Wp Horoskopy
Partner
serwisu
Logo_cut_simple
mobilemobile
wp

Pełnia Kwiatowego Księżyca 2022 roku, czyli majowa pełnia Księżyca

Skontaktuj się z autorem
Akia

Akia

Teraz
niedostępny
Pełnia Kwiatowego Księżyca 2022 roku, czyli majowa pełnia Księżyca
Akia Akia 2022-05-13 16:11

Z duchowego punktu widzenia Kwiatowy Księżyc 2022 roku stawia karkołomne wyzwanie, co zrobić, by doświadczyć wolności osobistej opartej na bezwarunkowej miłości.

Według tradycji magicznej i szamańskiej majowa pełnia Księżyca nazywana jest Kwiatową. Inne jej nazwy brzmią w mniej oczywisty sposób: Mleczna, Sadzenia Kukurydzy lub Zajęcza Pełnia.

 

W tym roku Kwiatowa Pełnia przypada na 16 maja, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 6:13 czasu polskiego. Trzeba jednak pamiętać, że jej wpływ energetyczny rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i trwa 2 po niej. Zatem można przyjąć, że pełnia Księżyca silnie oddziałuje na wszystkie żywe stworzenia od 14 maja ok. godz. 6 aż do 18 maja do ok. godz. 6. 

 

Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny „opiekun” emocji człowieka. Zgodnie z własną naturą w czasie pełni przynosi wzmocnienie aury oraz silne pragnienie natychmiastowej ekspresji. Otwiera nas na świadomość, co naprawdę nam w duszy gra, czego w głębi duszy pragniemy, daje siłę do materializowania tych potrzeb. Sprawia, że stajemy się bardziej pewni siebie, zdecydowani i kreatywni. Pamiętajmy także, że podczas każdej księżycowej pełni obowiązuje żelazna zasada: nie podejmujemy decyzji rozstrzygających ważne dla nas sprawy. Obserwujemy, zapisujemy, i ufamy, że to, co czujemy, jest dla nas dobre i prowadzi do wewnętrznego rozwoju, przemiany i duchowego wzrostu.

 

W 2022 roku Kwiatowy Księżyc pojawia się w astrologicznym znaku Skorpiona, w dodatku w jego ostatnich stopniach i w konfrontacji do ciężkich energii kosmicznych reprezentowanych przez astrologicznego Plutona. Dodatkowo pojawia się wpływ tajemniczego Neptunu… Żeby było jeszcze ciekawiej: w tym roku Kwiatowa Pełnia przypada na czas zaćmienia Księżyca... To dość rzadkie zjawisko, więc warte odnotowania i bacznej obserwacji... Podsumowując: to się, proszę Państwa, będzie działo w sferze duchowej i mentalnej...

 

Pełnia Kwiatowego Księżyca w Skorpionie połączona z zaćmieniem Księżyca to arcytrudne wyzwanie dla podświadomości. Pozwala z nieposkromioną mocą doświadczyć tego, co do tej pory pozostawało głęboko ukrywane, tłumione jako toksyczne, niszczące i niebezpieczne, choć fascynujące nieodgadnioną mocą...

 

Z duchowego punktu widzenia Kwiatowy Księżyc 2022 roku stawia karkołomne wyzwanie, co zrobić, by doświadczyć wolności osobistej opartej na bezwarunkowej miłości.

 

Kwiatowy Księżyc 2022 roku - zgodnie z archetypem astrologicznym znaku Skorpiona – przynosi silną potrzebę manifestacji i konfrontacji tego, co tłumione. W czasie jego dominacji należy unikać: zatopienia się w falach odczuć i uczuć, popadania w skrajności, stawiania wszystkiego na jedną kartę, prowokacji, intryg. Niepohamowaną potrzebę tychże manifestacji najlepiej przekuć w twórcze pisanie, rysowanie, medytację. Pamiętajmy też, by nie ulec pokusie i zachować tajemnice dla siebie. Pilnujmy się, by nie przekraczać granic współżycia społecznego, unikać hazardu, używek. Wreszcie nie bierzmy do siebie niesprawiedliwych osądów głoszonych profetycznym i charyzmatycznym tonem pseudo apostołów nowin wszelakich...  

 

Dlaczego? Wiadomo, że droga do światła wiedzie przez ciemność; że najciemniej zawsze tuż przed świtem.  Nikt nie potrafi tego nauczyć lepiej, niż archetypowy Skorpion w pełni i zarazem zaćmieniu Księżyca. Mówiąc obrazowo: to rodzaj somnambulicznego transu, w którym człowiek o niskiej samoświadomości robi to, nad czym nie potrafi zapanować. Potem zaś nie pamięta ani nie rozumie, co się z nim działo… Tak właśnie działa na naszą wyobraźnię, wzmacniając lęki. To trochę tak, jakby stał się na chwilę Stefkiem Burczymuchą, który ze strachu zamiast myszki zajadającej serek w swoim domku widzi lwa ludożercę…

 

Poza tym czas pełni w Skorpionie może wzmacniać zazdrość, potrzebę sprawowania kontroli, a nawet pełnej dominacji nad wszystkimi i wszystkim, umacniać zawiść, trudną do opanowania agresję, wzmagać zachowania autodestrukcyjne. 

 

Optymalnie byłoby wykorzystać te negatywne wpływy, aby zrozumieć ich naturę i dotrzeć do sedna węzłów energetycznych, od których się rozpoczęły. Moim zdaniem bowiem Kwiatowa Pełnia 2022 roku stawia nas przed duchowym wyzwaniem transformacji ograniczeń archetypowego Skorpiona. U źródeł wszystkich destrukcyjnych i toksycznych zachowań leżą najróżniejsze lęki. Uniwersalnym remedium na nie okazuje się bezwarunkową miłość do siebie. To właśnie wiedza, którą może podarować Kwiatowa Pełnia 2022 roku.

 

Tradycyjnie zachęcam do tego, by wykorzystać czas księżycowej pełni do notowania snów, zapisywania refleksji. Postarajmy się zachować otwartość na wielogłos otaczającej rzeczywistości. I CHING radzi, by uważnie słuchać, bo „Cichy głos mędrca rozbrzmiewa na tysiąc mil”…

 

Przedstawiciele znaków Byka, Lwa i Wodnika powinni zachować szczególną czujność i rozwagę. Dotyczy to zwłaszcza osób urodzonych w dniach 14 – 18 maja, sierpnia, lutego. Nie ulegajcie emocjom i nie podejmujcie działania pod wpływem chwili czy presji otoczenia. Postarajcie się zrozumieć, że Kwiatowa Pełnia 2022 roku to dla Was wyzwanie i szansa na transformację.

 

Pamiętajmy także, że ogólnie każda pełnia Księżyca zaostrza wiele objawów psychosomatycznych.

 

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

wp

Nasi Eksperci

wp