mobile
Wróżby i magia Ika, 2018-07-05

Feng Shui na Nowej Drodze Życia

Jak utrzymać dobrą energię związków?

„Feng Shui jest nie tylko chińską sztuka aranżacji przestrzeni, jest również Wielką Sztuką Zmian”.

Co  Feng Shui ma wspólnego z udanym związkiem i ze szczęściem małżeńskim?

Energetyczna psychologia związków to obszar powiązany z tą starochińska filozofią projektowania przestrzeni. Feng Shui to pradawna, chińska sztuka aranżacji świata wokół nas. Przez otaczającą przestrzeń rozumiemy domy, mieszkania, biura, ale również i nasze wnętrze. 

Feng Shui na Nowej Drodze Życia

Żyjemy w świecie wibracji, podlegamy wzajemnym oddziaływaniom energii płynących od innych ludzi, zwierząt i przedmiotów. Ta energia wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie i powodzenie. Chińczycy nazywają ją Chi, występuje też pod nazwami Ki albo Prana. Feng Shui Partnerstwa jest obszarem szczególnie ważnym i subtelnym. W Azji Feng Shui postrzega się jako działanie pomiędzy nauką a sztuką, pomocne w aranżacji przestrzeni, tak, aby osiągnąć jak najwyższy stopień harmonii i porozumienia z naturą, co z kolei pozwala osiągnąć Sukces i Szczęście. Brak tej harmonii to zakłócenie równowagi pomiędzy YIN i YANG, powodujące choroby, zmęczenie, nałogi, frustracje, a nawet depresje. Przywrócenie tej równowagi to właśnie cel działań zgodnych ze sztuką Feng Shui. W obszarze miłości,  partnerstwa i związków szczególnie ważne jest, by uczyć się z minionych wydarzeń a przy pomocy Feng Shui budować szczęśliwą przyszłość.

Feng Shui ma swój początek w świecie wibracji. Dlatego tak często opisując Feng Shui używamy sformułowań „energia”, „przepływ”, by nazwać to, co niewidzialne, trudno definiowalne, ale w psychologii przestrzeni niezwykle istotne. Aby uruchomić zmiany, trzeba zmienić przepływ energii.

Etap budowania, tworzenia nowej relacji

Wspólne zamieszkanie to czas szczególnie ważny dla pary przy wprowadzaniu zasad Feng Shui.  Warto pomyśleć o tym na samym początku, ponieważ … lepiej zapobiegać, niż potem naprawiać. To jest właśnie ten etap, kiedy para ma szanse wspólnie zbudować dobre podwaliny pod swoje małżeństwo czy na początek - wspólne zamieszkanie, bycie ze sobą. A ponieważ Feng Shui jest nie tylko sztuką aranżacji i ustawiania mebli ale i filozofią, pomaga, na poziomie energetycznym i głęboko emocjonalnym, wzmacniać relacje między partnerami.

Od dawna wiadomo, że o związek trzeba się troszczyć. Codziennie! Nie wystarczy zamieszkać razem, postanowić „jesteśmy parą” czy też przejść przez wspaniały skądinąd rytuał zaręczyn  i zaślubin, resztę spraw  pozostawiając życiu z myślą „że się ułoży”.

Nad związkiem warto i trzeba  pracować.

Miłość trzeba pielęgnować, a o energię miłości należy konsekwentnie dbać. Jeżeli wszystko układa się prawidłowo, nie należy stosować Feng Shui „sztuka dla sztuki” jako, że  to potężna energia. Nie wolno poprawiać na siłę tego, co dobre i  funkcjonuje. Zmiany warto stosować tam, gdzie są one potrzebne.

Jeśli już wiesz, że potrzebujesz zmian i jesteś na nie gotowa/gotowy, zacznij działać. Istnieją dwie możliwości.

Można skorzystać z pomocy Profesjonalnego Konsultanta. Jeśli się zdecydujesz, sprawdź jego doświadczenie, zapytaj o efekty i ewentualne referencje. Popytaj znajomych, poszukaj w internecie. Zaobserwuj czy Konsultant sam jest wizytówką pozytywnych zmian poprzez Feng Shui.

Możesz też stosować Feng Shui samodzielnie, np. przy pomocy tego opracowania czy dobrego poradnika. Jeśli decydujesz się samodzielnie stosować Feng Shui, trzymaj się jednej Szkoły. W Feng Shui jest ich kilka np.: Czarnego Kapelusza, Formy, Intuicyjna, Klasyczna, co nie znaczy że jedna jest lepsza od drugiej. Po prostu nieco się różnią poprzez stosowanie innych narzędzi. Mieszanie metod może wprowadzić zamęt zamiast harmonii. Metody przedstawione w tym opracowaniu pochodzą ze Szkoły Intuicyjnego Feng Shui (Szkoła Białej Róży). Stosując Świadome Feng Shui, działaj ostrożnie, z umiarem i etapami. Pamiętaj, że Feng Shui Miłości i Partnerstwa to obszar energetyczny, szczególnie delikatnej natury. Dlatego działania winny być subtelne i wyważone. Ważne są systematyczność i cierpliwość. Jak w każdej energetycznej aranżacji przestrzeni, kiedy uruchamiane są zmiany energii, trzeba dać im czas zamanifestować się.

Wprowadzaj zmiany pojedynczo,

Obserwuj  je (powinny wystąpić do 21 dni). Dopiero potem myśl o kolejnej zmianie. Jeśli wprowadzisz za dużo rzeczy na raz, nie będziesz wiedzieć, co zadziałało. Co gorsze, zamiast poprawy może nastąpić pogorszenie.

Poprzez aranżację wg Feng Shui rozumiemy i ustawienie Ba-gua domu i całego mieszkania, jak również poszczególnych pomieszczeń. Energia związku to nie tylko same zmiany w ustawieniu wnętrza domu czy mieszkania, to przede wszystkim zmiany we wnętrzu samego siebie. Na początku należy wprowadzić wewnętrzny ład i zewnętrzny porządek.

Zaczynamy!

Podstawowe narzędzie, z którego będziesz korzystać to siatka Ba-gua. Powstała na bazie „magicznego kwadratu” i jest podzielona na 9 obszarów zwanych „domami”. Nakłada się ją zawsze od drzwi wejściowych (domu, mieszkania, pokoju). Zatem drzwi znajdą się w domu 1, 6 lub 8.

 

4

Pomyślność

Bogactwo

Wiatr/Drzewo

9

Sława

Oświecenie

Ogień

2

Związki

Partnerstwo

Małżeństwo

Ziemia

 3

Przeszłość

Starsi

Grzmot/Drzewo

5

Tai chi

Zdrowie/Ziemia

7

Kreatywność

Dzieci

Jezioro/Metal

8

Wiedza

Kontemplacja

Góra/Ziemia

1

Droga życiowa

Kariera/Woda

6

Pomocni Ludzie

Niebo/Metal

 

Feng Shui jest genialne dzięki swej prostocie

Nie wymaga skomplikowanych rozwiązań. Często nie wiąże się nawet z ponoszeniem kosztów na zakup specjalnych remediów, gdyż można wykorzystać to, co już masz

Sprawdzone remedium to np: odbiornik telewizyjny, domowa ceramika, rośliny, fotografie         i właściwie większość już posiadanych mebli i  przedmiotów (użytkowych bądź ozdobnych). Jeśli jednak jesteś na etapie „urządzania się” starannie rozważ wybór łóżka, kolorystykę sypialni czy rodzaj mebli do kuchni.

Krok pierwszy do budowania harmonii 

To wprowadzenie ogólnego porządku. Idealnie jeśli młoda para urządza własne gniazdko.  Jeśli jest to miejsce nowe, nie noszące śladów czyjejś bytności, to znakomicie.

Jeśli jednak para przejmuje miejsce energetycznie „po kimś” to prócz porządku, odkurzania     i nowej farby powinna zadbać o krótkie oczyszczenie energetyczne. Pomocne w tym będzie

palenie kadzidełek i białych świec (najlepiej, by mogły wypalić się do końca). Inne rytuały pomoże wykonać specjalista-konsultant.

Uporządkowanie przestrzeni powinno być szczególnie staranne w sferze dotyczącej związku. By wzmocnić związek partnerski trzeba zadbać o  Dom 2 Ba-gua. W całym domu, mieszkaniu i dodatkowo w każdym pomieszczeniu. Zasada jest następująca: zaczynamy od „głównej Ba-gua”. Jeśli zmiany w domu 2 na Ba-gua całego domu są trudne lub czasami wręcz niemożliwe, działamy na obszarze innych pomieszczeń – sypialni, pokoju dziennego, kuchni.

Co konkretnie trzeba zrobić?

Uporządkuj przeszłość. Usuń lub schowaj rzeczy związane z „byłymi” a już bezwzględnie rzeczy osobiste należące do poprzedniego partnera. Pielęgnowanie pamięci po byłym związku poprzez trzymanie przedmiotów związanych z eks-partnerem, które nie mają charakteru pamiątek, to tkwienie w „nostalgii po związku”.

 Ponadto trudno liczyć na akceptację w tej kwestii ze strony obecnego partnera!. Zamknij przeszłość. Sprawdź, co znajduje się w poszczególnych Domach Ba-gua odpowiedzialnych za związki. Czy nie ma tam przypadkiem kawałka historii? Taki stan uniemożliwia otwarcie na nowe relacje i nową osobą, czyli obecnego partnera. Pamiętaj również o tym, że kiedy ludzie pozostający w jakimś związku (partnerskim, rodzinnym) mają wspólne cele, to realizują je częściej i skuteczniej.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, zrób test „Pierwszego Wrażenia dla Młodej Pary”. Odpowiedź na pytania posłużą ocenie sytuacji.

TEST PIERWSZEGO WRAŻENIA

 1. Czy pomieszczenia są dobrze oświetlone? Jeśli w domu panuje ciągły półmrok, to i w związku może być mroczno. Dobrze oświetlone miejsca sprzyjają aktywności.
 2. Czy pomieszczenia dają wrażenie swobodnego przepływu powietrza?  Jeśli w pomieszczeniu jest duszno, to najprawdopodobniej „duszno” jest również w związku.
 3. Czy oboje partnerzy mają swobodny dostęp do łóżka? 
 4. Czy przeglądając się w łazienkowym lustrze każdy z partnerów ma przestrzeń na  głową? Lustrzane odbicie, które „ucina” czubek głowy oznacza ograniczenia.
 5. Czy u wezgłowia łóżka znajduje się ściana?
 6. Czy drzwi sypialni otwierają się dostatecznie szeroko (co najmniej 90 stopni) ? Jeśli nie otwierają się swobodnie, oznacza to blokady w życiu i w związku.
 7. Czy masz wystarczająco dużo przestrzeni nad głową leżąc w łóżku? Spanie pod stropem, ukosami i belkami ma negatywny wpływ na zdrowie i znacząco ogranicza człowieka.
 8. Czy leżąc w łóżku widzisz drzwi sypialni bez odwracania się? Brak możliwości widzenia kto wchodzi daje poczucie, że coś może cię zaskoczyć w życiu  i w twoim związku.
 9. Czy na każde drzwi do pomieszczenia przypadają co najmniej 3 okna? Drzwi w budynku są jak usta w twarzy. Nie mogą być ani za duże, ani za małe. W domu, w którym na każde wejście przypada więcej niż 3 okna często mieszkają nieposłuszne dzieci.
 10. Czy w kuchni na wierzchu znajdują się ostre narzędzia, np. noże? Trzymanie ich poza szufladami sprzyja kłótniom.
 11. Czy każdy z członków rodziny ma wyodrębnione miejsce do pracy, snu i wypoczynku?
 12. Czy z okien domu masz widok na smutną przestrzeń, pozbawioną elementów przyrody?

 

Skala możliwych odpowiedzi: od 1 do 5

1- zdecydowanie nie, 2 - nie, 3 – raczej nie, 4 - raczej tak, 5 – zdecydowanie tak.

Jeśli udzieliłaś odpowiedzi poniżej 3, zastosuj zmiany w tych obszarach, które mogą rzutować na relacje w Twoim domu.  Następnie zastosuj remedia, wprowadź zmiany.

Zanim zaczniesz przypomnij sobie, że..  w Feng Shui nie wolno działać w pośpiechu, chaotycznie. Każdy ruch i każda zmiana muszą być przemyślane.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"

Zapytaj Wróżbitę

Treści oraz usługi dostarcza wrozbyonline.pl
© 2018 wrozbyonline.pl Wszelkie prawa zastrzeżone