Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Księżyc Żniw 2023 roku, czyli magiczny rytuał wdzięczność

Księżyc Żniw 2023 roku, czyli magiczny rytuał wdzięczność

W 2023 roku wrześniowa pełnia przypada na 29. dzień miesiąca o godzinie 11:57 czasu polskiego. Księżyc pojawia się w astrologicznym znaku Barana, zachęcając do intensywnej pracy na rzecz spełnienia pragnień. To świetny czas dla rozwoju indywidualnego, dający szansę na zmianę toksycznego uzależnienia od innych ludzi, nawyków blokujących spełnienie w miłości.

Jak to jednak bywa na ścieżce duchowej, pierwszy krok zwykle bierze się poczucia braku, nienasycenia. Jak wygląda kosmiczna sytuacja Pełni Żniw 2023? Archetypiczny Baran krzyczy „Dlaczego nie ja?!” (i najpewniej coś w stylu „do diaska!”) i rzuca się na oślep, by zdobyć to, czego pragnie, gotów zniszczyć na swej drodze wszystko, co tylko stanie mu naprzeciw. Tymczasem Słońce i Mars w Wadze zachęcają do racjonalnego działania, szukania rozwiązań opartych na dyskusji (a może i intrydze), współpracy, poszukiwaniu kompromisów. I tak rodzi się silny wewnętrzny konflikt, który w baranim stylu szybko staje się prywatną obsesją. To dynamiczne, domagające się transformacji napięcie wzmacniają Węzły Księżyca, podkreślając wagę toksycznej, nieprzepracowanej karmy miłości (także do siebie, co warto podkreślić z całą mocą). Wrześniowa lunacja to dopiero przedśpiew duchowych bitew, które przyjdą w październiku 2023 roku wraz z zaćmieniami Księżyca. O tym napiszę jednak w październiku.

Moim zdaniem z duchowego punktu widzenia Pełnia Księżyca Żniw 2023 roku stawia przede wszystkim pytania o to, na ile jesteśmy asertywni, wierni sobie i zdeterminowani, by podążać ścieżką wytyczaną przez szacunek i miłość do siebie samych, tworzenia poczucia emocjonalnego bezpieczeństwa.

Brak miłości do siebie rodzi zazdrość i jej bardziej niszczącą wersję – zawiść. Brak szacunku do siebie rodzi nieustanne porównywanie siebie do innych, którym (pozornie) wiedzie się lepiej. Równie szkodliwe może być porównywanie siebie do własnych idealnych wyobrażeń. Odczuwanie nienasycenia, niespełnienia, rodzi postawę roszczeniową, „psa ogrodnika” i skutecznie blokuje spełnienie na każdym poziomie życie, od miłości do siebie, partnerstwa po dobrostan materialny. Rujnuje także zdrowie.

Pełnia Żniw 2023 roku otwiera szansę uzdrowienia w sferze życia symbolicznie reprezentowanej przez dom horoskopu, którym w chwili narodzin lub aktualnie włada znak Barana. Wszystko zależy od indywidualnego kosmogramu. To może być praca zawodowa, kariera, sfera finansowa, rodzina, partnerstwo, poczucie misji. Wrześniowa lunacja 2023 zachęca, by pochylić się nad tymi prywatnymi obsesjami, przestać walczyć w obronie straconych pozycji, pozwolić odejść sprawom i ludziom, którzy nie odwzajemniają naszych uczuć, pasji, poglądu na życie. Ostatecznie wybaczyć sobie błędy ze świadomością, że przecież każdy błąd to w istocie katalizator zmiany, krok na drodze do poczucia wewnętrznej harmonii.

Jak sobie jednak teraz radzić z refleksami toksycznych uzależnień, głodem i agresywnością? Z serca mogę polecić codzienne praktykowanie wdzięczności. Liczne badania psychologiczne dowodzą, że nasz mózg szybko tworzy nowe „ścieżki dostępu”. Warto wykorzystać tę moc codziennego nawyku, praktykując kilkuminutowe rytuały wdzięczności. To mogą być afirmacje, prowadzenie zeszytu, w którym pięknie zapisujemy każdego dnia, co dobrego, miłego nas spotkało. Doskonale sprawdza się też kontemplacja z afirmacją, słuchanie muzyki harmonizującej czakry. Wystarczy kilka dni (najlepiej co najmniej 9), by doświadczyć dobroczynnych wpływów praktykowania wdzięczności. I stworzyć swój własny magiczny rytuał wdzieczności.

Na zakończenie życzę wszystkim, by doceniali siebie i swoją własną ścieżkę. Nie ma lepszej drogi niż Twoja, droga Czytelniczko i drogi Czytelniku! Nie ma większej miłości od tej, którą Ty, droga Czytelniczko i Ty, drogi Czytelniku, możesz siebie obdarzyć!

Niech MOC wewnętrznej przemiany duchowej miłości zawsze będzie z Tobą!

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje magia Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać. Przygotuję też indywidualne rytuały i nauczę, jak korzystać z magii Księżyca na co dzień.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp