Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Wysokie wibracje

Wysokie wibracje

W wielu artykułach odnośnie tematyki ezoterycznej i duchowej możemy przeczytać, że należy dbać o to, aby nasze wibracje były na wysokim poziomie. O tym czym są te wysokie wibracje i jak podnieść ich poziom przeczytasz w tym krótkim artykule.

Najogólniej mówiąc pojęcie "wysokie wibracje" odnosi się do poziomu energetycznego lub częstotliwości, na którym znajduje się nie tylko dana osoba, ale i miejsce lub przedmiot. Im wyższe wibracje, tym energia jest bardziej subtelna, wyrafinowana i czysta.

Wibracje najogólniej ujmując mogą mieć charakter pozytywny lub negatywny i odzwierciedlają stan emocjonalny, mentalny i duchowy osoby lub miejsca. Na wibracje mogę mieć wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak otoczenie, kultura, ludzie, sytuacje czy różne wydarzenia, ale również istotną rolę będą  tu ogrywać czynniki wewnętrzne, czyli głównie nasze myśli, emocje i postawy.

Wysokie wibracje często są kojarzone z pozytywnymi cechami, takimi jak miłość, radość, wdzięczność, harmonia, spokój i akceptacja. Korzyści z podnoszenia swoich wibracji mogą obejmować większą radość życia, lepsze zdrowie, poczucie spełnienia, lepsze relacje z innymi ludźmi i połączenie ze swoim wewnętrznym Ja.

 

Jak podnieść swoje wibracji?

Sposobów na podniesienie swoich wibracji jest wiele. Każdy przy odrobinie chęci może znaleźć coś dla siebie. O to kilka przykładów:

1. Medytacja to najbardziej powszechna i najbardziej skuteczna metoda podnoszenia wibracji, regularna praktyka może pomóc w osiągnięciu wewnętrznego spokoju, uspokojeniu myśli i zwiększeniu poczucia świadomości. Medytacja pomaga także w oczyszczeniu umysłu i ciała z negatywnych emocji oraz sprzyja przejściu fal mózgowych do częstotliwości alfa czy theta.

2. Aktywność fizyczna może pomóc w zwiększeniu poziomu endorfin, a połączenie ćwiczeń z odpowiednią praktyką oddechu pomaga w uzupełnieniu energii życiowej, co ma niebagatelny wpływ na poziom naszych wibracji.

3. Zdrowe nawyki żywieniowe  pomagają w utrzymaniu równowagi energetycznej organizmu i poprawie funkcjonowania ciała i umysłu. Warto ograniczyć przetworzoną żywność i używki, która ewidentnie obniża nasze wibracje.

4. Wyrażanie siebie poprzez sztukę może pomóc w pracy z energią z poziomu czakry sakralnej, odpowiedzialnej za kreatywność, radość z życia i przyjemność.

5. Kontakt z naturą jest najprostszym sposobem uziemienia, uspokojenia myśli i odprężenia ciała. Wybranie się do lasu, parku czy na łąkę pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii. Wszyscy przecież wiemy, jak dobrze działa na nas kolor zielony i świeże powietrze.

6. Dzielenie się swoją pozytywną energią z innymi może pomóc w zwiększeniu poczucia spełnienia, radości i dobrobytu. Z drugiej strony dbanie o to, aby ograniczyć narzekanie, unikać ludzi, którzy zatruwają życie i widzą wszystko w ciemnych barwach sprzyja utrzymaniu dobrego samopoczucia przez dłuższy czas. Pomaganie, komplementowanie, słuchanie innych może przyczynić się do podniesienia poziomu wibracji i zwiększenia poczucia szczęścia.

7. Muzyka ma wielki wpływ na nasze samopoczucie i poziom wibracji. Pewne dźwięki i rytmy mogą pomóc w zwiększeniu poziomu energii życiowej, podczas gdy inne dźwięki mogą przyczynić się do uspokojenia umysłu i relaksu. Korzystajmy z muzyki relaksującej, słuchajmy dźwięków natury, poddajmy się rytmowi muzyki etnicznej czy mantrom- to wszystko sprawi, że poczujemy się lepiej. Warto unikać częstego słuchania ciężkich dźwięków i depresyjnych szlagierów.

 

Każda osoba jest inna i każdej będzie odpowiadał inny sposób na podnoszenie wibracji. Warto pamiętać o tym, że dbanie o nasze wibracje zależy tylko od nas. To my decydujemy z jakimi ludźmi przebywamy, komu poświęcamy swoją energię oraz czy dajemy się wciągnąć w wir negatywnych wibracji, czy jednak robimy wszystko aby otaczać się tym, co pozytywne.  

Dbajmy o swoją osobistą energię!

AUTOR ARTYKUŁU

Kamil Daniel

Kamil Daniel

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp