Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Liczby numerologiczne – cechy dzieci i rodziców

Liczby numerologiczne – cechy dzieci i rodziców

Sprawdź jaki wpływ na dzicko ma numerologia...

Numerologiczna jedynka

Dzieci o tej wibracji już od najmłodszych lat wyróżniają się silną osobowością. Są bardzo niezależne i wyrażają silne poczucie wolności. Często buntują się przeciwko rodzicielskiej dominacji, gdy ta jest zbyt natrętna. W takich przypadkach mogą stać się agresywne i przekorne. Domagają się wysłuchania ich opinii i szacunku do swojej osoby.

Rodzice chcą z dziećmi ułożyć liberalne i partnerskie stosunki, ale są albo zbyt apodyktyczni, albo zbyt pobłażliwi, co powoduje brak konsekwencji w postępowaniu.

 

Numerologiczna dwójka

Dzieci od najmłodszych lat wykazują oznaki niedowartościowania. Są zazwyczaj nieśmiałe, posłuszne i przymilne. Wymagają jednak nieustannej stymulacji i pochwał, w przeciwnym razie kompleksy rozbuduję się i będą rzutować na całe dorosłe życie.

Rodzice jako rodzic dwójka jest nazbyt wyrozumiała i łagodna oraz często zbyt pobłażliwa Jeśli dziecko wykazuje silniejszą wibrację, numerologiczna dwójka jako rodzic, stanie na przegranej pozycji.

 

Numerologiczna trójka

Dzieci o tej wibracji są zazwyczaj wesołe, psotne i urocze. Popisują się często, aby zwrócić na siebie uwagę. Niekiedy są rozkapryszone, zwłaszcza, gdy rodzice pozwalają im na zbyt wiele. Należy uczyć je koncentracji, samokontroli i realnego spojrzenia na świat. Często ulegają obcym wpływom, próbując naśladować tych, którzy im imponują.

Rodzice trójki są uczuciowe i bardzo liberalne, a ponieważ nie lubią sobie komplikować życia zapominają często o dyscyplinie. Jednak ich jowialny i prostolinijny charakter pozwala bez trudu pokonać różnice pokoleniowe i nawiązać wspólny język z własnym dziećmi.

 

Numerologiczna czwórka

Dzieci o tej liczbie są nader spokojne, zdyscyplinowane i posłuszne. Odpowiedzialnie wykonują swoje obowiązki, ale są tak zamknięte, że żaden rodzic nie jest w stanie zajrzeć w jego serce, ani pozyskać ich myśli. Należy wychowywać je z czułością i wyrozumiałością, inaczej staną się krnąbrne i aroganckie.

Rodzice nie zaniedbują obowiązków wobec dzieci. Są bardzo odpowiedzialni. Oddają dzieciom wszystko co najlepsze, ale czasami są nazbyt rygorystyczni. Dzieci mogą to odebrać, jako brak miłości. Wnoszą w życie dzieci poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

 

Numerologiczna piątka

Dzieci z wibracją pięć są ruchliwe, aktywne i dość nerwowe. Do tego dochodzi inteligencja i kreatywność. Należy je wychowywać mieszając metody tolerancji i dyscypliny. Czasami szybko odkrywają swój charakter i pojawia się bunt, napastliwość i niezdyscyplinowanie. Numerologia cyfry pięć może dać dwa typy charakterologiczne – albo dziecko wstydliwe, zamknięte i zależne od swych rodziców, albo rozbrykane i niesforne

Rodzice piątki zazwyczaj wyrozumiałe i nie dręczą dzieci nadmiarem dyscypliny. Czasami mogą stać się niecierpliwi i choleryczni, ale w większości są niekonsekwencji w postępowaniu.

 

Numerologiczna szóstka

Dzieci o tej wibracji są łagodne, miłe wrażliwe i czarujące. Dorośli powinni kontrolować nowe znajomości szóstek, ponieważ są nieśmiałe, naiwne i często podatne na złe wpływy. Aby zwrócić na siebie uwagę, często fantazjują i opowiadają niestworzone historie. Należy je wychowywać z łagodnością i zrozumieniem, ze względu na ich wielką wrażliwość.

Rodzice osoby spod tej wibracji, to urodzeni rodzice. Całe ich życie obraca się wokół rodziny. Mogą stać się wręcz niezastąpieni, gdy popuszczą dzieciom nieco cugli i dadzą im więcej swobody.

 

Numerologiczna siódemka

Dzieci o tej wibracji są nad podziw dojrzałe, jak na swój wiek. Typowe dzieci – starcy. Ich wiedza i sposób bycia wykraczają poza normę ich wieku. Są ciekawskie, marzycielskie, mają dobrze rozwinięta wyobraźnię i intuicję. Czasami prowadzi to to zamknięcia się w swoim świecie i oddalają od rzeczywistości. Są dziećmi spokojnymi. Należy z nimi dyskutować, wszystko im tłumaczyć i uzasadniać, szanując przy tym ich indywidualność.

Rodzice siódemki są czasem zbyt wymagające, trudno im się oswoić z rolą rodzica.  Są jednak odpowiedzialne i z troska wypełniaj swoje obowiązki. Powinny zabiegać o to, aby ich relacje z dziećmi były przyjazne, luźne i serdeczne.

 

Numerologiczna ósemka

Dzieci przejawiają od najmłodszych lat silną osobowość. Poważne i opanowane, a także w pełni introwertyczne są z reguły samowystarczalne, odważne i rezolutne. Od najmłodszych lat wiedzą skąd pochodzą i dokąd zmierzają. Należy je kształtować odwołując się zawsze do ich poczucia uczciwości i sprawiedliwości, w przeciwnym razie wychowywane zbyt surowo staną się zaczepne i niesforne.  Najczęściej oscylują między dwoma typami; spokojne i opanowane lub aroganckie i gwałtowne.

Rodzice powinni być elastyczni, łagodni i wyrozumiali, aby uchronić się przed nadmiarem rygoryzmu i wymagań, Dobrze przepracowana ósemka jako rodzić będzie uczył swoje dzieci szczerości, uczciwości i opanowania.

 

Numerologiczna dziewiątka

Dzieci o tej wibracji są szczere  i wrażliwe. Nie ma problemu z dyscypliną. Mają wielką wyobraźnię i często żyją we własnym świecie. Lubią być wesołe, ale każda niesprawiedliwość budzi w nich sprzeciw. Należy zlecać im drobne zdania, aby czuły się potrzebne, ważne i doceniane. Nade wszystko powinno szanować się ich potrzebę niezależności.

Rodzice są liberalni i starają wpajać się w swoje dzieci zasady odpowiedzialności, altruizmu i ideały wolności. Ponieważ ich natura nie jest zbyt skomplikowana, potrafią zniżyć się do poziomu własnego dziecka bawiąc się z nimi na równi, nie zapominając jednak o posłuszeństwie i należnym im szacunku.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp