Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Turmalin

Turmalin

Czarny Turmalin jest reprezentantem krzemianów. Jest łatwo rozpoznawalny dzięki jego charakterystycznej budowie, którą przypomina skamieniałe drewno. Występuje on w  bardzo pięknej czerni, posiada charakterystyczne pręgi, słupki, które to mogą przywodzić na myśl właśnie kawałek nieobrobionego drewna.

Kamień ten możemy odnaleźć w zasadzie w każdej części świata, jednak okazy większe są dosyć rzadkie i cenne. Turmaliny występują w wielu kolorach. Odnajdywane są turmaliny o zabarwieniach, odcieniach brązowych, zielonych, niebieskich, fioletowych, a nawet żółtych. Zdarza się, że fragmenty turmalinu odnajdywane są w kryształach górskich.

Jednak to właśnie te czarne jak smoła turmaliny są najbardziej cenionymi przez osoby zajmujące się pracą z energią, ezoteryką. Z ezoterycznego, energetycznego punktu widzenia czarny turmalin jest znany jako kamień ochronny. Dzięki jego pomocy możemy sprawić, że te niesprzyjające nam energie wokół nas zostaną zmienione w pozytywne. Możemy go również używać do pracy z naszą własną energią. W takim przypadku pozytywnie wpływa on na nasz system czakralny. Z połączeniu z medytacją możemy go wykorzystać do budowy energetycznej tarczy ochronnej, również do podnoszenia naszej wibracji.

Kamień ten jest bardzo przydatny, gdy rozwijamy się duchowo, pomaga nam uwolnić się od schematów, wspiera nas w procesie przemiany, w naszym otwarciu się na nowe przekonania, na świat.

Gdy czujemy, że chcemy popracować nad naszym osobistym podejściem do różnych spraw, gdy pragniemy odciąć się od pewnych schematów, warto wspierać się właśnie tym kamieniem.

Szczególnie mocno wpływa on na energię czakry serca.

Turmalin znany jest również z pewnych właściwości prozdrowotnych. Wspiera on nas energetycznie w walce z różnymi problemami zdrowotnymi.

Do najczęściej wymienianych problemów, w przypadku których warto jest wspierać się mocą tego kamienia, należą: choroba lokomocyjna- warto w takim przypadku mieć go ze sobą w podróży.

Na wsparcie turmalinu możemy liczyć również w przypadku zatrucia organizmu, wspiera on nas w procesie odtruwania, w usuwaniu toksyn. Turmalin będzie nas również wspierał w odstresowaniu, w przypadku astmy, biegunki. Działa on również pozytywnie na nasz wzrok. Pomoże on nam również w przypadku artretyzmu, w walce z bezpłodnością, epilepsją. Pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy, pomaga przy problemach z sercem i z ciśnieniem tętniczym.

Turmalin znany jest z tego, że pozytywnie wpływa na naszą inspirację, wzmacnia naszą intuicję. Kamień ten równoważy energię ciała z umysłem i naszymi emocjami- pomaga w panowaniu nad nimi.

Turmalin powiązany jest ze znakiem Wagi, Skorpiona i Koziorożca.

AUTOR ARTYKUŁU

Marcin Kasjan

Marcin Kasjan

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp