Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Rodowód Walentynek – skąd wzięło się święto zakochanych?

Rodowód Walentynek – skąd wzięło się święto zakochanych?

Połowa lutego to czas, na który w historii przypadały różne święta związane z płodnością i miłością. Ma to związek także ze światem przyrody. Zwierzęta i rośliny budzą się do życia, pojawiają się pierwsze kwiaty i liście oraz rozpoczynają się okresy godowe ptaków. Także w ludziach budzi się radość życia i wszyscy czekamy na wiosnę. W dawnym Rzymie w lutym czczono Juno Februata, boginię płodności.

Juno była uznawana także za opiekunkę małżeństwa i rodziny. Z okazji tego święta kobiety otrzymywały bukiety kwiatów, tradycja ta przetrwała do czasów obecnych. W dniach 13-15 lutego obchodzono w Rzymie także Luperkalia, czyli święto z okazji płodności. Wraz z chrystianizacją starodawnych tradycji powiązano święta te z osobą świętego Walentego, biskupa Rzymu, który miał udzielać ślubów chrześcijańskich zakochanym, pomimo zakazu wydanego przez cesarza Klaudiusza II. Święty Walenty miał zostać stracony 14 lutego 269 roku. Obecnie Walentynki co roku obchodzone są tego właśnie dnia, jak widać jednak, ich historia jest o wiele starsza.

Czas celebracji miłości

Walentynki to czas na wzmacnianie lub odnawianie miłosnych więzów, jakie łączą kochanków. Wykorzystajmy ich energię i celebrujmy to wyjątkowe uczucie. Potraktujmy delikatne światło świec, wonne olejki, kadzidła czy nawet smaczne potrawy zjedzone wspólnie z partnerem jako magiczne akcesoria umacniające uczucie. Warto zatrzymać się na chwile i w miłej atmosferze docenić to, co się posiada. Nie dajmy sobie wmówić, że takie obchody to wyraz kiczu czy bezmyślnego podążania za obcymi trendami. Każdy z nas gdzieś w głębi pragnie przecież miłości i docenienia, dajmy temu wyraz w tym szczególnym czasie.

Wykorzystaj Walentynki i rytuały, aby uporządkować swoje życie miłosne

Niezależnie od tego, czy jesteś w szczęśliwym związku, czy Twoja i partnera lub partnerki więź się aktualnie rozpada, lub też poszukujesz bliskiej duszy do związku – magia ma dla każdego coś do zaoferowania. Doświadczone wiedźmy mają swoje tajemne i silne przepisy na szczęście w miłości, ale nie zawsze chcą je zdradzać. Dobra wiadomość jest taka, że każdy z nas w domowych pieleszach może użyć magii na swoją korzyść. Oto rytuały, które w sposób bezpieczny, nie krzywdząc nikogo, pozwolą Ci przyciągnąć miłość do swojego życia.

Rytuał dla osób samotnych na przyciągnięcie miłości

Potrzebne będą:

- dwie czerwone świece,

- cztery białe świece,

- miseczka z wodą,

- sól.

Ustaw czerwone świece na środku, białe po bokach, zapal je. Dodaj sól do miseczki z wodą. Wizualizuj, jak będziesz się czuła/czuł, gdy upragniona ukochana osoba będzie obok Ciebie. Poproś żywioły o wsparcie, poproś o oczyszczenie swojego serca solą. Skup się na szczęśliwym obrazie kilka minut, niech świece palę się jeszcze kilka chwil. Twoje oczyszczone serce powinno być już gotowe na przyjęcie nowej miłości!

Rytuał na poprawę więzi w relacji

Potrzebne będą:

- czerwona świeca,

- zielona świeca,

- płatki róż koloru czerwonego,

- szklanka naparu z lubczyku.

Zapal świece, rozsyp dookoła płatki róż. Skup się na świetle czerwonej świecy i podziękuj za wszystko, czego dobrego już doświadczyłaś/doświadczyłaś w relacji. Skup się na świetle zielonej świecy i poproś o uzdrowienie w związku tego, co kuleje i niedomaga. Wypij powoli napar z lubczyku, wyobrażając sobie pozytywny skutek rytuału. Zgaś świece i oczekuj najlepszego!

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp