Wp Horoskopy
Partner
serwisu
Logo_cut_simple
mobilemobile
wp

Kadzidła

Kadzidła

Kadzidła w wielu kulturach są znane od wieków i szeroko stosowane w konkretnych celach. Palenie ich stało się z czasem bardzo modne, nie tylko w naszym kraju, ale również w większości krajów świata. Wiele osób stosuje kadzidełka tylko dlatego, że widzieli to u swoich znajomych albo właśnie z powodu mody, o której usłyszeli. Jednak taka motywacja to za mało, aby palenie kadzidełek przyniosło określone efekty.

W ostatnich latach, ludzkość zmęczona parciem w sferę materialną, zwraca się w sferę rozwoju duchowego. Dość często spotykam ludzi, którzy mówią, że nie mogą używać kadzidełek, ponieważ ich dym jest dla nich zbyt duszący lub po prostu nie odpowiada im zapach. Jeśli chodzi o zapach, polecam zawsze wypróbowanie różnych aromatów kadzideł i wybranie sobie odpowiedniego. Często zapach choć ten sam, pachnie zupełnie inaczej w zależności od producenta. Dym również nie musi nam przeszkadzać, nie musimy zadymiać pomieszczenia w którym palimy kadzidła.

Istotą kadzidła jest oddzielenie ducha (działanie) rośliny od materii (rośliny). W tym procesie do transformacji używany jest żar - ogień. W tej duchowej formie duch rośliny może rozprzestrzeniać się bez przeszkód i rozwijać swoją moc. Wzmacnia ją moc żywiołów działających symbolicznie w żarze (ogień), miseczce kadzielnej (woda), roślinie ( ziemia) i dymie (powietrze).

Podczas kadzenia współpracują ze sobą dwa czynniki: ludzki zamiar i moc rośliny. Nasz zamiar nadaje kierunek. Istota roślin oddzielona i przetransformowana poprzez żar, ofiaruje nam swoją moc i pomaga również we wprowadzeniu zamiaru w życie. Kadzenie działa przy tym na duchowym i emocjonalnym poziomie.

Niektórzy ludzie przeciągają negatywnie naładowanymi strukturami myśli i uczuciami tworzą odpowiadające im energie. Osiadają one najpierw w różnych warstwach aury zanim zamanifestują się jako cielesny wzorzec lub choroba.

Jest to obraz choroby zanim zostanie dostrzeżona przez oko. Mocą dymu możemy rozpuścić zanieczyszczenia naszej aury zanim się zmanifestują.

Wyobraźcie sobie, że zapalacie kadzidło po stresującej sytuacji. Po przyjeździe do domu nadal nosicie z sobą napięcie. Jeśli poświecicie trochę czasu na kadzenie, natychmiast poczujecie ulgę. Wasze myśli przestaną kręcić się w kółko, plecy i ramiona rozluźnią się, a głęboki oddech poszerzy klatkę piersiową.

Również pomieszczenia mogą zostać oczyszczone przy pomocy kadzenia.

W domu, w którym dochodzi do kłótni i sprzeczek, lub w miejscach w których upadają interesy, przydarzają się nieszczęścia, zdarzenia te często pozostawiają to w energetyce pomieszczenia.

Rytuał okadzania przy pomocy silnych roślin oczyszczających.

Tysiące lat istnienia wiedzy o magii dało możliwość wypróbowania różnych zapachów kadzideł. Podczas wielu operacji magicznych, kadzidła zawsze towarzyszyły magii w różnych kulturach od starożytności do współczesności.

Osoba która nie wierzy w magię, może łatwo przekonać się o jej istnieniu.

Niech spróbuje, w chwili kiedy ma zły nastrój, zapalić kadzidło o ulubionym zapachu. Czy nie nastąpi poprawa nastroju pod wpływam przyjemnej woni?

W głębi serca jesteśmy wiedźmami i wiedźminami, tylko boimy się do tego przyznać. Życie codzienne często sprawia, ze zapominamy o tym jak wielki wpływ my sami mamy na nasz los. To my jesteśmy kreatorami.

Zanurzenie się w świat roślin i okadzania jest przygodą, podczas której może spotkać nas wiele pozytywnych rzeczy. I potrafi to wciągnąć na bardzo długi czas.

wp

Nasi Eksperci

wp