Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Moc kamieni cz. I

Moc kamieni cz. I

Artykułem tym, chcę wzbudzić zainteresowanie niektórymi kamieniami naturalnymi, a w szczególności ich właściwościami leczniczymi i magicznymi.

 

Zacznę od Ametystu -  kamienia bardzo popularnego wśród ezoteryków,  zwanego kamieniem harmonii. Umożliwia on relaks i rozładowanie napięcia wszelakich emocji.

Jest bardzo pomocny w zwalczaniu różnych uzależnień, dotkliwych bólach głowy. Jako kamień harmonii jest bardzo pomocny w przywracaniu równowagi w relacjach międzyludzkich, a zwłaszcza w związkach. Jest to kamień dla osób chcących żyć w harmonii, chcących pozbyć się niechęci do ludzi, z którymi jest skłócony lub do których czuje urazę.  Doskonały kamień do prowadzenia rozmów, gdzie występuje nerwowość i podniecenie,  pozwala on wprowadzić ukojenie, wyciszyć złe nastroje. Ametyst ze względu na swoje niezwłykłe działanie, wykorzystywany jest do amuletów, talizmanów, a także szeroko stosowany jest  jako element biżuterii.

Idealny kamień do medytacji, pomaga usunąć blokady. Bardzo pomocny jest w celu zróżnicowania czakry Trzeciego Oka, należy  go wówczas kłaść między brwiami. Pomoże to nam w wizualizacji. Przy medytacjach z Ametystem bardzo pomcne będzie zapalenie świecy w kolorze fioletu, kadzidełka o zapachu lilii, lawendy bądź akacji. Jeżeli cierpisz na bezsenność lub miewasz koszmarne sny, warto przed snem przetrzeć Ametystem czoło  w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Największy wpływ wywiera na trzy znaki zodiaku: Panna, Strzelec, Koziorożec.

 

Tygrysie Oko -  to rzadki kamień półszlachetny, występujący w kolorach żółtym, złotym, brązowym, niebieskim i zielonym. Jest to kamień o niezwłykłym efekcie optycznym – w blasku słońca lśni i migocze.

Zalecany jest alergikom, osobom osłabionym. Osobom mającym dolegliwości ze strony układu oddechowego. Ze względu na swoje właściwości polecany jest także przy chorobach wątroby i chorobach ze strony układu trawiennego. Ma korzystny wpływ na układ krwionośny – poprawia krążenie, reguluje poziom cukru. Tygrysie Oko noszony jako naszyjnik, pomaga przy nadczynności tarczycy. Noszony przy ciele, łagodzi artretyzm i ból przy rwie kulszowej, wzmacnia kręgosłup. Zalecany jest także osobom mającym problemy ze wzrokiem. W świecie ezoteryki, talizmanów i amuletów, Tygrysie Oko odgrywa szczególną rolę. Wskazany jest  dla osób potrzebujących stabilizacji finansowej, chcących odnosić sukcesy zawodowe i niezależność finansową. Odpędza negatywne myśli i wątpliwości, skutecznie pomaga w pozbywaniu się blokad emocjonalnych. Noszenie przy sobie Tygrysiego Oka wskazane jest dla osób o duszy artystycznej, albowiem pobudza kreatywność, dodaje motywacji do twórczego działania. Polecany dla wszystkich znaków zodiaku, ale szczególnie dla osób spod znaku Byka, Lwa, Bliźniąt.

 

Cytryn inaczej kwarc żółty, to kamień manifestacji i obfitości.

Kamień, który inspiruje do działania, do pokonywania wyzwań. Przyciąga do nas ludzi, mogących mieć na nas wpływ wiodący do sukcesu i pieniędzy. Cytryn jest kamieniem, który nie pochłania negatywnej energii, ale przekształca te negatywy w pozytywne myśli i uczucia. Przyciąga do noszącej go osoby, miłość i szczęście,  chroni przed zawiścią i zazdrością. Energia płynąca z tego kamienia wspiera wszystkich tych, którzy pracują przy sprzedaży, na giełdach, prowadzą własną działalność gospodarczą. Wspiera osoby twórcze, wzmacniając ich kreatywność. Cytryn noszony w torebce lub porfelu jest dużym wsparciem przy rozmowach o pracę. Jego energia będzie przyciągała pieniądze, ale jednocześnie chroniła przed nadmiernym wydawaniem. A co za tym idzie, pieniądze będą trzymały się tej osoby. Cytryn, jest talizmanem dobrobytu finansowego i osobistego sukcesu. Od strony medycznej, noszony na sobie, wspomaga układ moczowy, układ pokarmowy, poprawia krążenie krwi, przeciwdziała cukrzycy, wspomaga działanie tarczycy, przeciwdziała pogarszaniu się wzroku.

 

Istotne dla wszystkich kamieni jest ich oczyszczanie z pochłoniętej złej energii. W tym celu myjemy kamienie w wodzie z solą, możemy także okadzić je białą szałwią ewentualnie wystawiamy je na działanie promieni słonecznych, może to być na parapecie okiennym. Na oczyszczanie kamieni ma także dobroczynny wpływ księżyca podczas pełni. Wystawiamy je wówczas na całą noc.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp