Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Czy wiesz, że Księżyc ma wpływ na naszą urodę?

Czy wiesz, że Księżyc ma wpływ na naszą urodę?

Fazy Księżyca potrafią różnie działać na nasz organizm jak i samopoczucie. To wszystko za sprawą tego, że ludzki organizm w dużej mierze składa się z wody, przez co Księżyc potrafi oddziaływać na Nas na różne sposoby - pozytywnie i negatywnie.

Księżyc wchodzi w trzy cykle i każdy z nich posiada bardzo wielkie znaczenie, które może okazać się zaskakująco pomocne a mianowicie:

1. Gdy Księżyca zaczyna na niebie przybywać, ludzki organizm nastawiony jest na regenerację zatrzymując w naszym organizmie więcej wody przez co również nasza skóra doskonale wchłania wszelkiego rodzaju witaminy zawarte w kremach, odżywkach czy też balsamach podczas codziennej pielęgnacji i stosowania wszelkiego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych.

Jednak niestety faza ta ma również minusy i jednym z nich jest brak widocznych efektów podczas potencjalnie zastosowanej diety, ponieważ nie będzie to czas sprzyjający gubieniu zbędnych kilogramów.

Za to kolejną z ciekawostek jaka jest zawarta w fazie Księżyca którą właśnie opisuje jest tendencja do dość szybkiej regeneracji i odrastania włosów, więc nie jest to również korzystny czas na skorzystanie z usług fryzjera czy też poddawanie się jakimkolwiek zabiegom depilacyjnym.

2. Gdy Księżyc wchodzi w fazę pełni będzie to idealny czas na zastosowanie różnego rodzaju zabiegów relaksacyjnych po przez zastosowanie maseczek, mikstur oraz odżywek, ponieważ nasz organizm  podczas tej fazy będzie intensywniej odczuwał skutki takowych działań pozwalając na efektywniejszy odpoczynek i relaks.

Jest to również korzystny czas na poddanie się koloryzacji włosów gdyż możemy w tym czasie uzyskać intensywniejszy i trwalszy kolor niż podczas skorzystania z niej w pozostałych fazach Księżyca.

Pełnia niestety również posiada drugą stronę medalu a mianowicie tę niekorzystną, ponieważ nie jest to sprzyjający czas na gojenie się jakikolwiek ran czy też podrażnień.

3. Podczas ostatniej fazy gdy Księżyca zaczyna na niebie ubywać będzie to dla Nas idealny czas na zastosowania i wprowadzenie w nasze życie wszelkiego rodzaju diet oraz ćwiczeń fizycznych, ponieważ nie będziemy odczuwać większego zmęczenia fizycznego. Jest to również dobry czas na skorzystanie z usług fryzjera czy kosmetyczki, ponieważ podczas tej fazy włosy i paznokcie odrastać będą o wiele wolniej niż w pozostałych fazach Księżyca. Jest to również dobry czas na zastosowanie zabiegów związanych z depilacją ciała.

Także czy czasami nie warto zwrócić uwagi na to w jakiej fazie Księżyca dziś się znajdujemy?

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp