Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Znaczenie karty Sprawiedliwość w Tarocie

Znaczenie karty Sprawiedliwość w Tarocie
Katarzyna Katja Katarzyna Katja 2021-02-25 09:53

Sprawiedliwość to nie bez powodu karta Arkan Wielkich. Sygnalizuje nam, żebyśmy zwrócili uwagę na swoje otoczenie lub własne zachowanie - czy aby postępujemy odpowiedzialnie, sprawiedliwie? Zgodnie z kodeksami nie tylko prawnymi; takimi naszymi ludzkimi ale także etycznymi? Motywuje nas, by nasze działania szły w tym kierunku.

Sprawiedliwość to także zapowiedź, że coś trzeba rozstrzygnąć lub zostanie rozstrzygnięte; ostrzega nas również przed konsekwencjami. Karta ta jest zapowiedzią wszelakiego rodzaju spraw urzędowych i sądowych. O ich wyniku informują nas karty wokół. W sprawach związkowych Sprawiedliwość zwiastuje przeważnie trudniejsze momenty - takie jak rozwody, podziały majątków, walkę o dzieci. Jest także podpowiedzią i przestrogą, że w relacji najwyższy czas coś wspólnie ustalić, naprawić, póki jeszcze nie jest za późno. Sprawiedliwość zapowiada również jakieś istotne i kluczowe wyznanie ze strony partnera.

Proszę zwrócić uwagę na to, że kobieta ukazana na karcie trzyma w prawej dłoni miecz wzniesiony ku górze a w lewej wagę, która wskazuje równowagę na szalach. Sprawiedliwość nie ma zawiązanych oczu – widzi wszystko i to analizuje.

Każda decyzja w naszym życiu niesie za sobą określone konsekwencje – i o tym zawsze pamiętajmy.

Karta oznaczana numerem XI a w niektórych taliach VIII.

 

(Opis na podstawie talii R. Waite)

 

wp
wp