Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Kilka słów o medytacji

Kilka słów o medytacji

Z czym kojarzy ci się medytacja? Czyż nie ze siedzącym po turecku joginem, który godzinami bez ruchu, bez myśli i bez reakcji oddaje się duchowej kontemplacji? Wiele osób wierzy, że medytacja polega na nauce wyciszania umysłu i siedzeniu bez ruchu.

Znam wiele osób, które czerpią korzyści z codziennej medytacji, jak i te, które dość szybko zniechęciły się do niej, oskarżając ją o bycie nieskuteczną, zbyt trudną albo po prostu nudną. Takowe postrzeganie medytacji wynika z braku jej zrozumienia, czym ona jest i jakie jest jej prawdziwe przesłanie. Poszukując informacji na jej temat, możemy natknąć się na wiele wykluczających się nawzajem wskazówek. Stąd też rozumiem osoby, które w ówczesnej dżungli informacji mogą czuć się zagubieni i zniechęceni w tym temacie.
Medytacja to nic innego, jak skupienie własnej uwagi na własnym wnętrzu. To proces relaksacji i rozluźnienia się przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości. Medytacja to praktyka koncentracji oraz kierowania własnej uwagi do środka, dzięki której masz okazję poznać siebie i swoje uwarunkowania, a także dokonać zmian w swoim życiu. Dlatego polecam ci ją szczególnie jeśli odnosisz wrażenie wewnętrznego rozproszenia, zagubienia lub gdy masz problemy z pamięcią i koncentracją, a także gdy pragniesz dokonać większych przemian w swoim życiu. Medytacja to przede wszystkim koncentracja i wejście do środka, do własnego wnętrza. Szczególnie polecam ją rano.

 

Celem porannej medytacji jest przygotowanie swojego umysłu i wibracji serca na odpowiednie tory. Jakie tory? Takie, jakich potrzebujesz:) Będzie to na przykład potrzeba spokoju i wyciszenia, albo potrzeba większej aktywności i działania. Dlatego kluczem i środkiem rytuału porannej medytacji oraz najważniejszym jej elementem jest Intencja.  Jeśli jesteś w takim momencie życia, że czujesz jakiś brak, to poranna medytacja z intencją będzie świetnym sposobem na zmianę tego uczucia. Jak napisać własną medytację?

 

Poranna medytacja składa się z 3 - 5 słów lub zwrotów, z czego każde słowo jest ważne i ma znaczenie, gdyż przywołuje energię, którą opisuje. Słowa, które wybierzesz powinny odzwierciedlać twoje pragnienia i powinny stanowić szersze aspekty np. zdrowie, spokój, szacunek. Podstawowym ważnym założeniem medytacji z intencją jest skupienie się na sobie i swoim wewnętrznym świecie. Nie robimy medytacji mówiąc o innych osobach, nie używamy zwrotów „on/ona/oni” itp. i dobieramy tylko takie słowa, które mają pozytywną i wspierającą moc, w zależności od potrzeby. Na przykład: Doświadczam Miłości lub Jestem Miłością. Rozbudzam w sobie Energię do Działania. Jestem spokojem. Najlepiej wybrać jeden temat, którego właśnie potrzebujesz i wokół niego konstruować zwroty.

 

Przykładowy poranny rytuał może wyglądać tak:

●      znajdź 10 - 15 minut czasu w samotności o dowolnej porze od momentu obudzenia się do momentu rozpoczęcia pracy i spotkania się z ludźmi.

●      Zapal świecę.

●      Jeśli jesteś fanką aromaterapii polecam kroplę naturalnego olejku rozmarynu lub lawendy na czoło, skronie i nadgarstki.

●      Medytację zapisz na kartce i przeczytaj ją na głos trzy razy, skupiając się na każdym słowie, czując wibrację w gardle.

●      Następnie zamknij oczy, skup się na swoim wnętrzu i powtarzaj własną intencję próbując jednocześnie poczuć swoje ciało.

 

Najważniejsze, jak w każdej medytacji, jest koncentracja. Nawet jeśli to, co napiszesz brzmi dziwnie, albo nie czujesz tego naprawdę, powtarzaj to codziennie. Zobaczysz, że z czasem dostroisz się do tej energii i zaczniesz czuć to głębiej i otworzą się przed Tobą nowe możliwości.

AUTOR ARTYKUŁU

Aleksandra

Aleksandra

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp