Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Reinkarnacja

Reinkarnacja

Pojęcie reinkarnacji znane jest od zarania dziejów. Wiele religii podziela tę koncepcję - hinduizm, buddyzm, niektóre odłamy Islamu, rdzenna ludność Ameryki i nawet wczesne chrześcijaństwo. Wszyscy oni wierzą w wędrówkę duszy. Według tych wierzeń w zależności od zgromadzonych w tym życiu doświadczeń w kolejnym wcieleniu można mieć lepiej lub gorzej.
Reinkarnacja polega na ponownym wcieleniu się duszy po śmierci ciała. Dusza wchodzi w ciało nowo narodzonego dziecka lub zwierzęcia, a nawet rośliny. Czy kolejne wcielenie okaże się lepsze, czy gorsze decyduje dobra lub zła karma (dobre lub złe uczynki), jakm i ponoć nasze własne plany względem jej realizacji.

Reinkarnacja to zasada stopniowego rozwoju duchowego duszy korzystającej z kolejnych wcieleń. Niektórzy mówią o milionach wcieleń, inni twierdzą, że jest ich zaledwie kilkanaście. W pierwszym okresie po śmierci dusza zachowuje swoją osobowość, może sama się ukarać lub nagrodzić za swoje myśli, słowa i uczynki. Okres ten jest czasem "przetrawiania" przez nas samych naszych poczynań, w warunkach które sami sobie wykreujemy, po nim następuje powrót do źródła oraz w właściwym czasie kolejna reinkarnacja duszy w inne ciało,niekoniecznie ludzkie.


Zdarza ci się deja vi przy czym jesteś przekonana, że już tu byłaś, kiedyś to przeżywałaś?
Temat reinkarnacji zaczął zastanawiać psychiatrów, rodziców dzieci, które zaczęły opowiadać historie kim były wcześniej. Od 1961 roku kanadyjski psychiatra i parapsycholog Dr Stevenson na Uniwersytecie w Wirginii badał dzieci, które opowiadały o swoich poprzednich wcieleniach. Wśród 2500 historii aż 1567 przypadków zostało zweryfikowanych i potwierdzonych. Dzieci opowiadały o osobach, które wcześniej żyły. Ponad 60% przypadków to dzieci, które mówią o śmierci swojej osobowości. Opisują niezwykłą przemoc, jaką doznały w poprzednim życiu. W trakcie opowieści okazywały wielkie emocje w stosunku do swoich oprawców - z płaczem, gniewem, i strachem włącznie. 35% dzieci ma znamiona związane z poprzednim wcieleniem. Zaczęto uważać reinkarnację nie za pogląd, ale fakt. Nadal badania są kontynuowane. Czy rodzimy się z pamięcią poprzednich wcieleń?


Również badania dr.JIma B.Tuckera sugerują, że iskra wędrówki dusz to nie abstrakcja. Raz na tysiąc urodzeń na świat przychodzą dzieci, które pamiętają kim były i jak umarły w poprzednim wcieleniu. Przyczyną powtarzających się narodzin człowieka jest grzech, niespełnione pragnienia i chęć jego realizacji lub niewiedza. Najprostszą metodą pozwalającą na określenie tego, kim byłaś w przeszłości jest zaobserwowanie jak reaguje twoje ciało na konkretne rzeczy, piosenki, kierunki podróżowania czy zawody. Każdy człowiek posiada pamięć,gdzie zapisane są wszystkie dotychczasowe egzystencje. Te nagromadzone informacje wpływają na nasze życie w większym stopniu niż zazwyczaj zdajemy sobie sprawę. Często u artystów i genialnych ludzi odnajdujemy wcześniejsze wcielenia, w których ich talenty mogły się rozwinąć. Dlatego też w aktualnym życiu mogą nawiązać do dawnych doświadczeń. Ponieważ nie są początkującymi, robią zdumiewające postępy i osiągają prawdziwe mistrzostwo. Stąd bardzo wczesne powołanie do swoich zadań. Twoje obecne życie może nie być twoją pierwszą podróżą po ziemi. Większość z nas ma wiele przeszłych wcieleń. Już wiesz, że w teraźniejszości spotkasz osoby, które niegdyś odgrywały dla ciebie ważne role. Z tym kimś, do kogo żywisz silne emocje, znasz się o wiele dłużej niż sądzisz. Spotkaniu znajomych dusz towarzyszy silna energia i wyjątkowe okoliczności. Podświadomie wiedziałaś, że ta osoba nie jest ci obca. Spodziewaj się więc, że odegra w twoim życiu znaczącą rolę. Między wami jest niewytłumaczalna chemia. Wspólnie zrealizujecie nowy scenariusz napisany wam przez los. Zaczynacie porozumiewać się bez słów. Nagle krótka znajomość zmieni się w przyjaźń albo miłość. Dowody na reinkarnację - poza charakterystycznymi znamionami wskaże sześć najbardziej powszechnych oznak. Powracające sny - przeżycia z poprzedniego wcielenia. Nieuzasadnione wspomnienia - wydaje ci się, że byłaś w danym miejscu lub znasz daną osobę. Deja vi - migawki z poprzednich wcieleń lub nawet obecnego, ale odartego z perspektywy czasu. Kolejną cechą - bardzo rozwinięta intuicja, trafne ocenianie ludzi i sytuacji. Uczucie, że nie należysz do tego świata, masz wrażenie, że są sytuacje, do których zupełnie nie pasujesz, stale ci czegoś brakuje, nadajesz na innych falach.
Irracjonalne lęki i fobie -prawdopodobnie te lęki pochodzą z poprzedniego wcielenia.


Temat reinkarnacji jest jedną z wielu zagadek. Chcąc mieć lepsze życie w kolejnym wcieleniu możemy poprawić karmę dobrymi uczynkami, możemy również "spalać" negatywną karmę poprzez medytację i diametralny rozwój duchowy. Jesteśmy wiecznymi pielgrzymami i daleka droga przed nami. Skoro żyjemy wiele razy to mamy nieskończenie dużo czasu. Życie obecne potraktujmy jako jeden dzień w szkole i wyzbądźmy się lęku przed odejściem.

AUTOR ARTYKUŁU

Robert

Robert

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp