Wp Horoskopy
Partner
serwisu
Logo_cut_simple
mobilemobile
wp

Czysty Księżyc, czyli magiczny rytuał oczyszczenia siebie

Skontaktuj się z autorem
Akia

Akia

Prowadzi
rozmowę
Czysty Księżyc, czyli magiczny rytuał oczyszczenia siebie
Akia Akia 2023-03-06 16:25

W 2023 roku marcowa pełnia pojawia się w astrologicznym znaku Panny, zachęcając do poświęcenia się miłości i szacunkowi do siebie samego.

Gdy w ubiegłym roku pisałam o marcowej pełni Księżyca, spośród kilku uświęconych tradycją szamańską nazw wybrałam Pełnię Śmierci jako najlepiej pasującą do ubiegłorocznej energetyki kosmicznej. W tym roku o wiele trafniejszy okazuje się właśnie Czysty Księżyc.

W 2023 roku marcowa pełnia przypada na 7. dzień miesiąca, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 13:40 czasu polskiego. Trzeba jednak pamiętać, że wpływ pełni rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i trwa 2 po niej. Aura tej księżycowej fazy oddziałuje więc na wszystkie żywe stworzenia od 5 marca ok. godz. 14 aż do 9 marca do ok. godz. 14.

Tradycyjnie już przypominam, że Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny „opiekun” emocji człowieka. Podczas pełni przynosi wzmocnienie aury w pozytywnym oraz negatywnym sensie oraz silne pragnienie ekspresji. Daje szansę, by uświadomić sobie, co w duszy gra. Pozwala doświadczyć emocji do tej pory ukrywanych, tłumionych i zapragnąć zmian zgodnych z najgłębszymi potrzebami duchowymi.

W 2023 roku marcowa Luna w pełni, podobni jak rok wcześniej, pojawia się w astrologicznym znaku Panny. Tym razem tworzy skomplikowane, nieoczywiste i subtelne połączenia z innymi planetami osobistymi, dotykając najbardziej wewnętrznych sfer życia człowieka. Archetyp astrologicznego znaku Panny wiąże się z takimi obszarami doświadczeń jak nauka, praca rozumiana jako służba na rzecz innych, troska o zdrowie w szerokim tego słowa znaczeniu.

Przy okazji marcowej pełni 2022 roku pisałam o tym, że wg mnie najwyższym zadaniem astrologicznej Panny jest służba miłości (rozumiana jako służba z miłości czy też służba innym jako najwyższa forma miłości). Tymczasem Czysty Księżyc 2023 roku w znaku Panny daje szansę, aby z miłością i szacunkiem do siebie, z głębi serca, ze zrozumieniem płynącym z mądrości i szacunku do siebie dokonać duchowego oczyszczenia. Czysty Księżyc 2023 roku stawia przed nami zadanie, by porzucić to, co niszczy, dokonując świadomego wyboru lepszego siebie. Dotyczy to i używek, i nawyków w sposobie działania oraz myślenia, niszczących emocji…

Najpewniej marcowa pełnia otworzy szansę, by zyskać wgląd w te obszary życia, którymi zawiaduje astrologiczna Panna i skłoni do krytycznego przyjrzenia się etyce pracy, poziomowi rzetelnej wiedzy oraz trosce o siebie. Warto teraz tworzyć mapy myśli, zapisać sny, zaufać swojej naturze z wiarą, że to, co czujemy jest dla nas dobre i prowadzi do wewnętrznego wzrostu. Nie należy jednak gonić za pierwszym impulsem, a jedynie rejestrować nowe spostrzeżenia, przebłyski intuicji. Warto oddać się medytacji, kontemplacji, poddając weryfikacji dotychczasowy sposób myślenia.

Czysty Księżyc 2023 roku to idealny czas, by rozpocząć proces samouzdrowienia, wykonać rytuał oczyszczania. Tym razem proponuję technikę pracy duchowej zwaną Ho'oponopono. Prowadzi ona do odzyskania wewnętrznej mocy, fizycznych sił oraz połączenia z duchowym źródłem miłości Wszechświata (lub Bogiem, bogami – wg indywidualnych przekonań). Rytuał trwa ok. 30 minut. Najlepiej wykonywać go wcześnie rano, po prysznicu, ale przed śniadaniem. Można go także wykonywać tuż przed snem. Potrzebne będą: muzyka relaksacyjna (Może być także muzyka o wibracji alpha, theta, wibracji „serca” – 528 Hz lub „boskiej” – 963 Hz ), czyste, przewietrzone miejsce. Po pierwsze, włącz muzykę, a następnie usiądź wygodnie. Nie trzeba przyjmować pozycji lotosu. Jeśli usiądziesz na krześle, ważne, aby plecy były proste, a stopy dotykały podłogi, byś czuła/czuł, że masz uziemienie. Kolejny krok to wyciszenie się, wsłuchanie w muzykę. Gdy już poczujesz, że jesteś gotowa/gotów, zacznij powoli, z wyczuciem, matczyną miłością powtarzać słowa: „Kocham cię, (tutaj wymawiaj swoje imię), przepraszam (tutaj wymawiaj swoje imię), proszę, przebacz mi (tutaj wymawiaj swoje imię), dziękuje ci, (tutaj wymawiaj swoje imię)”.

Tak właśnie uruchomia się moc samouzdrawiania, łącząca magię powietrza i wody, czyli w najczystszej magicznej postaci żywioły Czystego Księżyca 2023 roku. Tylko od Ciebie zależy, czy dasz sobie szansę na uwolnienie, czy wybierzesz drogę miłości i szacunku dla siebie, a tym samym Wszechświata i wszystkich czujących istot.

Z całego serca życzę, by Czysty Księżyc 2023 roku stał się dla Ciebie nowym początkiem na duchowej ścieżce życia.

wp

Nasi Eksperci

wp