Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Moc kamieni cz. II

Moc kamieni cz. II

Dzięki litoterapii możemy wpływać na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Wobec czego opiszę jeszcze kilka kamieni, które mają na nas znaczący wpływ.

Agat to kamień powszechnie uznawany za kamień miłości i wierności, równowagi fizycznej, emocjonalnej a także intelektualnej, o bardzo oryginalnej strukturze i różnorodnej kolorystyce. Przez wielu Agat jest nazywany„ kamieniem biznesmenówˮ. W starożytności używany do wyrobu amuletów dla polityków, mówców, adwokatów. We współczesnym świecie bardzo przydatny w rozmowach biznesowych. W medycynie niekonwencjonalnej ma zastosowanie w chorobach oczu i skóry. Ze względu na swoją odmianę i kolorystykę, Agat ma przypisywane inne moce i inne zastosowanie. Dlatego przy wyborze tego kamienia, kierujmy się odmianą tą, która przyda się nam najbardziej.

Agat Czarny - rozładowuje napięcie, wzmacnia siły życiowe, pomaga zachować spokój.

Agat Niebieski - jest związany z relacjami międzyludzkimi. Otwiera on czakrę gardła, a  to ułatwia komunikację.

Agat Różowy - kamień przyciągający miłość, akceptację, przyjaźń. Chroni przed urokami i zdradą. Można go także włożyć pod poduszkę, aby przyciągnąć przyjemne sny.

Agat Zielony - zwiększa wytrwałość i odwagę. Pomaga podejmować trudne decyzje. Wpływa na stabilność emocjonalną.

Agat Mszysty – ma ciekawą, charakterystyczną zieleń. Kamień o tym kolorze poprawia myślenie i koncentrację, dlatego jest bardzo przydatny w nauce i w pracy. Dodaje energii przy zdobywaniu nowych umiejętności.

Agat Dendrytowy – kamień o charakterystycznej mlecznej barwie, pomaga przy złym stanie psychicznym. Leczy traumy, uspakaja, przynosi równowagę.

Agat Ognisty – o odcieniu pomarańczowym, przypominającym bursztyn. Jest to kamień  związany z żywiołem ognia, a co za tym idzie, dodaje energii i pozytywnego nastawienia, co w konsekwencji pomaga leczyć lęki i depresję. Agat to kamień z zodiakalny dla Byków.

 

Granat nazwa tego kamienia pochodzi od słowa łacińskiego „granatum”- oznaczającego owoc granatu, który ma barwę czerwoną. Taką też ma barwę kamień. W/g medycyny niekonwencjonalnej Granat leczy dolegliwości reumatyczne, stany zapalne stawów, reguluje ciśnienie krwi. Ma wpływ na naszą sprawność seksualną, usprawnia czynności układu rozrodczego, pomaga w schorzeniach układu moczowego. Wspomaga przy leczeniu nowotworów i leczeniu hormonalnym. Zapamiętajmy, wspomaga. Mistyczne właściwości tego kamienia są już znane od wieków. Jest kamieniem szlachetnym, chroniącym od zła. Wzmacnia pozytywne myślenie, energię, przynosi nadzieję. Położony pod poduszkę, chroni od złych snów. Granat to także kamień romantycznej miłości budzący przypływ namiętności. Kamień sukcesu, wzmacniający siłę woli, motywację. Wzmacnia pozytywne i logiczne myślenie. Jest wskazany dla osób o nieśmiałym usposobieniu, osób bojących się zmian w życiu. Kamień zodiakalny dla Koziorożców, Baranów i Skorpionów.

 

Opal jest kamieniem o barwie białej lub bezbarwnej, ale w efekcie opalizacji, możemy wyróżnić kilka typów tego kamienia. Opal Mleczny, Złoty, Czarny, Niebieski, Różowy, Zielony i Pawi. W medycynie niekonwencjonalnej chroni przed chorobami oczu, poprawia wzrok. Chroni serce, wzmacnia je, chroni wątrobę, chroni organizm przed infekcjami. Nalewka lub eliksir zrobiony z Opali Ognistych wspomaga leczenie białaczki mając korzystny wpływ na  produkcję białych i czerwonych krwinek. Wspomaga leczenie układu krwionośnego. Należy do jednych z najdroższych kamieni szlachetnych, jako amulet jest symbolem szczęścia. Noszenie go przy sobie sprzyja miłości, przyjaźni, lojalności. Pogłębia intuicję, rozwija umysłowe zdolności, wzmacnia naszą empatię. Ma wpływ na przyciąganie dobrobytu oraz pomyślnych zdarzeń. Jest kamieniem zodiakalnym dla Barana, Raka, Skorpiona, Wodnika, Strzelca, Koziorożca.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp