Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Wróżenie z kryształów

Wróżenie z kryształów

Klasyczne wyobraźnie wróżki dla większości osób to kobiety ze szklaną,a właściwie kryształową kulą. Kule służące do wróżenia były w przeszłości wykonywane głównie z kryształu, a także z berylu lub obsydianu.

Obecnie,popularne są kule z kryształowego lub barwionego szkła. Dywinację można skutecznie praktykować z każdym rodzajem naturalnych kryształów,unikając jednak kryształów syntetycznych. Przed zakupem trzeba się upewnić,jakie jest pochodzenie kamienia.

Przed nabyciem kryształów czy kul warto przekonać się,czy w ogóle mamy zdolności i cierpliwość do dywinacji. Do tego celu można posłużyć się szklaną kulą lub nawet naczynia z wodą Dopiero po nabraniu jakiejś praktyki warto poszukać odpowiedniego narzędzia do poważnej pracy.

Na początku trzeba trenować w ciemnym pokoju,całkowicie wyciszonym oświetlonym jedynie światłem świecy. Przed przystąpieniem do wróżenia trzeba się całkowicie wyciszyć swoją ulubioną metodą taką jak np. medytacja, kontrolowanie oddechu itp.

Koncentruj swój wzrok na kuli,skupiając się na jej centrum. Jeśli myślami zaczniesz wędrować gdzie indziej to po prostu łagodnie powróć do kuli. Jeśli dostrzeżesz w kuli coś w rodzaju obłoków,zapamiętaj ich kolor. Takie ćwiczenie należy powtarzać codziennie po 15 min.

Po jakimś czasie powtarzania tego ćwiczenia obłoki zaczną wychodzić poza kule,przybierać kształty i formować w rodzaj obrazu. Nie każdy ma jednak zdolność widzenia obrazów, w wypadku większości osób wizje kończą się na obłokach,kolorach i ewentualnych odczuciach im towarzyszące. Kiedy jednak zobaczymy obrazy trzeba skupić się na dokładnym ich zapamiętaniu. Próby odszyfrowania ich znaczenia lepiej zostawić na później. Jednoczesne usiłowanie zobaczenia obrazu i rozszyfrowanie je może rozproszyć wizję poprzez zakłócenia koncentracji,przez co nie uzyskamy pełnego przekazu płynącego z kuli.

W miarę ćwiczeń umiejętność ta powinna wzrastać. Kiedy myśli po prostu krążą należy spokojnie z powrotem powrócić do celu medytacji, a nie wpadać w złość czy rezygnować z poszukiwań.

 

Magiczne lustra
Majowie posługiwali się do wróżenia lustrami z obsydianu. Kapłani relacjonowali że wizje zawsze poprzedza mgła lub dym unoszące się w zwierciadle.

Lustra wykonywane były nie tylko z obsydianu ale także z markazytu,pirytu,srebra lub miedzi,które po wypolerowaniu dawały gładką powierzchnię. Aby wykonać lustro do celów magicznych,można kupić płaski kawałek srebra i oprawić go w odpowiednią ramę. Tył magicznego lustra powinien być wypukły.

Pewna technika wróżenia z metalowych mis lub kul zwana jest, ,zbieraniem księżyca,,. Naczynie napełnione do połowy źródlaną lub deszczową wodą wystawia się nocą na działanie promieni księżyca a zabiera się rano zanim wzejdzie słońce do zaciemnionego pokoju. Potem wizualizując srebrzyste światło księżyca dłonią miesza się księżycowe światło z wodą która potem służyła do dywinacji.

Przed przystąpienie do wróżenia z kryształów dobrze jest wypić napar z bylicy. Zioło to ma wzmocnić wizje i pomagać w jasnowidzeniu. Napar ten stosowany od niepamiętnych czasów,może okazać się bardzo pomocny. Dwie łyżki bylicy zalać szklanką wrzątku,odstawić pod przykryciem na 15 min i odcedzić. W naparze z bylicy płukano także magiczne kule,lustra i kryształy.

AUTOR ARTYKUŁU

Doradca Iravan

Doradca Iravan

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp