Wp Horoskopy
Partner
serwisu
Logo_cut_simple
mobilemobile
wp

Magiczny horoskop księżycowy – lipiec 2022 roku

Magiczny horoskop księżycowy – lipiec 2022 roku
Akia Akia 2022-07-01 13:58

Tym felietonem chciałabym serdecznie zachęcić do współdziałania z naturalnymi rytmami Księżyca. Tradycja magiczna podaje setki wskazówek opartych na wielowiekowej obserwacji i doświadczeniu pokoleń magiczek i magików Księżyca. Spośród nich wybrałam tylko kilka.

Lipiec 2022 roku rozpoczyna się Księżycem w ostatnich stopniach znaku Raka, 2 dni po czerwcowym nowiu. W białej magii nów to czas optymalny, by wzmacniać dobro i rozwijać naturalne talenty. Energetyka silnie wspiera kreowanie nowej rzeczywistości przez łagodne przenikanie tego, na co mamy realny wpływ przez działania w świecie fizycznym.

 

Lipiec 2022 roku daje nam szansę dostrojenia się do naturalnego rytmu natury. Komu się uda, ten doświadczy, co oznaczają słowa, że wszechświat go niesie niczym na skrzydłach Anioła Stróża

 

Stanie się tak w czasie lipcowej pełni Księżyca 2022 roku, przypadającej na 13 dzień miesiąca. Temu jednak poświęcam osobny felieton, który wkrótce się ukaże.

 

Tymczasem przedstawiam dni szczególnie korzystne do działania w lipcu 2022 roku:

 

- 4 i 5 lipca, bo można śmiało rozpoczynać działania w sprawach, na których nam zależy. To czas wysokiej kreatywności, wyostrzonej intuicji, wzrostu sił życiowych i zaufania do życia.

 

- 9 lipca to najszczęśliwszy dzień tego miesiąca. Wspiera materializację gruntownie przygotowanych planów. To czas, w którym siły kosmiczne wspierają nas; na kilkanaście godzin czujemy się niemal „wszechmocni” albo w każdym razie bardziej atrakcyjni, pewni siebie i zwycięstwa. To czas, gdy wszystko się może udać, gdy wszystko idzie własnym, naturalnym i korzystnym biegiem. Wszystko to dotyczy tych działań, które wcześniej gruntownie przygotowaliśmy. Nawet nieszczęśliwe wydarzenia mogą znaleźć szczęśliwy finał, ostatecznie przynosząc korzyść poznawczą, bezcenne doświadczenie.

 

- 18 lipca jako optymalny czas na przezwyciężanie zewnętrznych trudności w mentalnej, emocjonalnej i duchowej sferze życia. Na ten dzień warto zaplanować spotkania z ludźmi, których uważamy za mentorów, protektorów lub mistrzów w dowolnej dziedzinie życia.

 

- 23 lipca, bo możemy liczyć na owoce podjętych wysiłków oraz protekcję tych, na których nam zależy. To optymalny czas spotkań towarzyskich, integracji oraz pojednania. Ożywienie w kontaktach towarzyskich umożliwia pokonanie wewnętrznych trudności w tej dziedzinie życia. Możemy rozwijać znajomości, które okażą się ważne.

 

Uroda

Czas od nowiu do pełni (1 - 11 lipca) najlepiej wykorzystać do wzmacniania i regeneracji sił. Wszelkie zabiegi kosmetyczne odżywiające ciało przyniosą znacznie lepsze efekty (rewitalizacja, maski odżywcze, nawilżające). To także doskonały czas na strzyżenie włosów, jeśli chcemy, by szybko i zdrowo rosły. W tym czasie korzystnie poddawać się pielęgnacji paznokci oraz wszelkim zabiegom medycyny estetycznej.

 

Okazuje się jednak, że silniejsze wzmocnienie cebulek włosowych następuje w okresie tuż po pełni, czyli od 14 do 16 lipca.

 

Tymczasem czas po pełni (16 - 27 lipca) warto wykorzystać do oczyszczania; post, dieta i detoksykacja mogą przynieść spektakularne efekty. Poza tym znacznie łatwiej przyjdzie umiarkowanie czy dyscyplina, bo w tym czasie zmniejsza się łaknienie. Najlepsze dni na zabiegi kosmetyczne oczyszczające przypadają tuż po dokładnej pełni, czyli w lipcu to 14 - 16 dzień miesiąca.

 

Samopoczucie

Wg tradycji magicznej i ezoterycznej nasza wrażliwość na ból fizyczny oraz wrażliwość emocjonalna nasilają się 3 - 4 dni przed pełnią Księżyca i trwają do 2 dni po niej. Dlatego w lipcu -  od 11. do 15 dnia miesiąca - lepiej zachować umiar i nie dać się sprowokować. Optymalnie byłoby wykorzystać ten czas na medytację i inne techniki relaksacyjne czy rozwoju duchowego. Wymagają one bowiem skupienia oraz rozwijają intuicyjny wgląd w naturę rzeczy.

 

Około pełni (10 - 15 lipca) mamy szansę na szybsze postępy, intensywny i głęboki wzgląd duchowy. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że wszelkie wizje to przede wszystkim manifestacje naszej podświadomości. Nie należy ich przeceniać. Lepiej uświadomić sobie, że to tylko obrazy niczym w filmie, i z dystansem interpretować jako przejawy życia duszy. Przestrzegam przed przywiązywaniem się do nich. Powinny minąć, gdy w treningu duchowym osiągniemy prawdziwy spokój i głęboki, pozawerbalny i nieobrazowy wgląd w naturę rzeczy. 

 

Nasza wrażliwość emocjonalna, psychiczna silnie manifestuje się także w okresie nowiu. W lipcu to czas od 26. do 29. dnia miesiąca, przy czym nów przypada na wieczór 28.07.2022 roku. Warto zapisywać wówczas sny i niespodziewane myśli czy obrazy, lecz nie przywiązywać się do nich. Nów to czas odpoczynku fizycznego i duchowego.

 

Sprawy domowe

Optymalny czas na przeprowadzkę do nowego miejsca przypada od 1 do 10 lipca 2022 roku. W tych dniach naturalna energia kosmiczna ziemskiego satelity wspiera działania tworzenia nowego miejsca do życia.

 

Od 1 do 10 lipca warto też kupować nowe nieruchomości. Im bliżej pełni, tym pewniejsze transakcja, choć trzeba się pilnować podczas ustalania ceny i warunków transakcji, ponieważ wtedy siła emocji sprzyja manipulacji ceną i niedopatrzeniami w warunkach umowy.

 

Tymczasem czas optymalny do rozpoczęcia procesu sprzedaży nieruchomości przypada od 16 do 26 lipca br. Wykorzystując tę wiedzę, mamy szansę na udane zakończenie negocjacji i szybszą ich finalizację.

 

Na zakończenie: warto pamiętać, że miesięczny rytm Księżyca trwa 29,5 dnia. To mniej niż standardowo przyjęty miesiąc liczony wg cyklu słonecznego. Zatem tytuł „horoskop księżycowy” należy traktować umownie: jest księżycowy, bo opiera się na ruchu Księżyca w konkretnym miesiącu wg przyjętego kalendarza słonecznego.

 

Drogi Czytelniku, jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zapraszam serdecznie do kontaktu. Posługując się Twoją datą urodzenia, podpowiem, które dni są dla Ciebie optymalne do konkretnych działań.

wp

Nasi Eksperci

wp