Wp Horoskopy
Partner
serwisu
Logo_cut_simple
mobilemobile
wp

Znaki zodiaku i ich supermoce

Znaki zodiaku i ich supermoce
Anna Pawelec Anna Pawelec 2022-05-17 14:07

Tak blisko nas na co dzień do pesymizmu, do oskarżania i nie dostrzegania tego, co w nas ważne, piękne i wartościowe. Ponieważ nikt z nas nie jest reprezentowany wyłącznie przez jeden znak zodiaku, zatem supermocy my wszyscy mamy przynajmniej kilka. Przyjrzyjmy się im dzisiaj i doceńmy siebie.

BARAN

Twoją supermocą jest Twoja odwaga - by skoczyć naprzód, być pierwszym, stawiać czoła. W swoim najlepszym wydaniu, w najlepszej wersji siebie, możesz być wręcz heroiczny, stający za słabszymi od siebie, za podwładnymi (przeważnie ich masz), prowadzący innych z wytrwałością, sprzęgając wszystkich i wszystko, zwłaszcza w momentach kryzysowych. Ogień Twojego serca jest ogromny i kiedy jesteś połączony z tą dzikością, która drzemie w Twoich piersiach, unosi Cię ona odważnie i szybko do przodu, ku pięknemu i pełnemu przygód życiu. Nie boisz się podejmowania ryzyka i sięgania po to, o czym wielu nie odważyłoby się nawet pomarzyć. Zachowujesz przy tym optymizm i swoje dziecięce zadziwienie i zachwyt - tak niewinne w swoim rdzeniu. Wnosisz w życie innych, do swojego otoczenia, ekscytację, entuzjazm, wnosisz wysokie wibracje. Zachęcasz innych, by wyrwali się ze swojej strefy komfortu, by ruszyli życiu naprzeciw i by żyli jego pełnią. W piękny i odważny sposób pokazujesz, że można sięgnąć po wszystko.

 

BYK

Niezłomność jest Twoją supermocą, Twoja umiejętność pozostawania niewzruszonym i oddanym (ludziom i sprawom) to Twoje atuty. Potrafisz prześwietlić na wylot zarówno człowieka, jak i sytuację; nie umknie Ci żaden fałsz. A w dodatku kochasz szczerze i głęboko. W ten sposób, kiedy upartość i zawziętość próbują wziąć nad Tobą górę, miłość i ciepło stają się Twoimi najlepszymi darami. Kiedy oddajesz się czemuś, w co głęboko wierzysz, co cenisz, nie spoczniesz dopóki nie zrealizujesz celu. Jesteś mistrzem manifestacji, który jest w stanie stworzyć wszystko, czego zapragnie ponieważ właściwie zasiewa ziarna nowych idei i urzeczywistnia je poprzez swoją zaradność oraz wytrwałość. A co najważniejsze - poprzez zdolność do unoszenia się na właściwej fali wibracyjnej. Z drugiej strony jesteś również uczuciowy i delikatny; rozumiesz i doceniasz przyjemność. Twoja niezawodność i rzetelność są szczerze podziwiane przez Twoje otoczenie a Twoja umiejętność dostrzegania piękna wszędzie i tworzenia dobrostanu w życiu są lekcją dla nas wszystkich.

 

BLIŹNIĘTA

Zdolność akceptacji jest czymś, czego niejeden mógłby Ci pozazdrościć. Wraz ze swoją supermocą odnajdujesz się zawsze i wszędzie, bez względu na okoliczności i szerokości geograficzne. Z każdym znajdujesz nić porozumienia, a twoje zdolności komunikacji są godne podziwu. Ciekawi Cię wszystko, cały Świat, i zmiany wydają się być dla Ciebie czymś szalenie łatwym i wręcz naturalnym. Jesteś niczym bryza od morza, która przynosi nowe pomysły i nowe sposoby myślenia. Twoje wszechstronne podejście do życia pomaga innym poszerzać ich horyzonty myślowe. Wnosisz humor, śmiech, radość, rozświetlasz każde towarzyskie spotkanie. Entuzjastycznie biorąc życie, chcesz doświadczać jak najwięcej i jak najprawdziwiej. Otwierasz ludzi, pomagasz im wyrażać siebie, mówić własnym głosem i zadawać pytania, podważając istniejący stan rzeczy. Jesteś, jak przerwa w rutynie, zawsze z otwartością podchodzący do nowości i nowatorskich ścieżek, nie tylko myślowych - to tak, jakbyś był wiecznym studentem na uniwersytecie życia. Twój jasny umysł i wyobraźnia sprawiają, że ułatwiasz komunikację w każdym środowisku. Zatem mknij na falach swoich genialnych pomysłów aż do ich realizacji, a będziesz nie do zatrzymania.

 

RAK

Twoje umiejętności pielęgnowania, roztaczane nad światem w mikro- i makroskali stanowią Twoja supermoc. Twoja wrażliwa natura pomaga Ci zrozumieć sposób odczuwania innych istot żywych, rozpoznawać ich potrzeby. A Twoje wewnętrzne światło rozwija się dzięki dostarczaniu innym ciepła - jak w “Małym Księciu” A. de Saint-Exupery, im więcej dajesz, tym więcej Ci go zostaje; mnoży się, gdy się dzieli. Kluczem do korzystania z Twoich darów bez poczucia wyczerpania czy wręcz wydrenowania, jest w pierwszej kolejności dbałość o siebie, skierowanie uwagi w stronę swojego ciała, swoich emocji, potrzeb swojej duszy. Kiedy to robisz, odblokowujesz potężną fontannę kreatywności i miłości - pokłady energii służącej Światu. Masz silne połączenie z energią matczyną, kobiecą, przynoszącą życie. Pozwalając tej energii przez siebie płynąć, stwarzasz kanał, którym popłynie strumień pomysłów, wglądów i nowych sposobów ekspresji, prezentowania siebie Światu. Gdy kochasz i szanujesz siebie głęboko i prawdziwie (realizując najpierw swoje potrzeby) odnajdujesz poczucie bezpieczeństwa, stając się nieposkromioną falą dobroci, miłości i kreacji.

 

LEW

Twoją supermocą jest serce dzikie, pojemne i hojne. Jego ciepło wyczuwalne jest, kiedy przekraczasz próg pokoju. Magnetyzujesz swoim blaskiem. Potrafisz wciągnąć niemal każdego w objęcia swojej kojącej aury. Tym sposobem często zmieniasz drętwą atmosferę w przyjazne środowisko rozmów, zmieniasz nastrój i nastawienie otoczenia. Światu najczęściej prezentujesz swoja rozświetloną twarz. Kiedy nie szukasz potwierdzenia swoich racji w świecie zewnętrznym, spotykasz się ze swoją, wrodzoną charyzmą, wchodzisz w tryb supermocy. A ta pochodzi właśnie z Twojego wnętrza, z tej promiennej pewności siebie, którą potrafisz wskrzesić tylko kiedy masz kontakt z sobą prawdziwym. Oddając głos swojej dumie i płonącemu sercu, którego bicie nie zależy od tego, jak widzi Cię otoczenie - rozumiesz, że źródłem Twojej wyjątkowości jest to, jak sam siebie postrzegasz; źródłem jest prawda o tym, kim w istocie jesteś i kim możesz się stać. To jest hojność Twojego ducha, który w naturalny sposób przenika wszystko, czego się dotkniesz, zamieniając je w “złoto”; jest z Tobą dokądkolwiek pójdziesz, w którąkolwiek skierujesz się stronę.

 

PANNA

Twój analityczny umysł, któremu nie straszne są najbardziej zawiłe zagwostki może być zarówno Twoją największą supermocą, jak i najśmielszym wrogiem. Kiedy otwierasz się na pełnię perspektywy i wychodzisz poza ramy, by zobaczyć większy obraz rzeczywistości, wówczas dostrzegasz jasno swój cel, odkrywasz swoją wewnętrzną moc i kierunek, w którym chcesz pójść. Z kolei utykasz w miejscu, kiedy dajesz się ponieść nadmiernym analizom, aż do najdrobniejszego szczegółu, lub gdy zatracasz się w krytycyzmie. Wówczas Twoja supermoc staje się Twoim kryptonitem. Ale jeśli tylko przekierujesz ową zdolność swojego ostrego i bystrego umysłu w dobrą stronę, użyjesz umiejętności dostrzegania możliwości w każdej trudności, ruszysz z miejsca stając się przewodnikiem nie tylko dla siebie samego, ale i dla innych, z którymi będzie Ci po drodze. Używaj umysłu, by iść naprzód, uwalniając się z kleszczy perfekcjonizmu i negatywizmu. To klucz do każdych drzwi, kiedy poczujesz, że się zgubiłeś. Pokazuj światu czym jest humanitaryzm; ucz, jak spożytkować drzemiącą w nas energię w bardziej efektywny sposób, służąc szerszemu gronu dusz. Pięknie pokazujesz, jak doprowadzać sprawy do końca, zyskując czas na odpoczynek i zabawę.

 

WAGA

Uosobienie piękna, dla którego supermocą jest promienne serce, które nieustannie dąży do harmonii we wszystkich aspektach życia. Twoja zdolność widzenia obu stron medalu jednocześnie, odczuwanie współczucia dla wszystkich istot i pragnienie sprawiedliwości dla wszystkich to twoje szczególne dary i cechy.To miłość płynąca z Twojego serca pcha Cię do przodu i niejednokrotnie jest przyczynkiem do uzdrawiania (siebie i innych). Ze swoim czarującym uśmiechem, który promieniuje na otoczenie, stwarzasz piękno i przydajesz gracji wszelkim swoim działaniom. Potrafisz także ostudzić najbardziej wrzące dysputy. Twoje serce stanowi centrum twojej równowagi, to miejsce w Twoim wnętrzu, które zawsze bezbłędnie będzie prowadzić Cię przez meandry życia, w kierunku szczęścia. Kiedy potrafisz porzucić przywiązanie do zewnętrznej walidacji, odpuścić i połączyć się ze swoim centrum miłości, akceptacji i współczucia (również wobec siebie), te wartości naturalnie wzbogacą każdą relację, którą masz i którą stworzysz w przyszłości.

 

SKORPION

Jesteś ekstremalną duszą, dogłębnie sensytywną i wybitnie silną. Ta głębia jest nieodłączną częścią Twojej supermocy, a jest nią mądrość. Stara dusza, niebywale spostrzegawcza i świadoma ludzkich emocjonalnych motywacji i potrafiąca czytać między wierszami. Możesz używać tych mocy, by podnosić na duchu innych i wspierać ich lub manipulować nimi w sobie tylko znanych celach. Ale kiedy zanurzasz się w głębinach mądrości swojej duszy oraz w doświadczeniu, jakie ta ze sobą niesie, rozpalasz wielką pasję, która jest w stanie pobudzić Cię do uzdrawiania najodleglejszych zakamarków we wszystkich obszarach swojego życia. Poprzez odkrywanie i uzdrawianie głębi siebie, stajesz się siłą, która uzdrawia Świat. Pokazujesz, że wszyscy możemy wykorzystać tę najgłębszą mądrość, która płynie w naszych żyłach, w naszym DNA i ucieleśnić całą magię, jaką jesteśmy.

 

STRZELEC

Twój zmysł przygody i wiara we wsparcie Wszechświata podsycane są przez optymizm, co tworzy Twoją supermoc. Twoja umiejętność nieustawania w drodze, trzymania się nadziei i prowadzenia innych zawsze do przodu po każdym życiowym zakręcie z szeroko otwartymi oczami, jest jednym z Twoich największych darów. Chcesz świętować, bawić się, eksplorować i cieszyć wszystkimi przyjemnościami, jakie życie ma do zaoferowania. W ten sposób pokazujesz innym, że hojność obfitości jest dostępna dla wszystkich, tu i teraz, na wyciągnięcie ręki - może ona być naszym doświadczeniem. W najlepszej wersji siebie, nie osądzasz ludzi ani sytuacji, jesteś otwarty na wszelkie sposoby bycia i widzenia świata, wskazując na szeroki wachlarz perspektyw i wzajemnej akceptacji. Wieczny student życia, uwielbiasz gromadzić informacje i przeżycia ponad wszystko inne, ucząc się tym samym przydawania wartości temu, co niematerialne, wchodząc bardziej w duchowe bogactwo.

 

KOZIOROŻEC

Poświęcenie jest Twoją supermocą - poświęcenie projektom, celom, pasji i ludziom w Twoim życiu. Masz w sobie wytrwałość, która pomaga Ci nie tylko zdobywać szczyty, ale i przenosić góry. Nie ważne, jak może być Ci ciężko - jeżeli zobowiążesz się wobec danej sprawy czy człowieka to nie ustaniesz. Lecz, gdy całą swoją energię kierujesz w złą sprawę, Twoja supermoc staje się Twoim największym wrogiem, działając na Twoją szkodę. Kiedy porzucisz pragnienie spełnienia i zewnętrzną pochwałę oraz dostroisz się do pragnień z głębi swojej duszy, wówczas stajesz się siłą, której nic na świecie nie będzie w stanie powstrzymać. To wtedy właśnie przekraczasz horyzonty, tworząc wartościowe społeczności, mające pozytywny wpływ na resztę. Biorąc odpowiedzialność za zew duszy i oddając się ścieżce, jaką wybrało serce, w naturalny sposób stajesz się przykładem, wzorem pokazującym, jak wiele można osiągnąć poprzez właściwe nastawienie i niejednokrotnie zmianę myślenia.

 

WODNIK

Twoja supermoc kryje się w Twojej wyjątkowości, w tym, że nie boisz się iść swoja drogą, nie zważając na opinię otoczenia. Masz odwagę myśleć inaczej i łamać konwenanse. Twój bezustannie zainspirowany umysł wszędzie widzi możliwości do zmiany świata na lepszy, jako że kwestie humanizmu (i humanitaryzmu) zajmują szczególne miejsce w Twoim sercu. Przyjacielski i akceptujący wszelkie stworzenie we wszelkiej formie, Twój szeroki i bystry umysł daje Ci unikatowy sposób myślenia. Świat Cię potrzebuje - dzikiego i dziwnego, śmiało prezentującego swoje dary i talenty, dzielącego się swoimi wizjami i wglądami, nawet jeśli wydają się zupełnie nie przystające do rzeczywistości. Bo to właśnie dzięki Tobie robimy postępy. Często jesteś daleko przed peletonem, myślący w sposób innowacyjny, kreujący to, co chce zobaczyć i dotknąć w rzeczywistości materialnej. Poprzez Twój umysł, ręce i wielkie serce, jednoczysz ludzi, uczysz poprzez przykład, jak swobodnie dzielić się z innymi swoimi darami i mocami.

 

RYBY

Empatia to bez wątpienia twoja supermoc. Potrafisz prawdziwie wczuć się w położenie innych istot. Sercem chcesz uzdrawiać świat. Bardzo często dostrzegasz piękno tam, gdzie nikt inny dostrzec go nie zdoła. Uwielbiasz dzielić się swoją miłością, kreatywnością i ekspresją swojej duszy. Twoim najcenniejszym darem jest naturalna wrażliwość. Z drugiej strony to właśnie częstokroć Cię przytłacza i wyczerpuje; sprawia, że chcesz wiać, gdzie pieprz rośnie. Dlatego kluczowym dla Ciebie jest uziemianie, by oczyszczać i chronić swoją energię; dawanie sobie czasu na ładowanie życiowych akumulatorów i przywracanie wewnętrznej równowagi. Kiedy już to masz, wówczas jednym spojrzeniem możesz zmienić, wręcz zaczarować sytuację. Wykorzystując swój dar i supermoce możesz pomagać ludziom w uwalnianiu emocji poprzez kreację. Kiedy pracujesz nad przywróceniem sobie balansu, wysyłasz do Świata tą wibrację harmonii, czyniąc go lepszym.

 

Trochę z przymrużeniem oka, jednak możemy dostrzec, że każdy z nas posiada w/w supermoce bowiem my jesteśmy we wszystkim a wszystko jest w nas. Uczyńmy z tego jak najlepszy pożytek, by kreować szczęście, dobrostan i Świat, jakiego w głębi duszy chcemy.

wp

Nasi Eksperci

wp