Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Oczyszczanie energetyczne

Oczyszczanie energetyczne

Jesteśmy świeżo po Pełni Księżyca, a co za tym idzie weszliśmy w fazę księżyca ubywającego.

To najlepszy czas na wszelkiego rodzaju porządki. Nie tylko te praktyczne, ale również duchowe oraz energetyczne.

Codziennie myjemy zęby, bierzemy kąpiel, zakładamy na siebie świeżą odzież.

To jest dla nas normalne i oczywiste.

Dlaczego zatem w ten sam sposób nie dbamy o naszą przestrzeń energetyczną? Która jest równie ważna.

Codziennie spotykamy różnych ludzi, którzy mają na nas wszelakie działanie – pozytywne, ale również negatywne. Ich emocje „przeskakują” na nas, wpływają na nasze samopoczucie. Konflikty w pracy, nieporozumienia w domu, informacje którymi jesteśmy bombardowani z radia czy telewizji.

Codzienne wyzwania, obowiązki i stres z tym związany. To wszystko może skutecznie wpływać na równowagę naszej energetyki.

Dlatego tak ważne jest aby o nią zadbać.

 

Kiedy możesz potrzebować oczyszczania energetycznego?

- jesteś przewlekle zmęczony, kładziesz się i budzisz z takim samym poziomem energii, nie potrafisz wypocząć.

- czujesz że wszystko „idzie pod górę”

- masz problemy ze snem

- masz wrażenie że stoisz w miejscu i nie możesz ruszyć do przodu ze swoim rozwojem

- masz wahania nastroju, z przewagą tych negatywnych emocji

- tracisz kontrolę nad swoimi obowiązkami

 

Jak samodzielnie wykonać oczyszczanie energetyczne?

 

1. Kąpiel w soli

Najbardziej prosty i popularny sposób. Potrzebujesz do tego jedynie soli którą możesz kupić w każdym sklepie. Najlepsza będzie himalajska albo morska. Ja osobiście nie używam jodowanych.

W zależności od tego czy masz wannę czy prysznic, możesz to wykonać na dwa różne sposoby.

W obu przypadkach zaopatrz się w białą świecę, nawet zwykłego tea lighta, tzw. „podgrzewacz”. (Aczkolwiek uważam, że najlepsza będzie naturalna świeca z wosku pszczelego, tzw. Cerkiewna)

Zapal ją w łazience. Jeżeli posiadasz wannę, rozpuść w wodzie około 3 łyżek stołowych soli. Wejdź do wody i zanurz się w niej w całości, razem w głową, wyobrażając sobie jak wszystkie niechciane energie „odklejają” się od Ciebie.  Wypuszczając wodę z wanny wyobrażaj sobie, że wszystko co złe spływa razem z wodą do odpływu.

Natomiast jeżeli masz prysznic, możesz wykonać peeling solą. Nasyp jej sobie do miseczki i rozprowadź po całym ciele, nie pomijając włosów, przestrzeni miedzy palcami, uszu, pępka itd.

Następnie opłucz się obficie wodą.

Pozwól świeczce wypalić się do końca.

 

2. Biała szałwia

Drugi z najbardziej popularnych i lubianych metod oczyszczania energetycznego.

Białą szałwię możesz kupić przez internet, jest łatwo dostępna. Osobiście jestem przeciwnikiem używania „zamienników” w postaci kadzidełek pachnących szałwią,  nie wiele mają one wspólnego z oryginalną rośliną.

Również zaopatrz się w białą świecę, bądź naturalną świecę cerkiewną.

Znajdź sobie przestrzeń w której będziesz się czuł bezpiecznie i będziesz miał kilka minut w których nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Zapal świecę i odpal białą szałwię. Zachowaj środki ostrożności, gdyż żar z palonego zioła może spadać. Ja zawsze używam talerzyka.

Okadź się dymem dokładnie, stopy, nogi, ręce, głowa. Wyobrażaj sobie jak uchodzą z Ciebie wszystkie negatywne emocje.

Również pozwól świecy wypalić się do końca.  Jak świeca się wypali, najlepiej byłoby ją zakopać z dala od domu, jeżeli nie masz takiej możliwości, wynieś ją do kosza na śmieci poza mieszkanie.

 

W obu przypadkach oczyszczania, bardzo ważne jest aby po takim rytuale uzupełnić poziom energii czymś pozytywnym. Wybierz kadzidło energetyzujące, kojarzące się z dobrą energią – może to być pomarańcza, paczula, zapach ulubionego kwiatu. Po oczyszczaniu okadź się dymem z takiego kadzidła, wyobrażając sobie jak wstępują w Ciebie nowe pokłady energii i sił witalnych.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp