Wp Horoskopy
Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
wp

Aktywacja szyszynki

Aktywacja szyszynki

Szyszynka jest związana z trzecim okiem / Okiem Horusa / siedzibą duszy. Jest to mały organ w kształcie szyszki znajdujący się w mózgu, który wydziela hormony takie jak melatonina, serotonina i DMT (dwumetylotryptamina) znana również jako molekuła duchowa.

Melatonina i serotonina są odpowiedzialne za sen lub za stany medytacyjne i emocjonalne.

Na poziomie energetycznym szyszynka jest fizycznym przejawem szóstej czakry (Anja), i jest związana z prawdziwym potencjałem mistycznym, z postrzeganiem niefizycznej rzeczywistości oraz osiąganiem duchowej mądrości.

Ze względu na formę przypominającą sosnową szyszkę jest często utożsamiana właśnie z szyszką.

W rzeczywistości wiele religii i tradycji mistycznych na całym świecie akcentują szyszynkę przedstawiając ją poprzez symbol sosnowej szyszki:

Na przykład laska egipskiego boga Ozyrysa pokazuje dwie splecione ze sobą kobry, które spotykają się przy szyszce ( energia Kundalini wznosi się do trzeciego oka), również laska papieska posiada stożek, święte ruiny Angkor Wat w Kambodży mają stożkowe formy.

Co powoduje blokadę szyszynki?

Ten organ stanowiący narzędzie do wizji, to pomost pomiędzy dwoma światami – fizycznym i metafizycznym. Pozwala mieć mistyczne i świadome doświadczenia, które są istotne dla duchowego rozwoju. Twoja dusza przekazuje ci wiadomości, a szyszynka rozwinęła się jako antena, która ma je odbierać.

Jednak u większości ludzi szyszynka zostaje wyłączona.
Pewnie zauważyłaś, że wszystkie dzieci są z natury intuicyjne i duchowe, lecz tracą tę zdolność w miarę dorastania. Dlaczego?

Problemem jest zwapnienie szyszynki. Ten gruczoł to w rzeczywistości pojemnik napełniony wodą, co oznacza, że z wiekiem mogą w nim powstawać osady, ale powody tego mogą też tkwić gdzie indziej. Co dokładnie przyczynia się do tego wapnienia?

*Fluor w paście do zębów i wodzie
*Przetworzone śmieciowe jedzenie
*Lemoniada i inne napoje gazowane
*Ograniczone poglądy
*Brak duchowej praktyki.

Krok pierwszy: pożegnaj się z fluorem.

Fluor jest największym wrogiem twojej szyszynki! W bardzo małych ilościach jest nieszkodliwy – w rzeczywistości występuje w sposób naturalny w wodzie. Jednak fluor występujący w naszej wodzie z kranu i w pastach do zębów nie jest fluorem naturalnym, a jego ilości zdecydowanie przekraczają granice bezpieczeństwa.

Szyszynka gromadzi fluor, dlatego ma najwyższy stopień jego kumulacji w porównaniu z innymi częściami ciała i to jest główna przyczyna jej zwapnienia.

70% wody udostępnianej w USA jest fluorowana (dziś ma to miejsce również w większości krajów Europy). Powiedziano nam, że fluor jest bezpieczny i że zapobiega próchnicy, lecz to jest kłamstwo. Badania wykazują, że nie ma różnicy pomiędzy stanem uzębienia ludności w krajach, gdzie woda jest poddawana fluoryzacji, a tymi, gdzie nie jest. A co do bezpieczeństwa... każdego roku w ośrodkach kontroli zatruć w USA notuje się około20 000 ostrych zatruć pokarmowych z powodu używania pasty do zębów. Z tego względu na wszystkich tubkach pasty do zębów ze związkami fluoru pojawiło się ostrzeżenie, aby unikać przypadkowego połknięcia – to jest znana trucizna. W rzeczywistości jeszcze do niedawna stosowano fluor jako aktywny składnik trutki na szczury.

Nie będę komentować powodów, wyciągnijcie własne wnioski.

Ale, czy kto w to wierzy czy nie, fluor jest toksyczny i niszczy nasz najważniejszy organ duchowy.
Więc najważniejsze, co trzeba zrobić, aby aktywować szyszynkę, to nie przyjmować fluoru.

*Używaj tylko past naturalnych, bez fluoru i zrezygnuj z zabiegów fluoryzacji u dentysty.
*Pij wodę oczyszczoną lub przefiltrowaną i pamiętaj: woda w butelkach tez może być fluoryzowana.
*Jedz swieże bio – produkty – im bardziej przetworzone jedzenie, tym więcej zawiera fluoru.
*Zrezygnuj przetworzonych napojów jak lemoniada, napoje owocowe,napoje instant i napoje dla sportowców.
*Nie używaj patelni z powłoką nieprzywierającą, one podwyższają poziom fluoru w potrawach.
*Pij herbatę, która powstała z młodych listków (n.p. białą) lub yerba mate – herbatę z Ameryki Południowej.
*Unikaj wapnia jako suplementu diety, ponieważ nie wbudowuje się w kości tylko zaczopowuje narządy, szczególnie szyszynkę.

Krok drugi: eliminacja odpadów

Oczyszczanie jest kolejnym ważnym krokiem w aktywacji szyszynki. Oznacza to potrzebę usunięcia fluoru, który przez lata już został nagromadzony w organizmie.

- Owoc lub pasta z tamaryndowca. Niedawno słuchałem wykładu, w którym ktoś stwierdził, że najlepszym sposobem na odwapnienie szyszynki jest spożywanie pasty z tamaryndowca. Więc zacząłem to badać. Okazało się, że to prawda. Ostatnie badania wykazały, że tamaryndowiec jest bardzo skuteczny w usuwaniu fluoru z organizmu, może nawet mobilizować fluor odłożony w kościach. Jest wtedy wydalany z moczem.
- Boraks (bor) jest kolejnym znanym środkiem usuwającym fluor. Należy rozpuścić łyżeczkę boraksu w litrze wody. Taki napój można później przyjmować w niewielkich porcjach w ciągu dnia.
- Dla naszego fizycznego i duchowego dobrego samopoczucia bardzo ważne znaczenie ma oczyszczenie wątroby. Dobrze przeprowadzone oczyszczenie może usunąć z organizmu metale ciężkie i liczne toksyny, włącznie z fluorem. Polecam wlew do okrężnicy lub jej płukanie z pomocą naparu kawy. Oczywiście to powinno być przeprowadzone po uprzednim oczyszczeniu jelit, inaczej toksyny utkną i wrócą do krwiobiegu.
- Sauna lub inne rytuały potu bardzo dobrze usuwają fluorki i inne toksyny przez skórę, ponieważ przenikają do potu. Podczas przeprowadzania tego zabiegu często przecieraj ciało, aby zapobiec wchłanianiu zwrotnemu i przy tym pij dużo wody. Nawodnienie jest bardzo ważne, kiedy wybierzesz taką metodę.

Krok trzeci: praktyki duchowe

Trzeci krok aktywacji stanowią praktyki duchowe. Niektórzy twierdzą, że jest to najważniejszy krok.

- Chociaż diety i utrzymanie ciała w zdrowiu odgrywają ważną rolę, nic nie zastąpi codziennych praktyk duchowych, które pobudzają naturalne uzdrawianie i ćwiczą Ducha, aby doszedł do stanu spokoju i przygotował się na wyższe stany świadomości.

- Medytacja, medytacja, medytacja. Istnieje szereg form medytacji, z których możesz skorzystać, aby wzmocnić szyszynkę. Na przykład medytuj ze słowem „miłość”. Usiądź z prostymi plecami, zamknij oczy i włóż język pomiędzy zęby. Delikatnie przygryź czubek języka. Wibruj słowo „miłość” (love) przez zęby robiąc wydech z zaciśniętymi ustami.
- Oddychanie przez trzecie oko jest inną techniką, której możesz użyć, aby aktywować szyszynkę: wdychaj przez trzecie oko kolor roziskorzonego srebrnego światła, następnie wstrzymaj oddech wizualizując otoczenie szyszynki. Zobacz, jak wibruje wraz ze srebrnym światłem, zobacz jak wapienne osady wykruszają się i odpadają. Teraz wizualizuj szyszynkę jako promieniejący, wypełniony światłem organ. Ćwicz to około 15-20 minut dziennie. - Można też po prostu kierować świadomość do trzeciego oka, co jest skuteczne przy stymulacji szyszynki. Kiedy to robisz, może się pojawiać uczucie lekkiego nacisku w tej okolicy czoła, co jest dobrym znakiem. Po prostu kieruj swoją uwagę na to i zwracaj uwagę na odzew ze strony ciała i ducha. - Szyszynka może tez być aktywowana przej jogę Kundalini. Energia kundalini jest przedstawiana w postaci węża. Kundalini może wznieść się od czakry podstawy, u podstawy kręgosłupa, do czakry korony i jeszcze wyżej. Ideą tej formy jogi i medytacji jest stopniowa odbudowa struktury energetycznej, co pomaga w naturalny sposób aktywować czakry, jedną po drugiej.
- Możesz też użyć kamieni szlachetnych i kryształów. Kamienie szlachetne, które współpracują z czakrą trzeciego oka, to kamienie o barwie głęboko niebieskiej, na przykład lapis lazuli, szafir lub sodalit. Komunikuj się z kamieniem. Poproś go, aby pomógł ci się obudzić i uzdrowić szyszynkę. Aby wzmocnić jego działanie, możesz podczas medytacji trzymać go na czole.

AUTOR ARTYKUŁU

Wróżka Malwina

Wróżka Malwina

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
wp
wp