Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Jak zapomnieć Cię....czyli jak zamknąć niespełnioną miłość

Jak zapomnieć Cię....czyli jak zamknąć niespełnioną miłość

Miłość nie zawsze odkrywa przed nami wyłącznie piękne oblicze spełnienia i szczęścia wynikającego z bycia z wybrankiem serca. Wiele osób zmaga się z problemem rozstania, odrzucenia czy zdrady. Jakkolwiek są to traumatyczne i niezwykle bolesne sytuacje życiowe, tak z całą pewnością trzeba się z nimi uporać we właściwym czasie, aby nie zatruły nam życia. Nie pozostaje nic innego jak zmierzyć się z zakończeniem relacji i ostatecznie pożegnać się z byłym/ byłą - zapomnieć.

Tylko jak to zrobić?

 

Żyjemy w czasach, kiedy relacje międzyludzkie są ulotne, lokowane w mediach społecznościowych zmieniają się wzorce relacji, mężczyźni nie chcą tworzyć poważnych związków, kobiety robią karierę nawiązując jedynie powierzchowne relacje miłosne itp.. Jednak gdzieś w tym bałaganie ukrywa się przypisana ludziom potrzeba prawdziwej miłości, głębokiej i romantycznej, spełnionej....Nie zawsze jednak ma szanse na zaistnienie czy spełnienie. Wiele osób nie nadąża emocjonalnie za dynamiką i potrzebą wolności potencjalnych partnerów, czy innymi bardziej skomplikowanymi sytuacjami ( równoległe związki, trójkąty itp.)  i doświadcza sytuacji, kiedy nie umie się wyzwolić z miłości, która właściwie wygasła.  Popadają w przesadne skupienie na osobie, która odeszła lub wręcz nawet obsesję na jej punkcie, śledząc jej / jego poczynania, monitorując aktywność, nieustannie myśląc co robi, gdzie jest i z kim ….Dla własnego dobra nie można przedłużać agonii wygaszonej miłości, trzeba iść dalej i żyć swoim życiem jak czyni to ten/ ta, który odszedł. Nie warto zatem na siłę podtrzymywać w sobie nadziei, która w kwestii romantycznych rozstań staje się największym wrogiem podtrzymując otwartą więź, wstążkę energii która łączy nas z człowiekiem, który nas opuścił. Ból związany ze stratą zakłóca normalne emocjonalne postrzeganie i powoduje wyłącznie z poprawnych relacji dających szansę na znalezienie nowej miłości. Trzeba jednak stawić czoła rzeczywistości uznając fakty. Ważne jest bowiem zachowanie własnej godności, spokoju i równowagi emocjonalnej.

 

 Psychologowie podpowiadają, że proces zapominania emocjonalnego wiąże się z wygaszeniem intensywnych emocji i uczuć, swoistego zobojętnienia nawet kiedy nadal pamiętamy byłego. Zapominanie poznawcze zaś zaciera fakty i obraz zdarzeń. Jak uruchomić te procesy? Jak uporać się z natarczywymi myślami przywiązującymi nas do przeszłości ?  Po pierwsze pozbądź się pamiątek, schowaj lub najlepiej usuń ze swojej przestrzeni przedmioty związane z byłym, nie otwieraj okien do jego życia ( media społecznościowe) ale nade wszystko pozamykaj okna w swojej głowie. Poza klasycznymi metodami psychologicznymi mamy naturalnie ezoteryczne i magiczne sposoby na zerwanie energetycznych nici łączących nas z byłym partnerem, sposoby na pokazanie podświadomości, że pożegnanie nie jest bolesne i może odbyć się w harmonii ze sobą.

 

Służą temu tzw rytuały odcięcia. Np.. Wypalasz czarną świecę w czasie nowiu z intencją zapomnienia, jednocześnie do pełni księżyca, codziennie powtarzasz tą czynność "spalając” wspomnienia. Przed wypaleniem każdej kolejnej świecy do przygotowanej malutkiej koperty włóż karteczkę z zapisanym wspomnieniem. Wspomnienie opisz wyraźnie po czym spal kopertę czy złożoną karteczkę w płomieni świecy. Jednocześnie przemów do swojej podświadomości w ten sposób: “Spójrz nie będzie tych wspomnień, spójrz spalam je w ogniu niepamięci. Pozwól mi zapomnieć i odpocząć. Czas na nowe radości” Powtarzaj tą czynność do pełni księżyca, wszystkie pozostałości i popioły oddaj żywiołom, zakop, wrzuć do rzeki/ morza etc. Po czym wypal czerwoną i złotą świecę przy pełni księżyca - rozpocznij nowy etap.  Możesz też   postępując podobnie zrobić “buteleczkę wspomnień” Ze świecami postępuj jak powyżej, zgromadź drobne kamienie półszlachetne kruszec) i szklaną buteleczkę z korkiem. Do buteleczki codziennie przy wypalaniu świecy wkładaj kilka kamyczków przypisując im wspomnienia, przywołując intencję, aby pozostały już na zawsze zamknięte. Na koniec zamknij butelkę i zalakuj ją czarnym woskiem z wypalonych świec, schowaj głęboko lub zakop.

 

 Powyższe czynności uwalniające pomogą uspokoić emocje i zerwać energie, uzdrowić własne serce. Po tym procesie wygaszania wspomnień otworzy się furtka do wzrostu, do nowych szans i nowych jakości. Chwilowe poczucie pustki szybko wygaśnie a zastąpi je nowa energia. Pamiętaj, że natura nie lubi próżni, na miejsce jednej miłości przyjdzie inna....Masz moc świadomej kreacji własnego życia, korzystaj z tego!

AUTOR ARTYKUŁU

Lilii Auri

Lilii Auri

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp