Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Bóle żołądka

Bóle żołądka

Ból żołądka jest przypadłością, która przytrafia się wszystkim przynajmniej raz w zyciu. Może dotknąć osoby w każdym wieku i różnej płci.

Ból to nie zawsze ból w dosłownym znaczeniu. Objawy są różne. Czasem dolegliwość można określić jako ściskanie w żołądku. Czasem ucisk w okolicy żołądka to nie tylko kłucie, ale i ból w dołku z towarzyszącymi: pieczeniem, odbijaniem, zgagą, nudnościami, wymiotami. Czasami dominuje uczucie zalegania pokarmów żołądku. Często występuje brak apetytu, a dolegliwości nasilają się prawie natychmiast po zjedzeniu lub w czasie trwania posiłku. Często ból pojawia się w sytuacjach stresowych, co bywa groźne, bo prowadzi do nerwicy żołądka.

Przyczyn bólów żołądka jest wiele. Mogą to być np. troski dnia codziennego, nieodpowiednia dieta z nadmiarem alkoholu, kawy zwłaszcza na czczo, ciężkich tłustych potraw czy drażniących przypraw, uszkodzenia polekowe, bodźce termiczne, toksyczne i chemiczne. Jeżeli dolegliwości żołądka występują często, trzeba koniecznie zbadać przyczynę, aby wykluczyć np. nowotwór. Jeśli nie występuje żadna poważna choroba, na ból żołądka pomogą przepisy św. Hildegardy z Bingen.

W tym przypadku warto zmienić dietę, dodając do niej orkisz, czyli najzdrowsze zboże według Hildegardy z Bingen. Można zastosować kurację z użyciem wątroby z młodego kozła, kurację z zielem bylicy lub z liśćmi wrotyczu. Warto też stosować zewnętrznie maść jodłową. Pomocne bywają minerały – onyks. Potrawę ze smażonej wątroby kozy należy jeść często, a oczyści ona żołądek i wyleczy go. Bylicę natomiast warto spożywać, ponieważ jest uważana za jedno z najlepszych ziół na żołądek. Dobry jest też wrotycz. Według Hildegardy zmiękcza on żołądek i człowiek lepiej trawi. Hildegarda opracowała też przepis na maść jodłową. Wcieranie maści kilka razy dziennie, przynosi ulgę. Warto też spróbować wzmacniającego bulionu z onyksem i winem.

Przepisy, które Hildegarda z Bingen opracowała by wspomóc żołądek, są bardzo proste. Zioła potrzebne do ich przygotowania, można łatwo zdobyć - zebrać lub kupić. Podobnie orkisz. Hildegarda zaleca by osoby mające taką możliwość,  sadziły zioła w pobliżu domu. Rosną one łatwo jak chwasty, ale są pożyteczne. Posadzone raz zapewnią niewyczerpane źródło.

AUTOR ARTYKUŁU

Agra

Agra

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp