Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Domowe Feng Shui

Domowe Feng Shui

7 wskazówek, które poprawią Twoje życie.

Feng Shui to tradycyjna chińska sztuka, która polega na urządzaniu domu tak, aby wywierał on jak najbardziej harmonijny wpływ na domowników. Celem jest poprawa jakości życia Twojego, jak i Twoich najbliższych, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Wiele osób uważa, że w Feng Shui chodzi tylko o ustawienie roślin lub mebli w odpowiednich miejscach w domu i pomalowanie ścian na określone kolory, jednak ta sztuka jest o wiele bardziej subtelna.

Feng Shui opiera się na pięciu elementach: wodzie, ogniu, ziemi, metalu i drewnie. Każdy z tych elementów ma pewne cechy, które przyczyniają się do rozwoju konkretnego obszaru Twojego życia - na przykład element wody reprezentuje intuicję i kreatywność; element drewna reprezentuje wzrost i dobrobyt; element ognia reprezentuje pasję i entuzjazm; itd.

Istnieje jednak wiele prostych wskazówek Feng Shui, które możesz wykorzystać w domu bez głębszej znajomości zasad tej sztuki. Małe zmiany wprowadzające równowagę do Twojej przestrzeni życiowej wystarczą, aby odczuwalnie poprawić jakość życia. Poniżej przedstawiamy kilka prostych pomysłów:

Posprzątaj bałagan!

Bałagan może blokować dobry przepływ energii i powodować stres, więc ważne jest, aby regularnie sprzątać. Usuń wszystkie niepotrzebne przedmioty z półek, szafek, biurek i blatów a przede wszystkim uporządkuj kuchnię. Kuchnia jest miejscem, w którym większość z nas spędza dużo czasu w domu, więc ważne jest, aby była czysta i zorganizowana tak, abyśmy czuli się tam komfortowo. Wyczyść blaty, szafki i szuflady, a następnie umyj je octem lub cytryną, aby dłużej pozostały czyste. Wyczyść również ściany, podłogi i sufit w kuchni - pomoże to wyeliminować wszelkie brzydkie zapachy.

Uwaga na ustawienie łóżka

Nie stawiaj łóżka w pobliżu źródła ciepła, takiego jak kaloryfer, ponieważ sprawi to, że będziesz czuła się senna w ciągu dnia i niespokojna w nocy, kiedy powinnaś dobrze spać! Umieść łóżko z dala od okien, aby nie było ono narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych zbyt wcześnie. W czasie snu sypialnia powinna być tak zaciemniona, jak to tylko możliwe.

Rośliny wprowadzą harmonię w domu

Umieść rośliny w pobliżu okien lub drzwi, które wpuszczają światło słoneczne. Mówi się, że rośliny przyciągają pozytywną energię i pomagają oczyścić powietrze. Zachęcają również do kreatywności i produktywności, gdy są umieszczone w pobliżu mebli i urządzeń biurowych.

Nie trzymaj suszonych roślin w domu. Suszone rośliny reprezentują śmierć i rozkład, nie przyciągną pozytywnej energii do Twojej przestrzeni!

To, jak ustawisz regały na książki, ma znaczenie

W rozumieniu Feng Shui, półki z książkami powinny być ustawione na widoku, ponieważ reprezentują one wiedzę. Książki w pokoju powinny być umieszczone tak, aby były widoczne pod każdym kątem. Doskonałym miejscem do ekspozycji książek jest jedna, duża ściana. Jeśli masz więcej niż jeden zestaw półek czy regałów w swoim domu, umieść je obok siebie tak, aby wydawały się jedną ciągłą powierzchnią wypełnioną książkami.

Półki nie powinny być umieszczone bezpośrednio naprzeciwko okien lub drzwi, ponieważ zablokuje to pozytywny przepływ energii.

Lustra przyciągają pozytywną energię

Lustra są kluczowym elementem Feng Shui i są wykorzystywane do zrównoważenia energii w pomieszczeniach. Istnieje wiele zasad, jak stosować lustra w pracy z energią, jednak najważniejszą kwestią do przestrzegania podczas wyboru miejsca na lustro jest to, że powinno ono odbijać światło. Jeśli umieścisz je naprzeciwko okna, będzie odbijać światło z zewnątrz i sprawi, że Twoja przestrzeń stanie się jaśniejsza. Jeśli nie masz żadnych okien w pomieszczeniu, w którym chcesz powiesić lustro, to umieść je przed źródłem światła, takim jak lampa.

Otaczaj się zdjęciami bliskich

Powszechną praktyką Feng Shui jest wieszanie zdjęć bliskich na ścianie w sypialni nad wezgłowiem łóżka. Takie ich umieszczenie pomaga lepiej spać i poprawia relacje z osobami, które z Tobą mieszkają. Możesz też umieścić zdjęcia bliskich osób w pobliżu drzwi wejściowych. Będą one działać jako dobre źródła energii, ponieważ przypominają nam o radościach w życiu i utrzymują nas w łączności z bliskimi, gdy jesteśmy od nich daleko fizycznie.

Feng Shui w łazience

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ zapewnia nam przestrzeń, w której możemy się zrelaksować i zadbać o swoje siły witalne. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że w łazience jest wszystko, czego potrzebujesz, aby uczynić ją Twoim sanktuarium relaksu.

Jednym ze sposobów, w jaki można to zrobić, jest zamontowanie lustra nie tylko nad umywalką, ale i nad wanną. Według Feng Shui lustra przynoszą szczęście, ponieważ odbijają światło i energię, co poprawia nasze samopoczucie. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na pełnowymiarowe lustra, wystarczy jedno większe nad umywalką. W razie potrzeby możesz nawet powiesić kilka mniejszych, dekoracyjnych, na innych ścianach łazienki.

Według Feng Shui łazienka jest również doskonałym miejscem na ustawienie w niej roślin. Idealne do łazienki są paprocie, ponieważ lubią wilgotne powietrze. Mogą również pomóc zmniejszyć stres i niepokój!

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp