Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Magia roślin doniczkowych

Magia roślin doniczkowych

Zazwyczaj wszyscy, którzy interesują się magiczną stroną życia, mają głęboki związek z naturą, słońcem, wiatrem, wodą i ziemią. Natura jest magiczna sama w sobie i wszystko, co z niej pochodzi, posiada również mistyczną moc. My żyjący w naszych czterech ścianach możemy to połączenie z matką naturą wzmocnić i wykorzystać dla naszego dobra, hodując rośliny doniczkowe.

One jako część przyrody są jak my, też chcą miłości, potrzebują uwagi i opieki, aby rozwijać się w zdrowiu. Obdarowane tym przez nas, odwdzięczą się i wesprą nas swoimi niesamowitymi właściwościami. Oto najpopularniejsze rośliny doniczkowe do uprawiania w domu o magicznych właściwościach.

Bluszcz pospolity (Hedera Helix) odpędza złe moce i pozwala odzyskać siły po kontuzji.

Bluszcz to roślina, która jest wykorzystywana w magii od wieków. Reprezentuje związek między niebem a ziemią, ponieważ potrafi tak łatwo wspinać się po ścianach i drzewach. Liście bluszczu są zwykle zielone lub ozdobione białymi czy żółtymi plamkami. Bluszcz znany jest z tego, że przynosi szczęście, bogactwo i dobrobyt temu, kto go posiada. Ta magiczna roślina pomóc może nam w wielu obszarach życia. Pozwala wzmocnić swoją władzę nad ludźmi, sławę i płodność oraz chroni nas przed złymi siłami. Osoby, które dochodzą do siebie po jakiejś poważniejszej chorobie lub urazie, także powinny mieć w swoim otoczeniu tę roślinę, ponieważ wspiera ona uzdrowienie fizyczne.

Storczyk (Orchidea) przyciąga miłość i zdrowie.

Wtajemniczonym wiadomo, że orchidea posiada magiczne moce i uważa się, że może ona przynieść szczęście tym, którzy ją posiadają. Magiczne właściwości tej popularnej rośliny ozdobnej zaskakują. To wspaniały kwiat, który przyciągnie do Twojego życia miłość i zdrowie. Jeśli jako osoba samotna chcesz sprowadzić miłość do swojego życia, umieść orchideę na parapecie lub w pobliżu okna, gdzie dostanie dużo światła słonecznego. To pomoże Ci znaleźć bratnią duszę znacznie szybciej niż gdybyś nie korzystała z pomocy tej magicznej rośliny.

Orchidee mają również magiczne moce, które mogą pomóc poprawić relacje między parami, które przezywają trudności w swoich związkach. Jeśli masz problemy z komunikacją ze swoim partnerem, umieszczenie orchidei w miejscach, gdzie razem spędzacie czas, pomoże tę komunikację między wami skutecznie poprawić. Energia pochodząca z tej rośliny pozwoli obu stronom lepiej się ze sobą porozumiewać i rozwiązać swoje problemy.

Grubosz, Drzewko Szczęścia (Crassula Ovata) numerem jeden w magicznym przyciąganiu pieniędzy.

Grubosz, czyli kwiat doniczkowy powszechnie znany jako Drzewko Szczęścia, to magiczna roślina, która pomoże Ci przede wszystkim przyciągnąć pieniądze do swojego życia. Dzięki temu, że roślina ta połączona jest z planetą pieniędzy, czyli Merkurym, jej magiczne właściwości sprowadzą dobrobyt do Twojego życia. Oprócz zdolności przyciągania bogactwa, roślina ta ma również inne moce, które mogą pomóc Ci osiągnąć sukces w karierze lub przedsięwzięciach biznesowych. Aby przyciągnąć pieniądze za pomocą grubosza w domu, umieść tę roślinę w pobliżu okna, gdzie otrzyma dużo światła słonecznego w ciągu dnia. Możesz również umieścić ją w pobliżu drzwi, aby jej magiczne właściwości pomogły przyciągnąć sprzyjających Ci ludzi do Twojego domu. Gatunek ten symbolizuje także początek nowej drogi życiowej. Z tego powodu, jeśli rozpoczynasz nowy etap w życiu, bierzesz ślub, wprowadzasz się do nowego mieszkania lub rozpoczynasz swój biznes, warto zaopatrzyć się w tę roślinę na pomyślny start!

Paprotka (Polypodium) rośliną dobrego zdrowia, długowieczności i dobrobytu.

Szukasz rośliny domowej, która przyniesie Ci dobre zdrowie i długowieczność? Nie szukaj dalej, jeśli w oko w sklepie ogrodniczym wpadnie Ci paproć domowa! Ta niepozorna roślina jest nieco niedoceniana wśród ogółu, ale znawcy magii kojarzą ją z mocą duchową. Ponieważ paprocie zawierają duże ilości krzemionki, która według wierzeń zwiększa zdolności parapsychiczne, kawałki suszonej paproci noszono dawniej na szyi lub nadgarstkach jako biżuteria. Jej stale zielone liście kojarzone są z długowiecznością.

Liści paprotek używa się w zaklęciach związanych z ochroną, pomyślnością, zdrowiem i długowiecznością oraz szeroko pojętym bogactwem. Chcąc przyciągnąć te jakości do swojego życia, postaw paprotkę w salonie, kuchni lub innym pomieszczeniu, w którym często przebywasz. Im bardziej jesteś wyczulona na subtelne moce przyrody, tym szybciej odczujesz jej pozytywny wpływ na Ciebie i Twoje otoczenie!

 

Ponieważ rośliny domowe towarzyszą nam często przez cały czas, mamy tendencje do zapominania o ich pięknie i magicznych mocach. Zawsze, gdy jakaś sfera Twojego życia podupada, kwiaty te mogą wesprzeć Cię w pokonaniu przeciwności i przeszkód. Doceńmy to, jak natura na swój cudowny i prosty sposób dostarcza nam magiczne lekarstwa na nasze problemy!

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp