Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Przesilenie wiosenne. Jak wzmocnić swoją energetykę w tym czasie?

Przesilenie wiosenne. Jak wzmocnić swoją energetykę w tym czasie?

Właśnie wchodzimy w okres przesilenia wiosennego. Nadejście wyczekanej, kwitnącej wiosny kojarzy nam się z odrodzeniem, przypływem nowej, pozytywnej energii i sił witalnych, rozkwitem nowych potencjałów. Jednak nie wszyscy wraz z końcem zimy i początkiem wiosny czują ten zastrzyk energetyczny. Spora część osób tę zmianę odczuwa w zupełnie odwrotny sposób. Przesilenie wiosenne skutecznie potrafi osłabić naszą aurę. Możemy zaobserwować pogarszające się samopoczucie, niestabilność emocjonalną, stany apatii czy też utrzymujący się stan zmęczenia lub fizycznego osłabienia organizmu. Przeczytaj, czym dokładnie jest przesilenie wiosenne i jak poradzić sobie z jego negatywnymi skutkami.


 

Czym jest przesilenie wiosenne?
Przesilenie wiosenne to okres, w którym kończy się zima, a rozpoczyna wiosna. Zwykle zbiega się to z datą równonocy wiosennej, choć nie jest to ścisła reguła. Najbardziej odczuwalne skutki owego przesilenia występują w okresie marca i kwietnia. Czas, w którym obserwujemy transformację klimatyczną. Warunki atmosferyczne zmieniają się dynamicznie. Nagłe wzrosty temperatury i ciśnienia mogą niekorzystnie odbić się na osobach, które są wyczulone na zmiany pogodowe. Zwłaszcza po okresie zimy, w której temperatury są bardzo niskie, spędzamy większą ilość czasu w zamkniętych pomieszczeniach, rzadziej wykonujemy aktywności fizyczne na świeżym powietrzu i przede wszystkim mamy ograniczony dostęp do promieni słonecznych.

Zmienia się także aura. Z szarej i mroźnej aury zimowej, wchodzimy w okres, w którym przyroda zaczyna nabierać kolorów, zakwita roślinność, dni są coraz bardziej słoneczne. Jako, że zmiana ta występuje nagle i dynamicznie, osoby które bardziej odczuwają energię, będą szczególnie podatne na przykre konsekwencje i dolegliwości.

Przesilenie wiosenne – czym się objawia?
Objawy przesilenia wiosennego są bardzo różne – każdy będzie mógł zaobserwować u siebie zupełnie inne dolegliwości i będą też miały one inną intensywność. Wszystko jest kwestią podatności danego człowieka na zmiany pogodowe oraz energetyczne, ale także stanu zdrowia. Zdecydowanie bardziej podatne na odczuwanie przykrych skutków przesilenia wiosennego będą osoby chorujące na cukrzycę, nadciśnienie czy choroby sercowe.

Najczęstszymi objawami jest poczucie przemęczenia, trudności z zaśnięciem i utrzymaniem snu, czy też pogarszające się ogólne samopoczucie. Osoby, które bardziej odbierają zmiany w aurze będą mogły odczuć zdecydowany spadek sił witalnych, osłabienie organizmu, bóle czy zawroty głowy, ale także brak apetytu czy też zwiększoną nerwowość, poczucie napięcia i wewnętrznego niepokoju.

Dolegliwości związane z przesileniem wiosennym zwykle utrzymują się od kilku dni do kilku tygodni. Średnio w ciągu dwóch do trzech tygodni jesteśmy w stanie przystosować się do nowych warunków atmosferycznych. Wraz z upływem tego czasu nieprzyjemne objawy powinny być coraz mniej odczuwalne, aż w końcu całkiem ustają. Gdy po tym czasie problemy nie ustępują, a utrzymują się wciąż na tym samym poziomie bądź wręcz stają się bardziej intensywne, należy udać się do specjalisty, by upewnić się, czy ze zdrowiem nie dzieje się nic poważniejszego.

Jak wzmocnić swoją energetykę podczas przesilenia wiosennego?
Najlepszym, co będzie można zrobić by podnieść swoje wibracje i wzmocnić energetykę podczas przesilenia wiosennego, to podarować sobie spokój. Staraj się nigdzie się nie śpieszyć, działaj powoli. Dąż do równowagi – w momencie dynamicznych przemian, Ty zadbaj o wyciszenie. Poświęć więcej czasu na odpoczynek. Nawet w trakcie dnia postaraj się znaleźć chwilę na to, by usiąść bądź położyć się i skupić się na swoim oddechu. Codziennie rób serię głębokich wdechów i wydechów, które wpłyną na odprężenie Twojego ciała. Medytuj, wprowadzając do swojej aury spokój. Pamiętaj także o odpowiedniej diecie. W okresie przesilenia wiosennego warto wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu większą ilość świeżych warzyw i owoców. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zwłaszcza w tym czasie Twój organizm będzie potrzebować większej ilości płynów.



Ważny jest również ruch. Ale nie wprowadzaj go nagle. Jeśli w okresie zimowym nie byłeś zbyt ruchliwy, nie rzucaj się nagle na intensywne ćwiczenia czy sporty. Wprowadzaj aktywność fizyczną stopniowo. Idealna na początek będzie joga, która pozwoli wprowadzić zarówno ruch, ale i oczyści Twój umysł z negatywnych myśli, poczucia niepokoju i napięcia. Wybieraj się na spacery, przebywaj na świeżym powietrzu, w budzących się do życia okolicznościach przyrody. Uziemiaj się, czerp energię ziemi przytulając się do drzew. Dzięki tym sposobom wzmocnisz swoją energetykę, a negatywne skutki przesilenia wiosennego nie będą aż tak odczuwalne.

AUTOR ARTYKUŁU

Wróżbita Mateusz Algiz

Wróżbita Mateusz Algiz

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp