Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

CHIROMANCJA czyli wróżenie z dłoni

CHIROMANCJA czyli wróżenie z dłoni

Chiromancja - to pojęcie nie każdy może znać, ale każdy z nas słyszał o wróżeniu z dłoni. Każdy z nas marzy, żeby znać swoją przyszłość, choćby najbliższą, a co dopiero odległą. Ta niezaspokojona potrzeba człowieka potęguje się w miarę rozwoju cywilizacji. Znać swoją przyszłość, to nie jest pragnienie płynące z naszych ambicji życiowych czy aspiracji, ale z potrzeby poczucia bezpieczeństwa, kiedy podamy w mniejsze lub większe frustracje i stresy. Kiedy nasz spokój zostaje zmącony a nasze myśli zaczynają być chaotyczne, często jednak też chęć poznania przyszłości dzieje się ze zwykłej ciekawości.

Skąd wzięła się chiromancja? Astrologia zodiakalna zrodziła chirologię dając wykładnik charakteru ludzkiego na podstawie zapisów na dłoni. Już Antaksagoras 500 lat p. n. e wykazywał związek między cechami charakterologicznymi poszczególnych osób, a formą palców u ręki. Jednak za odnowiciela i twórcę nowoczesnej chirologii uważany jest Adolph Desbarolles. Francuz artysta - malarz uchodzący za najwybitniejszego znawcę, który czytał dłonie cesarzy.

Chirologię dzielimy na trzy działy:

Chirognomię nauka o typach rąk palców wzgórz i wklęsłości.

Chirografię zajmującą się opisem linii i znaków.

Chiromancja - przepowiadanie przyszłości z linii i znaków na dłoni, a także przewidywanie przyszłych doznań i przeżyć jednostki na podstawie tak zwanych omenów.

W tym artykule opiszę specjalnie na wróżby Andrzejkowe znaki i figury na dłoni, co one oznaczają dla twojej przyszłości czy osobowości. Co znaczą w naszym życiu, jaką przyszłość nam wróżą, jakie niespodzianki losu a może przykrości. Każdy nas tego dnia będzie mógł spojrzeć na swoją dłoń i odczytać swoją przyszłość.

Jak głosi XXXVII Księga Hioba;” Bóg na ręce ludzi znaki położył, aby znali swoje czyny”

Jeśli spojrzymy na nasza dłoń, jest na niej mnóstwo znaków i figur. Dłoń zapisuje się sama, bez wiedzy i woli człowieka, i czasem ten zapis się zmienia. Zanikają linie, znaki, a wzgórki i pagórki robią się płaskie. Takie zmiany oznaczają zakłócenie trwałe lub okresowe w systemie człowieka. W Chinach wykonywane są nacięcia na dłoni, zmieniające linie i znaki, wierząc, że w ten sposób da się zmienić swoje przeznaczenie.

Spójrz więc na swoją dłoń i przyjrzyj się jej. Jakie znaki na niej widzisz?.

Zanim jednak wskaże, co oznaczają znaki, krótko opiszę, gdzie mieszczą się poszczególne wzgórki;

Wzgórek Wenus umieszczony poniżej kciuka, wzgórek Jowisza mieści niżej pod palcem wskazującym, wzgórek Saturna mieści się pod palcem środkowym, Wzgórek Słońca pod palcem serdecznym, wzgórek Merkurego pod małym palcem, wzgórek Marsa pod wzgórkiem Merkurego, a wzgórek Księżyca pod wzgórkiem Marsa.

Gdy na swojej dłoni zobaczysz:

Gwiazdę oznacza to, że jesteś skazany na życie pełne przygód i zaskakujących sytuacji. Oczywiście znaczenie też ma to gdzie, ta gwiazda jest umiejscowiona. Gwiazda na pagórku Saturna zwiastuje sławę i pomyślność finansową. Teraz już wiemy dlaczego niektórzy ludzie są skazani na sukces.

Mleczna droga - To skupisko rozgałęziających się linijek biegnących skośnie i wachlarzowato od środka dłoni ku górze. Jeśli widzisz na swojej dłoni taką mleczną drogę to jest to wyraz odczytywania osobowości niespokojnej, a także obciążonej psychicznie, obciążenie ustąpi to tylko wtedy kiedy człowiek zdoła zaakceptować istniejący stan rzeczy i zrezygnuje z nierealnych oczekiwań. Czyli tak zwana akceptacja losu.

Krzyż – Krzyż podobnie jak gwiazda ma znaczenie gdzie jest umiejscowiony. Jeżeli na swojej dłoni widzisz krzyżyk umiejscowiony na linii Apolla- zwiastuje to polepszenie warunków życia, zmiana miejsca pracy, zmianę miejsca zamieszkania, środowiska. Krzyż zaś na pagórku Jupitera przepowiada udany związek małżeński.

Trójkąt - Podobnie jak gwiazda czy krzyż także ma znaczenie gdzie jest umiejscowiony. Jeśli dostrzegasz trójkąt występujący na pagórku Jupitera to oznacza, że masz zdolności dyplomatyczne, a także możesz odnieść sukces w działalności politycznej czy kierowniczej. Zaś trójkąt umiejscowiony na pagórku Saturna pokazuje twoją bystrość umysłu i inteligencję. Gdybyś jednak dojrzała trójkąt na pagórku Apolla to znaczy, że masz prawdziwie aktorski talent i szanse zdobycia mega rozgłosu. Trójkąt na pagórku Merkurego pokazuje ludzi poszukujących towarzystwa wśród wysoko ustawionych osób bądź po prostu bogatych, zaś trójkącik na wzgórzu Wenus zapowiada u ciebie korzystne uczuciowo i materialnie związek małżeński.

Kwadrat to znak mówiący o tym, jaki mamy instynkt opiekuńczy. Jeśli zobaczysz u siebie kwadrat na linii serca lub wzgórzu Wenus, to znak, że los ochronił cię przed niebezpiecznym małżeństwem. Kwadrat na pagórku Jupitera pokazuje, że zawsze masz nadzieję, która nie zawsze może się spełnić. Kwadrat umieszczony na pagórku Saturna chroń nas przed biedą, zaś na wzgórzu Księżyca zapobiega nieszczęśliwym wypadkom.

Koło znak na dłoni spotykany wyjątkowo rzadko. Znak koła na dłoni zapewnia wyjątkowe sukcesy.

Trójząb - to także bardzo rzadko spotykane. Znak ten mają ludzie, których cechuje żądza władzy i chęć gromadzenia dóbr materialnych. O takich ludziach mówi się, że są gotowi iść mogiłach braciach, byleby tylko zdobyć majątek.

Krata to skrzyżowanie małych poziomo i pionowo kreseczek. Jeśli dostrzeżesz u siebie kratkę na wzgórku Wenus to oznacza zmysłowość, radość życia ale także pogoń za żądzami seksualnymi. Krata na Marsie wróży urazy i wypadki w pracy, zaś na pagórku Apolla pokazuje człowieka, któremu nie można powierzyć tajemnic. Na wzgórzu Księżyca przyniesie smutek zaś na Merkurym pokazuje los człowieka, który niewłaściwie wykorzystał uzdolnienie i wiedzę.

Wysepki powstaną z rozdzielającej się i ponownie łączącej się dalej linii. Takie wysepki symbolizują piętrzące się problemy i kłopoty na konkretnej linii losu.

Winkle czyli znaki w kształcie litery V. Jeśli są ustawione w sposób prawidłowy sposób to odczytywane są jako pomyślne znaki, zaś odwrócona do góry nogami litera V oznacza straconą nadzieję na danej linii losu.

Czworobok odczytywany jak jest jako symbol twórczości człowieka.

Kropla wodna to taka kroplowa wypukłość na opuszce palca bardzo często występuje u ludzi o artystycznych uzdolnieniach.

Mam nadzieje, że w sposób przystępny przedstawiłam wam krótką część odczytywania losu z dłoni. Zapraszam do czytania kolejnych artykułów w tym temacie lub kontaktu telefonicznego.

Wróżka Anna Bell

AUTOR ARTYKUŁU

Tarocistka Anna Bell

Tarocistka Anna Bell

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp