Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Lilith w Lwie, czyli więzienie władzy

Lilith w Lwie, czyli więzienie władzy

Od 9.01. do 2.10.2023 roku Lilith – strażniczka karmy przebywa w znaku Lwa.

Na początek kilka słów wprowadzenia. Tradycyjnie przyjęło się, że nazwy planet i innych ważnych punktów horoskopu piszemy wielką literą. Tymczasem mianem Lilith już od starożytności nazywa się drugie ognisko orbity Księżyca. Jak wiadomo, Księżyc porusza się po elipsie, a ta ma 2 ogniska. W jednym z nich znajduje się nasz Ziemia, a w tym drugim fizycznie nie ma nic. Tymczasem już starożytni zaobserwowali, że to puste niebiańskie ognisko wywiera na emocje ogromny wpływ, szczególnie w połączeniu z energią Słońca, Księżyca lub Saturna. Ponieważ to puste miejsce „zachowuje się” jak planeta, astrologowie przypisali mu właściwości planety. Biorąc zaś pod uwagę silny, tajemniczy i destrukcyjny wpływ, przypisali mu też cechy demonicznej starożytnej bogini Lilith - dzieciobójczyni i piekielnej kusicielki.

Przez tysiąclecia przypisywano astrologicznej Lilith wszystko, co najgorsze. Bywała i bywa także nazywana Ciemnym Księżycem. Symbolizowała fatum w najgorszym wydaniu. Współczesna astrologia humanistyczna patrzy na Lilith inaczej, dostrzegając jej wady i zalety, a także – rzadziej - potencjał transformacyjny, który niszczy wszystko, co zbędne, by iść dalej. Na zgliszczach starych struktur Lilith uczy korzystać z wolności w sposób konstruktywny, zgodny z indywidualnym i najwyższym potencjałem duchowym. Ten temat rozwinę w kolejnym felietonie, który przedstawi bliżej słabości i możliwości astrologicznego archetypu Lilith.


Współcześni astrologowie przypisują także Lilith znaczenie klucza do karmy. Nie ma przed nią ucieczki w bieżącym wcieleniu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że doświadczenia naznaczone karmą okazują się na tyle traumatyczne, że często determinują ludzkie wybory na lata. Tak silny wpływ na podświadomość ma energetyka uosabiana przez Lilith w horoskopie urodzeniowym oraz w bieżącym ruchu po nieboskłonie.

I tak dochodzimy do tego, że obecnie Ciemny Księżyc przebywa w astrologicznym znaku Lwa. Bieżąca podróż Lilith wywiera ogromny wpływ na osoby z silnymi urodzeniowymi wpływami astrologicznymi Lwa, Wodnika, Barana i Strzelca. Wiele zależy od stopnia rozwoju duchowego i życiowej mądrości.

Z moich obserwacji wynika jednak, że w mniejszym lub większym stopniu da się zauważyć wzmocnienie dziecięcego ego i ślepego uporu. Wiele osób staje się w tym czasie bardziej niecierpliwymi, egoistycznymi, uzurpującymi sobie wyimaginowane prawa. Trudno się z nimi współpracuje. Każda wymiana opinii może przerodzić się w emocjonalną dyskusję, a ta momentalnie przeistacza się w złośliwą sprzeczkę. Swoją arogancją, próżnością i egocentryzmem zniechęcają i irytują innych. Naznaczeni energetyką Ciemnego Księżyca sami szybko zniechęcają się i uciekają od odpowiedzialności, okopując się, by zaciekle bronić rzekomo zagrożonych praw do wolności słowa, wyboru. Mówiąc obrazowo, silny wpływ Lilith w Lwie można porównać do emocjonalnego rozchwiania literackich bohaterów romantycznych, których kaprysy woli pchają do czynów absurdalnych i niemoralnych. Cierpią na manię wielkości, uzurpują sobie wszechwiedzę i wszechwładzę. Wszystko to jednak przejawy cienia, czyli słabości, które można i trzeba transformować, by pójść krok naprzód na drodze do spełnienia i szczęścia. Jak? Sięgając po empatię i zrozumienie, że:

- istotą władzy jest służenie innym i odpowiedzialność za innych;

- wolność jednostki wiąże się także z poszanowaniem prawa do wolności innych jednostek.

Idealistyczne? Niekoniecznie. Lilith to archetyp ze sfery ducha. Doświadczenie w pracy astrologicznej pokazuje, że Lilith najciężej doświadcza osoby słabo rozwinięte duchowo. Przepracowanie i spłacenie karmy pozwala bowiem odzyskać wolność kierowania swoim życiem. Aby tak się stało, trzeba przejść przez piekło swoich słabości. Każdy, kto tego doświadczył, na tyle dobrze rozumie naturę człowieka, że nie potępia słabości i grzechów. Przeciwnie - wspiera każdego, kto o to prosi, na drodze do odzyskania duchowej wolności.

Dla mnie to właśnie tajemnica Lilith, czyli duchowej strażniczki cienia. W astrologicznym znaku Lwa Lilith daje lekcję wolności od pokus władzy. Od Ciebie, droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, zależy, jak tę ezoteryczną lekcję wykorzystasz dla pożytku swojego i wszechświata.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp