Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Lilith w Pannie, czyli zmierzenie się z iluzjami świętości

Lilith w Pannie, czyli zmierzenie się z iluzjami świętości

W astrologii istnieje co najmniej kilka różnych interpretacji/odczytań Lilith. Wg mnie to przede wszystkim jeden z ważnych kosmicznych kluczy do oczyszczenia karmy. Nie da się przed nią (karmą) uciec. Nie trzeba również nikogo przekonywać, że doświadczenia naznaczone dawną karmą okazują się na tyle traumatyczne, że często determinują ludzkie wybory na lata. Tak silny wpływ na podświadomość ma energetyka uosabiana przez Lilith zarówno w horoskopie urodzeniowym, jak i bieżącym ruchu po nieboskłonie.

Od 3 października 2023 roku do 28 czerwca 2024 roku Lilith podróżuje przez astrologiczny znak Panny. Takie położenie kosmiczne uwrażliwia na to, co czyste lub nieczyste pod względem moralnym, etycznym, a ostatecznie też światopoglądowym. Dotyka sfery sacrum – profanum. Daje szansę, by przede wszystkim przyjrzeć się sobie z ww. perspektywy. Zgodnie z własną dynamiką Lilith daje silny, nieposkromiony impuls, by zbuntować się, sięgnąć po osobistą wolność, subiektywnie, egoistycznie.

 

W tym miejscu warto podkreślić, że człowiek, który kocha siebie naprawdę, nie umie krzywdzić innych ludzi. Wie, że miłość do siebie wiąże się z odpowiedzialnością za dobrostan swój i wszechświata, a przynajmniej najbliższego otoczenia. Ma świadomość, że krzywdzenie innych to tak naprawdę niszczenie siebie samego. Wspominam o tym, ponieważ wiele osób wyraża wątpliwości w tej sprawie, kwestionując własne prawa do wolności osobistej, do zdrowego egoizmu i pielęgnowania miłości do siebie, troski o własne dobro.

 

Lilith w Pannie zachęca do poszukiwaniu własnego/indywidualnego wymiary świętości, do wyjścia poza tradycyjne postrzeganie roli kobiety i mężczyzny, do powrotu do pierwotnej niewinności – stanu duszy, w którym nie ma kategoryzacji, nie ma wartościowania, w którym bije tylko naturalne źródło wewnętrznej mocy i radości – tajemnica życia każdego człowieka. Uczy także, że tylko odrzucenie zewnętrznych autorytetów, oderwanych od realiów życia idei świętości pozwala odzyskać siebie dla siebie bez poczucia winy. Lilith w Pannie daje lekcję, że medytować można także przy zmywaniu naczyń, że rozkosz erotyczna zbliża do jedności z wszechświatem, że każdy człowiek zasługuje na wszystko, co najlepsze…

 

Jak podróż Lilith przez astrologiczny znak Panny wpłynie na przedstawicieli różnych znaków zodiaku?

 

Znaki ogniste: Baran, Lew i Strzelec otrzymają szansę, by zaakceptować emocjonalne rany, wybaczyć sobie i innym. Barany być może zaczną uczyć się empatii i cierpliwości, dzięki którym uda im się budować bardziej satysfakcjonujące relacje osobiste. Lwy mają szansę doświadczyć dobroczynnego wpływu pokory, szacunku dla pracy innych ludzi. Strzelce tymczasem mogą uczyć się współpracy na zasadach partnerskich, lepiej zrozumieć, co znaczy wspólnie.

 

Znaki ziemskie: Byk, Panna, Koziorożec otrzymają silne impulsy, by porzucić szkodliwe wzorce myślenia i postępowania, przez które wyrządzają sobie samym krzywdy emocjonalne. Byki mogą uświadomić sobie, że poczucie szczęścia nie zależy od doświadczenia rozkoszy, lecz wewnętrznej harmonii. Panny postanowią bezkompromisowo uczyć się asertywności i bezwarunkowej miłości do siebie. Tymczasem Koziorożce dostaną szansę, by otwarcie i z miłością do siebie sięgnąć po spełnienie w uczuciowej sferze życia.

 

Znaki powietrzne: Bliźnięta, Waga, Wodnik staną wobec wyzwania, by o własnych siłach, dzięki mądrości, wytrwałości i codziennej pracy z materią, spełnić swoje pragnienia w osobistej sferze życia. Bliźnięta bardziej realistycznie podejdą do materialnej sfery życia, odkrywając, że źródło bogactwa tkwi w codziennej, rzetelnej pracy na rzecz realizacji celu. Wagi otrzymają szansę, by pokochać siebie bezwarunkowo i nauczyć się polegania na sobie, zaufania do siebie bez względu na opinię otoczenia. Wodniki tymczasem chętniej porzucą nierealistyczne idee, postanawiając budować szczęście osobiste z osobą, na której mogą polegać i nie chcą bez niej żyć…

 

Znaki wodne: Rak, Skorpion, Ryby staną oko w oko z ranami emocjonalnymi z przeszłości. Tylko od nich zależy, czy zdecydują się jej ostatecznie uleczyć, akceptując blizny, czy nadal będą uciekać w przeszłość lub przyszłość… Raki otrzymają szansę, by uczynić życie rodzinne bardziej satysfakcjonującym i harmonijnym. Skorpiony dostaną silne impulsy, by zmierzyć się z bólem, odrzucić ranienie siebie i po prostu pokochać siebie bez względu na wady i słabości. To otworzy drogę do miłości. Ryby tymczasem doświadczą z jednej strony ciemnej strony swojej natury, a z drugiej – dostrzegą, że tkwi w niej potencjał do spełnienia w miłości…

 

Jakie praktyki okażą się pomocne? Warto poświecić się praktykom magii ziemi. To głównie dostrojenie się do rytmu natury. Po drugie to praktyki medytacji, kontemplacji, jogi harmonizującej czakry. Magia ziemi to też praca z kamieniami szlachetnymi. Doskonale sprawdzi się bursztyn, kryształ górski, ametyst oraz mołdawit. Poza tym teraz warto też korzystać z aury jesiennej, z tego, co oferuje na naszej szerokości geograficznej. To czas zbiorów, dojrzałości, ale też przygotowania do odpoczynku, spowolnienia, zabezpieczania plonów, planowania przyszłych przedsięwzięć na większą skalę. Kolejne pory roku aż do czerwca 2024 roku otworzą nowe możliwości, by zmierzyć się z ograniczeniami indywidualnej karmy.

 

Wiele jednak zależy od tego, na jakim etapie rozwoju osobistego i duchowego pozostajemy tu i teraz. Osoby świadomie podążające ścieżką duchowego rozwoju więcej myślą, przeżywają wewnętrznie, tym samym ograniczając zderzanie się z brutalnością materialnej rzeczywistości i ograniczeniami karmy.

 

Trzeba również pamiętać, że tym mniejsza wolność, im mniejsza świadomość siebie i rzeczywistości. W indywidualnych horoskopach determinizm pojawia się tylko u osób, którym brakuje świadomego poczucia wolności osobistej. Kto wkroczył na ścieżkę duchowego rozwoju, ten rozumie i doświadcza, że przeszłość i przyszłość w istocie nie istnieją… Jedyne, na co mamy realny wpływ, to tu i teraz. Prawo karmy mówi, że tu i teraz jesteśmy tym, co uczyniliśmy, a będziemy tym, co teraz czynimy. Lilith – strażniczka karmy zapisanej w cieniu naszej natury – niczego nie determinuje, niczym nie „rządzi”. Ona symbolizuje klucze do wolności od karmicznych długów i zachęca, by świadomie po nie sięgnąć, by oczyszczać i uzdrawiać, wychodzić z cienia do światła siebie samego i na własną miarę.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp