Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Merkury w horoskopie

Merkury w horoskopie

Merkury to pośrednik i mediator. Symbolizuje myślenie i inteligencje. Daje zręczność w wyrażaniu się w mowie i piśmie. To tez chęć nauki, dążenia duchowe, wszechstronność i dyplomacja. W niekorzystnych aspektach oznacza kłamstw, fałsz, podstęp czy nerwowość. Pod względem zdanym odpowiada za narządy mowy i procesy nerwowe.

Merkury w Baranie

To często niepokój, impulsywność, zaczepne dyskusje i elokwencja. Osoba jest gorliwa i szybka w mowie i czynach, myśleniu. Kocha literaturę. Lubi pisać i czytać, ale często zmienia osąd w zależności od punktu widzenia i miejsca.

 

Merkury w Byku

Osoba jest miła i łagodna choć może być i uparta. Posiada praktyczny i zdecydowany umysł. Lubi ćwiczyć umysł. To też przyjacielskość, towarzyskość i tendencja do afektacji oraz trzeźwy osad sytuacji. Jest tu poszanowanie do religii, muzyki, poezji i sztuki. Osoba ma dobą pamięć. Czasem bywa gniewna i zirytowana. Może być ciężko przekonać.

 

Merkury w Bliźniętach

Może oznaczać podróże w tym dalekie, studia i ochotę do czytania. Możliwe zmiany zajęcia i wykonywanie dwóch zajęć na raz. Osoba może być dobrym i ważnym urzędnikiem, prawnikiem, policjantem. Lubi się uczyć. Wykazuje inwencje, jest  pomysłowa i zręczna. Ma wynalazczy umysł. Ogólnie jest wspaniałomyślna i pełna sympatii do innych.

 

Merkury w Raku

To towarzyskość, spójny i dobry charakter, wyczucie rytmu i dużo wdzięku. To szeroki światopogląd. Osoba lubi podróże szczególnie wodne. Niestety jest dość zmienna, wręcz kapryśna i może być humorzasta. Osoba kocha rodzinę o której zawsze pamięta. Bywa dyskretna, taktowna, ma dobrą pamięć, zdolność do dyplomatycznego postępowania. Jest zwykle wrażliwa, ale może to ukrywać.

 

Merkury z Lwie

Kocha dzieci, teatr, sztukę i muzykę. Może kontrolować innych. Osoba  ma intuicyjny zmysł, szczytne ideały i nie lubi kompromisów. Jest uprzejma i miła i lubi przyjemności do których dąży. Bywa ambitna, zdecydowana, impulsywna i ufna.

 

Merkury w Pannie

To analityczny umysł oraz skłonność do sceptycyzmu i krytykowania. To też aktywny umysł, pomysłowość, zręczność i umiejętność planowania. Osoba może mieć zamiłowanie do nauki, studiowania, badania, pisania i talent do języków obcych. Ważna może być dieta, higiena i zdrowie.

 

Merkury w Wadze

Ważne są związki i powiązania z ludźmi. To dobre położenie dla muzyki, poezji, sztuki i nauki. To też intuicja, zamiłowanie do teatru i dzieci, małżeństwa, a także do dostatniego życia. Osoba może być liberalna, szlachetna i kochająca.

 

Merkury w Skorpionie

Osoba jest tajemnicza, pomysłowa i ma zmienny temperament. Lubi rozwiązywać problemy, dociekać spraw tajemnych. Bywa uparta, ciężka do przekonania i wrażliwa na opinie innych o sobie. To też sarkazm i czasem używanie siły oraz kochliwość.

 

Merkury w Strzelcu

To aktywność umysłowa, zmienność, umiłowanie nauki, filozofii, czasem religii. To szansa na podróże i krótkie wypady. To też szczerość i impulsywny sposób mówienia. Osoba może lubić przyrodę, zwierzęta, sport. Osoba bywa zmienna, ale ceni ład i autorytety.

 

Merkury w Koziorożcu

Właściciel często bywa ostrożny, pracowity, rozsądny, ale i ruchliwy. Bywa często niezadowolony i podejrzliwy. Bywa dziwny, zdyscyplinowany i krytyczny. To też często ambicja, wytrwałość i cierpliwość. Może lubić wszystko co rozwija umysł.

 

Merkury w Wodniku

Oznacza szybkość działania, idealizm i zainteresowanie ludźmi. Daje szanse na wielu przyjaciół z różnych kręgów. Atrakcyjne mogą być studia, socjologia i nauka. Osoba lubi długie filozoficzne dyskusje z intelektualistami. Bywa oryginalna, a czasem ekscentryczna, szlachetna, humanitarna i czasem nadmiernie tolerancyjna.

 

Merkury w Rybach

Daje zrozumienie potrzeb innych i umiejętność głębokiego współczucia. Potrafi nieść pomoc. To też czasem kompleksy, brak pewności siebie, obawy i unikanie odpowiedzialności. To zwykle intuicja i zrozumienie. Osoba zwykle ma dobrą pamięć i szybko przyswaja szczegóły. Lubi podróże w tym wodne i żywo interesuje się mistyką lub okultyzmem.

AUTOR ARTYKUŁU

Agra

Agra

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp