysz pieniądze, może kwiaty, może piórka, może przytulanie, bliskość.  A potem wyobraź sobie tą osobą, jak dostaje właśnie to, czego jej brakuje. Ważne jest, by nie oceniać swoich wizji, przeczuć, ale zaufać intuicji. Jeśli poczujesz, że to, czego danej osobie brakuje to bliskość, wyobraź sobie ją w czyichś objęciach. Bądź szczodry w swoich wizjach! Wizualizuj sobie, jak przytula ją całe stado aniołów;) Zobacz jej uśmiech, szczęście, radość.

A jak przyszły Ci do głowy np. kwiaty, to zobacz tę osobę na kwiecistej łące, w deszczu pięknych płatków róż, a no dodatek w kwiecistej sukience. Myśl z rozmachem, daj się ponieść fantazji! Ważne jest, być widział, jak zmienia się twarz tej osoby w Twojej wizji – jak pod wpływem tego, co otrzymuje staje się radosna, spokojna, spełniona. Oczywiście wszystko ma się dziać wyłącznie w Twojej głowie – nie musisz nic nikomu mówić ani zmieniać specjalnie swojego nastawienia. Zdziwisz się, jak dzień po dniu, w miarę wykonywania wizualizacji, energia tej osoby zacznie się zmieniać. Będzie się zachowywać inaczej – przynajmniej w twoim towarzystwie.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp