Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Czary a pewność siebie

Czary a pewność siebie

Abrakadabra, wyczaruj sobie przebojowość!  Przeczytaj, jak można wykorzystać czakry do zwiększenia pewności siebie

Czym są czakry i co mają wspólnego z poczuciem pewności siebie

Czakry to duchowe centra energetyczne w ciele. Znajdują się wzdłuż kręgosłupa, od kości ogonowej aż po czubek głowy. Każda z nich jest związana z określonym kolorem i dźwiękiem, a także z żywiołem (ogień, ziemia, powietrze i woda).

Czakra splotu słonecznego, zwana też trzecia czakra, czakrą pępka lub Manipurą, jest związana z żywiołem ognia i znajduje się na wysokości pępka właśnie.

Trzecia czakra odpowiedzialna jest za pewność siebie. Kiedy to centrum energetyczne jest w równowadze, czujesz się pewna swojej zdolności do dbania o siebie i swoje życie. Kiedy jest ona poza równowagą, możesz doświadczyć uczucia niepewności, niepokoju, zazdrości lub innych oznak, że nie dbasz o siebie.

Ważne jest, aby zauważyć, że ta czakra nie jest związana tylko z kwestią miłości do siebie - ma ona również wpływ na to, jak współdziałasz z innymi. Kiedy jesteśmy pewni siebie, możemy śmiało wyrażać to, kim jesteśmy i czego potrzebujemy od otoczenia. Kiedy jednak ta czakra jest wyprowadzona z równowagi, możemy być niezdrowo zafiksowane na opiniach i aprobacie innych, zamiast pozwolić sobie na otwartość i szczerość wobec osób trzecich w kwestii naszych potrzeb.

 

Zanim rozpoczniesz pracę z czakrami

Jeśli jesteś zupełnie nowa w pracy ze swoimi czakrami, ważne jest, abyś zrozumiała, że nie musisz robić nic wymyślnego. Możesz po prostu zacząć od siedzenia, wzięcia kilku głębokich oddechów i dostrojenia się do swojego ciała.

Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że nie ma nic złego w tym, że nie czujesz się tak, jakbyś w ogóle coś robiła - rozwinięcie połączenia umysł-ciało może zająć trochę czasu.

Istnieje wiele technik, które mogą być wykorzystane do pracy z czakrami. Niektórzy medytują, podczas gdy inni używają kryształów lub olejków eterycznych. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, ważne jest, aby pamiętać, że proces ten wymaga cierpliwości.  Nie wywołuj na sobie żadnej presji, praktykuj, a efekty Cię zaskoczą!

 

Uwolnij blokady energetyczne i popraw pewności siebie

Jeśli chcesz wzmocnić pewność siebie, to nadszedł czas, abyś rozpoczęła pracę z czakrą splotu słonecznego.

Jeśli wcześniej nigdy nie pracowałaś z czakrami, możesz się zastanawiać, od czego zacząć. Może to być zniechęcające, ale nie martw się - jesteśmy tutaj, aby pomóc! Wykonuj regularnie poniższe praktyki, a będziesz na dobrej drodze do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.

 

Medytacja czakry splotu słonecznego

Usiądź w wygodnej pozycji z wyprostowanymi plecami, na podłodze lub na poduszce do medytacji. Zamknij oczy i weź trzy głębokie oddechy, wdychając przez nos i wydychając przez usta. Rozluźnij swoje ciało tak bardzo, jak tylko możesz. Wyobraź sobie, że twoja czakra splotu słonecznego jarzy się światłem. Na początku możesz ją widzieć jako jasnożółtą, ale spróbuj dojść do punktu, w którym rzeczywiście poczujesz ciepło w tym obszarze ciała, kiedy będziesz skupiać na nim swoją uwagę. Wyobraź sobie, że wciągasz do tej czakry energię ze słońca, co pomaga ją aktywować. Poczuj, jak z każdym oddechem, kiedy medytujesz nad tym obszarem ciała, stajesz się silniejsza i bardziej pewna siebie. Powtarzaj tę medytację kilka dni z rzędu, aż poczujesz efekt!

 

Naturalne olejki na wzmocnienie trzeciej czakry

Podczas pracy z czakrą splotu słonecznego możesz chcieć używać olejków, które wspierają ten obszar ciała. Olejki te mogą być stosowane bezpośrednio na tę czakrę na Twoim ciele lub rozpraszane w pomieszczeniu. Skuteczne jest także kropienie olejków na noc, na poduszkę, na której będziesz spała. Możesz używać pojedynczych olejków lub robić swoje mieszanki, według gustu.

 

Oto kilka przykładów:

bergamotka, paczula i drzewo sandałowe;

kardamon, kolendra i kadzidłowiec;

cynamon i imbir;

grejpfrut i pomarańcza.

Co jeść, aby wzmocnić czakrę splotu słonecznego.

Owoce i warzywa, które wspierają czakrę splotu słonecznego to jabłka, morele, awokado, banany, melon, marchew i buraki. Zielone warzywa również wzmacniają tę czakrę. Należą do nich brokuły i kapusta. Możesz również jeść ogórki i arbuza.

W równoważeniu tej czakry pomagają również następujące zioła: bazylia, liście laurowe, korzeń tataraku, goździki, nasiona kolendry, ziele kopru, jagody jałowca lub olej z krzewu jałowca oraz liście majeranku, lub olej z liści majeranku.

Czakrę splotu słonecznego wspierać można także odpowiednim nawodnieniem organizmu. Woda jest jednym z najlepszych napojów do równoważenia wszystkich twoich czakr. Pomaga oczyścić ciało i utrzymać umysł skupiony na tym, co jest naprawdę ważne w życiu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na tylko jedną z powyższych propozycji pracy z czakrą splotu słonecznego, czy na wszystkie, daj sobie czas. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i uważność. Z czasem na pewno zauważysz zmiany w sobie, a twoja pewność siebie wzrośnie!

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp