Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Listopadowy nów Księżyca 2023

Listopadowy nów Księżyca 2023

W poszukiwaniu źródła wewnętrznej mocy, czyli listopadowy nów Księżyca 2023
 

13 listopada 2023 roku czeka nas wyjątkowy nów Księżyca w Skorpionie. Dokładna lunacja przypada na godzinę 10:27 czasu polskiego, ale wpływ rozciągnie się na kilka kolejnych dni.

Jak zwykle nów zachęca, by zacząć od nowa, korzystając z nieprzebranych darów Kosmosu i własnej natury. Tym razem wzmacnia potrzebę podążania własną drogą, podkreślania swojej indywidualności, niezależności. Pcha w nieznane, zachęca do penetrowania obszarów poza osobistą strefą komfortu. I to we wszelkich przejawach - od seksualności, przez zdrowie, karierę, finanse, aż po rozwój duchowy i miłość uniwersalną. To czas doskonały, by dotrzeć do osobistego źródła pasji życia.

Taki właśnie jest archetyp Skorpiona: charyzmatyczny, bezkompromisowy, egoistyczny, ale i szczery, najprawdziwszy i wierny sobie. Korzystanie z jego energetyki pomaga przekroczyć granice dziecięcego ego, wyzbyć się tego, co niepotrzebne, okiełznać emocje, przekuć słabości w moc. Pomaga też odkryć siebie na nowo, otworzyć wrota tego, co ukryte w podświadomości, zawrzeć pakt o nieagresji z wewnętrznym terrorystą o wielu twarzach, a ostatecznie – pokochać siebie takim, jakim się jest – bez iluzji, bez demonizowania, bez idealizowania.

 

Okiem astrologa bieżąca lunacja to intensywna, tajemnicza i iskrząca namiętnością kosmiczna rumba, w którą ruszają Słońce i Księżyc w znaku Skorpiona. Dołączają do nich: pełna wdzięku, poszukująca wewnętrznej harmonii Wenus, wyzwolona Lilith, spragniony nowych wrażeń Merkury. Wszystko to pod intensywnym, bacznie obserwującym, pozornie chłodnym okiem Marsa w Skorpionie i ekscentrycznego sybaryty Urana w Byku.

 

Skojarzenie z tańcem nie jest przypadkowe. Kosmiczne rytmy nieustannie zmieniają melodię, jej dynamikę, rytm, nastrój... Zapraszają do najróżniejszych tańców, ale to od człowieka zależy, czy przyjmie zaproszenie, czy dostroi się do rytmu Kosmosu, czy wkroczy do duchowej strony osobowości, czy zechce poznać swoją wewnętrzną moc…

 

Jak widać, siły Kosmosu dają nam teraz szczodre wsparcie na drodze do prawdy i poczucia satysfakcji z życia. By je wzmocnić, proponuję Rytuał Wewnętrznej Mocy. To życzenie do Wszechświata, by otworzył drogę do prawdy o sobie samym.

 

Zawczasu przygotuj: naturalną, białą lub czerwoną świecę; schludną kartkę papieru, czarny flamaster/pisak... Pamiętaj, by dokładnie wysprzątać i oczyścić/okadzić miejsce pracy duchowej. Zaplanuj sobie około pół godziny samotności.

 

Gdy już oczyścisz pomieszczenie, usiądź wygodnie i poświęć chwilę oddechowi pranicznemu. Możesz też odbyć krótką medytację, dzięki której wyciszysz myśli. Następnie ustanów intencję – zdecyduj, jaki cel jest teraz dla Ciebie najważniejszy, do czego Cię ciągnie. Nie oceniaj swoich pragnień! Są, jakie są. Twoja natura dąży do życia, zatem w istocie nie poprowadzi Cię do krzywdy. Tu nie ma złych ani dobrych odpowiedzi. To, co Ci w duszy gra, jest tu i teraz dla Ciebie najlepsze. Wyobraź też sobie, że Twoje pragnienie się realizuje. W tej chwili, z pełną mocą, bez żadnych warunków. Okaż za to wdzięczność: za swoją intencję, za osiągnięty cel, za tę pasję, dzięki której czujesz, że żyjesz… Na kartce zanotuj, narysuj za pomocą dowolnego symbolu, zapisz w sobie tylko znany sposób. Liczy się Twoja czysta intencja, bezkompromisowa wola. Teraz zapal świecę, przekazując jej intencję pragnienia i spełnienia. Na zakończenie jeszcze raz okaż wdzięczność za to, czego pragniesz, jakby już się ziściło, przynosząc Ci poczucie satysfakcji. Gdy już to uczynisz, zachowaj w bezpiecznym i tylko Tobie znanym miejscu to, co zostało zapisane, narysowane, nakreślone. Po 40 dniach przyjdzie czas, by tę kartkę spalić. Pozwól, by świeca wypaliła się do końca…

 

Pamiętajmy, że rytuały białej magii to sposoby proszenia o to, czego pragniemy. Przede wszystkim otwierają umysł i serce na nowe. Pomagają budować bezpieczną przestrzeń energetyczną, w której można projektować, kreować nową wewnętrzną rzeczywistość, oswajać wewnętrzne demony, obierać nową drogę.

 

Niech MOC wewnętrznej przemiany duchowej miłości zawsze będzie z Tobą!

 

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp