Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Pełnia Plonów 2022 roku, czyli wrześniowa pełnia Księżyca

Pełnia Plonów 2022 roku, czyli wrześniowa pełnia Księżyca

"Wszystko, co niepotrzebne, powinno zostać rozpuszczone i oczyszczone. Wszystko, co dotąd zostało zaniedbane, powinno zostać otoczone czułą troską"

Pełnia Plonów 2022 roku to czas magiczny dla każdego z nas. Warto świadomie doświadczyć jej działania.

 

W 2022 roku Pełnia Plonów przypada na 10. dzień miesiąca, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 10:57 czasu polskiego.

 

Wpływ pełni rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i trwa 2 po niej. Zatem można przyjąć, że pełnia Księżyca silnie oddziałuje na wszystkie żywe stworzenia od 8 września około południa aż do 12 września także około południa.  Tak się też składa, że Pełnia Plonów przypada na czas poprzedzający równonoc jesienną. Dzięki temu doświadczenia duchowe mają szansę manifestować się wolniej, dając nam rzadką szansę na świadome doświadczenie przejścia na wyższy poziom w duchowej szkole życia... Jednak po kolei.

 

Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny „opiekun” emocji człowieka. Zgodnie z własną naturą pełnia zawsze przynosi nam wzmocnienie aury, silne pragnienie kreatywności oraz potrzebę manifestacji osobowości w pełni naturalny albo w wyuczonej formie. Możemy z pełną mocą doświadczyć emocji do tej pory ukrywanych, tłumionych.

 

W 2022 roku Księżyc Plonów pojawia się w astrologicznym znaku Ryb. Uosabia on naturalną zdolność adaptacji - sekret magii wody. Wiąże się z takimi obszarami doświadczeń jak oczyszczenie, oświecenie, uzdrowienie, intuicyjny wgląd w naturę rzeczy, przejście na wyższy poziom rozwoju duchowego. To także dostatek w każdej sferze życia, choć niekoniecznie rozumiany tylko jako materialne bogactwo.

 

Z duchowego punktu widzenia Księżyc Plonów 2022 roku stawia przed nami pytania o to, co powinniśmy odrzucić lub poświęcić na rzecz większego dobra nas samych i wszechświata. Stawia też wyzwanie, by porzucić szkodliwe nawyki myślenia i działania. Możemy uświadomić sobie, że w istocie każdy z nas jest częścią wszechświata.

 

Najpewniej wrześniowa pełnia obdarzy nas też poczuciem niejasnej, ale silnej tęsknoty, a nawet uczyni sentymentalnymi. Możemy też przez chwilę stać się bardziej marzycielami niż kowalami własnego losu. Bezwzględnie jednak warto teraz posłuchać intuicji, zapisać sny, zaufać temu, czego nie da się wprost wyrazić słowami...

 

Pamiętajmy jednak, że podczas pełni obowiązuje żelazna zasada: nie podejmujemy decyzji rozstrzygających ważne dla nas sprawy. Obserwujemy, zapisujemy, ufamy, że to, co czujemy, jest dla nas dobre i prowadzi do wewnętrznego wzrostu. Na przemyślenie, analizowanie, planowanie i decydowanie przyjdzie czas podczas kwadr, sekstyli i trygonów księżycowych.

 

Podczas pełni stajemy się bardziej pewni siebie, zdecydowani i kreatywni. Księżyc Plonów 2022 roku - zgodnie z archetypem astrologicznym znaku Ryb – sprawia, że jeśli podejmujemy działania w świecie materii, to przede wszystkim po to, aby odnaleźć poczucie komfortu i bezpieczeństwa emocjonalnego.

 

Podczas Pełni Plonów 2022 roku inspiracja może przyjść dosłownie znikąd. Nawet zatwardziali racjonaliści mogą mieć niepokojące i barwne sny... Wielu z nas może odnosić wrażenie, że oto przenieśliśmy się duchem do Nibylandii (tej od Piotrusia Pana i "Marzyciela") lub oczyma duszy towarzyszy innym w jakimś somnambulicznym tańcu... Ot, taka energetyka, proszę Państwa. Zatem radzę: należy zwolnić i zachować świadomość, że dusza potrzebuje czasem manifestacji na takim poziomie wtajemniczenia, do którego rozum nie ma dostępu... Niemniej nie oznacza to, że mamy zapomnieć o regułach obowiązujących w rzeczywistości uzgodnionej.

 

Księżyc Plonów w Rybach wzywa też bowiem do zachowania rozwagi. Wszak naprzeciw zodiakalnych Ryb znajduje się zodiakalna i zawsze rozważna Panna. Księżycowa pełnia w Rybach wzmacnia bowiem lękliwość, chciwość (!), fiksacje, eskapizm, zagubienie, obsesje, wszelkie nałogi. W skrajnych przypadkach może popchnąć zagubioną i zalęknioną duszę do zachowań autodestrukcyjnych z pogranicza życia i śmierci.

 

Optymalnie byłoby wykorzystać te negatywny wpływy, aby zrozumieć ich naturę i dotrzeć do sedna węzłów energetycznych, od których się rozpoczęły. Dla archetypowych Ryb może być to jednak skrajnie trudne bez pomocy z zewnątrz.

 

Moim zdaniem bowiem Pełnia Plonów 2022 roku jest wyjątkowa, ponieważ stawia nas przed duchowym wyzwaniem jednocześnie na polu duchowym i materialnym. Ryby symbolizują przejście na inny poziom: koniec jednego cyklu doświadczeń i przejście na drugi. Wszystko, co niepotrzebne, powinno zostać porzucone, rozpuszczone. Wszystko, co dotąd zostało zaniedbane, powinno stać się obiektem czułej troski... Wybór należy do Ciebie, drogi Czytelniku... Ciekawe, że cokolwiek teraz nie zdecydujesz, spełni się zgodnie z potrzebą  duszy. To tajemnica, którą każdy z nas może teraz odkryć dla siebie i wyruszyć w nową podróż na ścieżce życia.

 

Przedstawiciele znaków Bliźniąt, Panny i Strzelca powinni zachować szczególną czujność. Dotyczy to zwłaszcza osób urodzonych w dniach 8 – 12 czerwca, września, grudnia. Nie dajcie się sprowokować, nie ulegajcie emocjom i nie podejmujcie działania pod wpływem chwili czy presji otoczenia. Postarajcie się zrozumieć, że pełnia Księżyca to dla Was przede wszystkim czas twórczego chaosu, z którego może narodzić się Wasz nowy kosmos.

 

Pamiętajmy także, że ogólnie każda pełnia Księżyca zaostrza wiele objawów psychosomatycznych. Według tradycji szamańskiej i magicznej w czasie pełni nie powinniśmy poddawać się operacjom chirurgicznym, o ile tylko faktycznie można je przełożyć na bardziej sprzyjający moment. W tej mierze należy zawsze kierować się fachową opinią lekarzy godnych zaufania.

 

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

 

Akia

 

 

 

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp