Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Metale

Metale

Metale powstały wewnątrz gwiazd, które już dawno nie istnieją, w momencie swojej "śmierci" uwalniały te pierwiastki w kosmos, z mgławic powstawały nowe słońca, a wraz z nimi nowe układy słoneczne. Warto sobie uzmysłowić, że nasz złoty pierścionek pochodzi z wnętrza jakiegoś Słońca sprzed miliardów lat, zresztą do tej pory na ziemię nieustannie spadają meteory z odległych przestrzeni. W trakcie powstawania Ziemi płynne żelazo oraz inne substancje o dużej gęstości, w tym inne metale, przemieszczały się wgłąb planety. Człowiek zaczął stosować metale niemalże od samego swojego początku, poznając złoto, miedź i srebro. Z biegiem czasu zaczęto wykonywać z nich ozdoby, biżuterię oraz metalowe narzędzia. Ich obróbka zaczęła ewoluować, stawały się coraz bardziej użyteczne i niezbędne.

Dzięki sile poszczególnych metali możemy wzmocnić pożądane cechy lub przyciągnąć to, czego akurat potrzebujemy. Każdy metal przyporządkowany jest do danej planety, następnie do znaków zodiaku. Uwzględniając nasz horoskop natalny i pozycje planet w danych znakach, warto skorzystać z właściwości danego kruszcu, dzięki czemu możemy pomóc sobie w danych dziedzinach naszego życia.


BARAN
Mocno osadzony w Marsie, więc nieodzowne jest dla niego żelazo - wyzwala najgłębsze pokłady sił życiowych.Pomaga spełnić marzenia. Żelazo to również główny pierwiastek naszej krwi. Amulety z żelaza chronią nas przed ukrytymi wrogami. Dzięki nim wygrywamy, chronią nas przed wrogimi ludźmi, pomagają wygrywać i realizować swoje cele. Moc żelaznych mieczy trzymał pod swoim władaniem Mars, patron osób urodzonym w znaku Barana. Harmonijnemu życiu we wszechświecie ułatwia osobom spod tego znaku żelazna podkowa lub inny żelazny przedmiot.


BYK
Jest pod wpływem planety Wenus, więc wskazana jest dla niego miedź - to doskonały przewodnik elektryczny. Przyciąga miłość, powodzenie i uznanie społeczne. Współczesna medycyna potwierdziła prozdrowotne i lecznicze właściwości tego metalu. Naczynia kuchenne wykonane z tego metalu nadają potrawom wyrafinowany smak. Mały przedmiot wykonany z miedzi, noszony bezpośrednio na skórze szybko pozwoli nam poznać idealnego partnera lub partnerkę.

BLIŹNIĘTA
Rtęć - metalem przypisanym Bliźniętom i ich patronowi Merkuremu, była rtęć. Niestety w bezpośrednim kontakcie rtęć jest trująca i toksyczna, dlatego zamiast rtęci Bliźniętom pomogą kawałki bizmutu, które można nosić nawet bezpośrednio na ciele. Pomaga uporządkować umysł i harmonizuje kontakty z ludźmi. Dzięki energii tego metalu otrzymamy łatwość w wypowiadaniu się a nawet pokona twój strach.

RAK
Srebro - jony srebra są wykorzystywane w wielu terapiach. Srebro jest składnikiem wielu leków i kosmetyków. W nowoczesnej technologii nie można się bez niego obejść. Srebro jest metalem podporządkowanym mocom Księżyca. Wzmacnia intuicję, pozwala zrozumieć swoje wnętrze. Dzięki srebru możemy odkryć swoje paranormalne zdolności. Srebro jest doskonałą bronią na wampiry, demony i inne mroczne siły i złe wpływy.

LEW
Złoto-to metal wszechczasów. Przypisany jest zodiakalnemu Lwu. Złoto było marzeniem, hipnotyzowało i cieszyło ludzi od wieków. Było symbolem bogactwa i pozycji społecznej. Noszenie złotej biżuterii dodaje pewności siebie, zwiększa naszą samoocenę, pomaga nam odpierać ataki energetyczne. Unieszkodliwia drobnoustroje i działa aseptycznie. Moneta ze złota przynosi w niedługim czasie prestiż i bogactwo.

PANNA
Chrom - Panną zarządza Merkury, którego symbolem jest rtęć, niestety, która jest niebezpieczna. Dlatego osobom spod znaku Panny doskonale się przysłuży błyszczący chrom. Elementy chromowane w przyniosą osobom spod znaku Panny szczęście i powodzenie w prawie wszystkich dziedzinach życia, szczególnie w karierze i sławie.

WAGA
Mosiądz - najbardziej odpowiada osobom urodzonym w znaku Wagi. Mosiądz - stop miedzi i cynku nosi w sobie wszystkie pozytywne cechy miedzi, zostaje ożywiony energią cyny. Mosiądz daje podopiecznym znaku Wagi możliwość swobodnego wyrażania myśli i licznych, dobrych kontaktów z innymi. Dzięki magii mosiądzu Wagi staną się asertywne,nauczą się odmawiać i trzymać się raz podjętej ścieżki działania. Mosiężne przedmioty dodają im sił do osiągnięcia sukcesów i bogactwa.

SKORPION
Tytan - wytrzymały i odporny na korozję metal, doskonale odzwierciedla naturę osób urodzonych w znaku Skorpiona. Doceniono go również w medycynie i technice, Tytan pozwoli uzyskać siłę i determinację potrzebną do wykonania najtrudniejszych zadań. W bardzo trudnym położeniu, gdy sytuacja wydaje się być beznadziejna, warto sięgnąć po moc i magię tytanu. Tytan pozwoli przetrwać najcięższe chwile. Amulet wykonany z tytanu pomoże w przejściu przez życie obronną ręką.

STRZELEC
Cyna - jeden z najdłużej znanych ludzkości metali. Dodaje optymizmu i energii do działania w każdym przedsięwzięciu. Amulety cynowe chronią przed zazdrością o finanse, przyciągają szczęście do zagranicznej pracy, studiów o międzynarodowej tematyce czy też do wielkich wygranych. Świetnie sprawdza się u osób lubiących hazard i gry losowe.

KOZIOROŻEC
Ołów- daje możliwość uporania się z wieloletnimi problemami. Motywuje do skupienia i oddania się pracy, Idealny dla osób nieumiejących sobie poradzić z nałogiem, rozpraszających się na tysiącu spraw, Ołów pozwala wytrwale skupić się na jednej pracy, a dzięki temu można osiągnąć wyznaczony cel.

WODNIK
Aluminium - aluminium to jeden z najmłodszych metali, który w znacznym stopniu ułatwił nam życie. Wpływa na przywoływanie genialnych pomysłów, pobudzenie zdolności do nauki. Aluminiowy amulet stosowany w konkretnym celu jest wskazany nie tylko dla Wodników. Przyspiesza zdolności przyswajania wiedzy. Aluminium wpływa pozytywnie także na refleks oraz zdolności analityczne.

RYBY                                                                                                                                         
Platyna - zwana niekiedy białym złotem. Wpływa na zdolności paranormalne - jasnowidzenie i tłumaczenie snów. Platyna stanowi idealny amulet przeciwko osobom fałszywym, szczególnie dla tych, którzy są postrzegani jako zbyt naiwni. Ułatwi rozróżnianie prawdziwych przyjaciół od wrogów. Platyna ma moc wyjawiania prawdziwych uczuć i intencji.obdarowanej nią osoby.

 

AUTOR ARTYKUŁU

Robert

Robert

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp