Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Moc kamieni cz. III

Moc kamieni cz. III

W trzeciej części artykułu o kamieniach chcę Państwa zapoznać z perełkami wśród kamieni. Jakie mają zastosowanie i gdzie można je znaleźć.

Kule Moqui -  święte kamienie mocy nazywane także żywymi kamieniami. Dosłownie można powiedzieć, że potrafią tańczyć w naszych rękach. Osoby o bardzo wrażliwym dotyku będą mogły nawet wyczuć, że te kamienie żyją. Pochodzą z Ameryki Północnej z południa stanu Utah. 

Słowo Moqui tłumaczy się na „wierny bratˮ bądź „kochany zmarły”. Przychodzą na świat, ewentualnie można powiedzieć, że rodzą się w parach. Jeden kamień żeński, drugi męski, przez co różnią się wyglądem. Żeńskie gładkie, idealnie okrągłe, męskie bardziej szorstkie i trochę większe od żeńskich.

Kamienie  te leżą swobodnie na ziemi, nie trzeba ich wydobywać, wystarczy je zbierać.

Kamienie Moqui mają właściwości ochronne, chronią rodzinę przed złem, przyciągają szczęście, miłość, często używane przeciw urokom i klątwom.

Są to kamienie energii i siły. Bardzo ważne jest i trzeba o tym pamiętać, że kamienie te muszą istnieć w parach, czyli trzeba mieć kamień żeński i męski, nie można ich rozdzielać. Bardzo istotne też jest to, żeby Kamienie Moqui kochać, opiekować się nimi, traktować jak ukochanego pupila, nawet głaskać, całować, tulić, wystawiać na słońce, wówczas odmienią nasze życie. Zamknięte gdzieś w jakiejś szufladzie, porzucone, zapomniane, bez dostępu słońca i miłości, rozpadną się w pył, zwyczajnie umrą.

Z kamieniami tymi można zasypiać, zapewni to nam spokojny sen, odnowę sił witalnych a także ochronę przed wszelkimi złymi siłami, mogącymi zakłócać nasz spokój. Są niezastąpione w związkach, potrafią naprawić małżeństwo, a jeśli jesteś singlem, przyciągną do ciebie tę właściwą drugą połowę. Otwierają partnerów na siebie. Potrafią to co złe, przemienić w dobro. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby właściciel, kamieniom tym  okazywał dosłownie miłość, a one rozbudzone  otrzymywanym dobrem, odwzajemnią się.

Moqui mają duży wpływ na nasze zdrowie, pozytywnie wpływają na nasz system nerwowy, stawy, mięśnie oraz kości. Najlepiej jest je mieć stale przy sobie i co ważne, nie rozdzielać ich, ponieważ wtedy cierpią.

 

Awenturyn - jest kamieniem, symbolem wewnętrznej równowagi, spokoju i cierpliwości. Działa kojąco na nasz system nerwowy, wzmacniająco działa na nasz układ odpornościowy, wzmacnia również serce. Pomaga pozbyć się lęków, wnosi pogodę ducha, regeneruje sen.

Jest idealnym kamieniem do medytacji, przypisany znakom zodiakalnym Byka, Raka i Strzelca.

Wykorzystywany szeroko do wyrobu biżuteri i talizmanów. Najbardziej znanym jest Awenturyn Zielony, zwany także jako „Kamień Możliwościˮ ewentualnie jako „Bajkowy Skarb”. Od bardzo dawna, uważany jest za kamień przynoszący bogactwo i szczęście. Piękny i niezwykły kamień szlachetny. Noszony przy ciele, przyciąga pieniądze i powodzenie w interesach, przyciąga obfitość,  silnie oddziałuje na czakrę serca.

 

Jadeit - to Święty Kamień Mistyków.Trzymany w domu, ma wpływ na przyjazną atmosferę. Trzymany blisko ciała, ma pozytywny wpływ na bóle kręgosłupa, bóle stawów biodrowych, kolkę nerkową, korzonki. W dawnych czasach kupcy podczas transakcji handlowych trzymali zielony Jadeit w dłoni, pomagał on w targowaniu się i podejmowaniu szybkich decyzji.

Sprzyja samorealizacji i dążenia do celu.

Jadeit występuje w kilku kolorach:

Zielony - przeznaczony jest dla handlowców

Żółty - dodaje energii i motywacji do działania, taki napęd do szczęścia i radości

Oliwkowy - łączy cechy jadeitu zielonego i żółtego

Niebieski - to kamień filozoficzny

Afrykański -  kamień bogactwa, przyciąga je jak magnes

Brzoskwiniowy -  symbol fortuny i długowieczności

Czarny - oczyszcza na poziomie fizycznym i psychicznym

Jadeit jest kamieniem patronującym osobom urodzonym pomiędzy 21 sierpnia a 9 września. Przypisywany znakom Barana, Raka, Wagi, Ryb.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp