Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Magiczna storna księżyca i księżycowa woda

Magiczna storna księżyca i księżycowa woda

Księżyc fascynuje i przyciąga, jest tajemniczy i zmienny jak kobieta. Patrzymy na niego z zainteresowaniem, czasami wzbudza w nas lęk, ale częściej romantyczne nastawienie. Nawet jeżeli nie zwracamy na niego naszej uwagi, wpływa na nasze życie, a jego moc może nas wspomóc, lub nam zaszkodzić. Jego siła jest ogromna, tak potężna, iż rządzi przypływami i odpływami oceanów, ruchem atmosfery ziemskiej i wpływa na klimat. Wpływa również na nasze samopoczucie, sen i nastrój.  Każdy zna to uczucie, kiedy nie można zasnąć podczas pełni. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie magiczne działania można wykonywać  w konkretnych fazach księżyca, żeby wspomóc ich działanie, lub nie wyrządzić krzywdy. Rytuał wykonany we właściwej fazie księżyca może zmieć życie na lepsze, a zrobiony w nieodpowiedniej fazie, wyrządzić wiele złego.

Nów - kiedy wszystko się zaczyna

Jest to czas inspiracji, projektowania, wzrastania i nowych potencjałów. Nów jest idealnym momentem na rozpoczęcie czegoś nowego, zwłaszcza, kiedy przypada w poniedziałek. Jest w tym czasie szansa, iż  rozpoczęcie tego, co ma nam zaowocować w przyszłości, rzeczywiście przyniesie dobre plony.

Podczas nowiu wskazane jest pływanie, które ma na celu oczyszczenie z negatywnych emocji i niechcianej energii, która się do nas przyczepiła. W miesiącach, w których nie można kąpać się na wolnym powietrzu, można w łazience zapalić świecę, wlać do wanny wywar z magicznych ziół, albo dodać garść soli kamiennej i wykąpać się w takiej oczyszczającej wodzie.

Bardzo dobrą wróżbą dla małżeństwa jest kiedy podczas nowiu wypada noc poślubna, ale już nie powinno się tego dnia, czy wieczora celebrować rocznicy ślubu, ponieważ przynosi to pecha, więc lepiej uroczystość przełożyć na inny termin. 

Rozsypana przez przypadek podczas nowiu sól, także przynosi pecha i kłótnię z bliskimi, więc jeżeli to się komuś przytrafi, niech pozbiera taką rozsypaną sól i przerzuci ją przez lewe ramię.

Za to szczęście przynosi otrzymanie tego dnia prezentu, a jeżeli dziewczyna chce, żeby oświadczył jej się chłopak, powinna także obdarować go tego dnia drobnym, ręcznie wykonanym podarunkiem, albo chociaż poczęstować upieczonym przez siebie ciastem, ponieważ zachęci go to do małżeństwa.

Jeśli podczas nowiu przydarzy się komuś znalezienie monety, powinien zostawić ten pieniążek położony na parapecie okna aż do pełni, żeby naładował się wschodzącą energią. Później można nosić go w portfelu, żeby mnożyły się w nim pieniądze. Nie wolno jednak takiej monety wydać. Za to podczas nowiu nie powinno się pożyczać od nikogo ani nikomu pieniędzy. Skutkować to może nadejściem biedy, albo jakąś dużą stratą materialną. Pieniądze, które w nów pożyczymy dla siebie mogą rozejść się jak woda, a jeśli pożyczymy je komuś, możemy mieć problem z ich odzyskaniem, a nawet nigdy ich już więcej nie zobaczyć.

Nasi przodkowie wierzyli, że jeżeli księżyc w nowiu zobaczy się po raz pierwszy z prawej strony, miesiąc powinien być udany, ale jeżeli po lewej, wtedy można spodziewać się kłopotów. Za to dobrze jest podczas nowiu pozbywać się niepotrzebnych i zepsutych rzeczy oraz posprzątać mieszkanie. Usuwa się w ten sposób negatywną energię i robi miejsce na nową, bardziej sprzyjającą i pozytywną.

W czasie nowiu dobrze jest się przeprowadzać, zwłaszcza, kiedy chcemy zmienić swoje życie. Nów przynosi spore zmiany i może napełnić nasze życie miłością i dobrobytem.

Przybywający sierp - czas wzrostu

To, co zapoczątkowaliśmy podczas nowiu zaczyna wzrastać, jednak jest to cały czas świetny okres na to, żeby  nasze intencje i pragnienia się spełniły. Dlatego od nowiu do pełni wykonuje się rytuały miłosne, na zdrowie, pieniądze, szczęście i dobrobyt. Nie odcinamy w tym czasie niczego, bo to przyniesie odwrotny skutek. To czas tworzenia amuletów i wysyłania dobrych intencji.

Pełnia - czas plonów

Pełnia to wyjątkowy moment, ponieważ w tym czasie księżyc jest najsilniejszy i ma największy wpływ na nasze życie. To najlepszy czas na przeprowadzanie wszelkich magicznych rytuałów, mających na celu przyciąganie miłości, pieniędzy i ogólnie dobrobytu materialnego.

Pełnia  ma jednak również negatywne wpływy, które każdy, kto chce osiągnąć sukces i szczęście powinien mieć na uwadze.

Dzień pełni  nie jest dobrym momentem na rozpoczynanie działalności gospodarczej,  ponieważ będzie to skutkowało tym, że dobrze rozpoczynający się biznes, będzie zaliczał straty, za to w tym dniu można napisać na kartce czego chcemy się pozbyć, a następnie spalić kartkę, a popiół wyrzucić.

W tym czasie nie zaleca się przeprowadzania operacji chirurgicznych, ponieważ jest to czas, kiedy krwawienie wzrasta, a gojenie się pogarsza. Jeżeli jest taka możliwość, lepiej wyznaczyć inny termin. Dotyczy to również wyrywania zębów.

Księżyc w pełni mocno wpływa na stan psychiczny wielu osób, zwłaszcza borykających się z problemami emocjonalnymi.  Tendencja ta utrzymuje się w okresie od pełni do nowiu, kiedy to wzrasta zagrożenie depresją, ponieważ udowodniono, że w tym czasie spada poziom serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za nastrój. Częściej też się lunatykuje.

W tym czasie szaleje również giełda, a badacze z Uniwersytetu Michigan wykazali, że statystycznie najwięcej chybionych inwestycji przypada właśnie na pełnię księżyca, co potwierdziły dane  z 24 giełd na świecie. Nie warto więc w tym czasie inwestować.

Podczas pełni nie powinno się robić przetworów, ponieważ częściej się psują, a także unikać zabiegów kosmetycznych, które lepiej przełożyć je na inny dzień.  Nie jest to również dobry czas na planowanie ślubu i lepiej ustalić inny termin, a kiedy znajdzie się w tym dniu dziurę w kieszeni, powinno się ją natychmiast zaszyć, inaczej do końca miesiąca będziemy w dziwnych okolicznościach tracić pieniądze. Dobrze za to w pełnię nosić czerwoną bieliznę, albo chociaż czerwone skarpety, bo to  przyniesie szczęście.

Pocałunek, który się przydarzy podczas pełni, wzmacnia uczucia bez względu, czy to nowa, czy już starsza miłość. Jeżeli natomiast para usłyszy podczas nowiu wycie psa, zapowiada to poważną kłótnię.

Ubywający księżyc - uwolnienie

Zaleca się, żeby od pełni do nowiu nie wykonywać żadnych magicznych działań dotyczących przyciągania dobrobytu materialnego oraz miłości. Kiedy księżyc w pełni zaczyna słabnąć, oznacza to, że nastał dobry czas do przeprowadzania rytuałów, które mają na celu pozbycie się czegoś lub kogoś z naszego życia. To okres, w którym łatwiej przyjdzie nam uwolnić się od niepotrzebnego balastu, ale i wyrażanie intencji, w których chcemy, żeby ktoś nam coś wybaczył. To również czas, w którym powinniśmy robić porządki, wyrzucać niepotrzebne rzeczy. Lepiej nie planować w tym czasie ślubu i nie kupować domu. Jeżeli chcemy zainwestować, też lepiej wstrzymać się do czasu, kiedy księżyca zacznie przybywać.

Jak więc widać, księżyc w naszym życiu odgrywa ogromną rolę, a jego wpływy mieszają naukę z magią. Nasi przodkowie wiedzieli, jak wykorzystywać magię księżyca, warto wykorzystać tą mądrość.

Księżycowa woda

Księżycowa woda ma magiczne działanie i wielorakie zastosowanie. Używa jej się do rytuałów zwłaszcza miłosnych i takich, które mają przynosić szczęście, do rytuałów oczyszczających, zabiegów kosmetycznych i zabiegów bioenergoterapeutycznych. Jej działanie wykorzystuje się podczas tworzenia talizmanów i amuletów oraz  zmywania złej energii. Ma w sobie moc żeńskiej energii i uważa się, że ma zdolności lecznicze, a zwłaszcza zwiększające płodność.

Można ją przygotowywać praktycznie każdej nocy, wystawiając wodę na magiczne działanie księżyca, ale najlepiej jest, robić to podczas pełni, kiedy księżyc jest najsilniejszy.

W tym celu należy przygotować naczynie, które powinno być wykonane z naturalnego materiału, najlepiej szklane lub ceramiczne. Dobrze, żeby było duże i ładne, ponieważ przygotowywanie księżycowej wody samo w sobie jest rytuałem, warto więc zadbać o odpowiednią oprawę.

Naczynie napełniamy  wodą, uważa się, że najlepsza jest woda ze studni, ale mineralna bez gazu. Kiedy nie mamy takiej wody ti zwykła woda również będzie dobra. O zachodzie słońca wystawia się wodę i jeśli jest taka możliwość robi się to na zewnątrz domu, ale można też postawić naczynie z wodą na parapecie, a rano chowa się ją do lodówki. Można taką wodę pić o poranku, żeby naładować swoją energetykę, albo używać do magicznych celów.

AUTOR ARTYKUŁU

Doradca Ariadna

Doradca Ariadna

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp