Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
mobilemobile
wp

Zdrada w życiu i w Tarocie

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Perełka

Perełka

niedostępny
Zdrada w życiu i w Tarocie
Perełka Perełka 2018-09-17 00:00

Czy mnie zdradza?

To jedno z często zadawanych mi pytań. Najczęściej pytają o to osoby, które to wyczuwają podświadomie, albo już o tym wiedzą i chcą jedynie znaleźć potwierdzenia. Pytanie to często zadają również osoby, które w przeszłości zostały zranione w ten sposób i nie zamknęły za sobą tych drzwi, niszcząc kolejne swoje związki chorobliwą zazdrością.

Każdy związek to ryzyko

Pomimo tego, że w momencie składania sobie przysięgi oraz różnego rodzaju deklaracji jesteśmy głęboko przekonani o nierozerwalnej więzi psychicznej, emocjonalnej, fizycznej oraz materialnej. Bardzo często wydaje się nam, że skoro zakochaliśmy się w sobie, to zawsze będziemy się rozumieć i odgadywać swoje pragnienia. Nikt nie zagwarantuje nam wiecznej, niegasnącej miłości oraz życia bez przeszkód i problemów.

Czym jest zdrada?

Zdrada to  przede wszystkim świadome i intencjonalne naruszenie zaufania partnera, złamanie zobowiązań wobec niego, działanie przeciwko normom i wartościom oraz jawna lub ukryta ich negacja. Zdradzie zawsze towarzyszy uczucie bólu i cierpienia, niezależnie od tego czy jedna ze stron zdradziła czy też została zdradzona. Zdrada może być wynikiem kilku czynników: kryzys w małżeństwie, problemy w pracy, wyjazd integracyjny zakrapiany alkoholem. Ale zdrady zdarzają się i w udanych związkach, ponieważ  poszukujemy nowych wrażeń jakiejś odmienności, urozmaicenia. Niektóre osoby (również panie) regularnie szukają „miłosnych przygód”.

Co widać w kartach, gdy w grę wchodzi zdrada?

Przyznam się szczerze, ze nie jest to komfortowa sytuacja dla mnie, gdy karty Tarota  pokazują mi zdradę. Często zdarza się również tak, że analizując związek i czyjeś uczucia dostrzegam te dość przykre i nieszczere karty. Ale skoro ktoś chce wiedzieć musi się liczyć, że nie zawsze odpowiedź może być zgodna z jego oczekiwaniami. Wprawdzie może się okazać, że partner jest szczery, ale może również zdarzyć się tak, że tarot znajdzie potwierdzenie i odczytam okoliczności w jakich do niej doszło. Oczywiście jedna karta to często zbyt mało, żeby dostać odpowiedź, wiele zależy od kart sąsiadujących w rozkładzie. A co karty w Arkanach Wielkich mogą nam powiedzieć o lojalności partnera w tej sferze?

Osoba w karcie Sprawiedliwości jest wierna, ponieważ zdaje sobie sprawę z konsekwencji, ma tak silne normy etyczne i wpojone poczucie odpowiedzialności, że nigdy nie zaryzykuje Jest to jedna z nielicznych kart, przy której można być pewnym, że do zdrady nie doszło. Analogicznie w karcie Sąd, nasz partner jest zbyt odpowiedzialny i konsekwencje zdrady są dla niego przerażające. Woli unikać tego typu problemów i mieć „święty spokój”.Także Wisielec, jest raczej bierny w kontaktach z kobietami. Może na nie spoglądać, ale nie podejmuje aktywności w tym kierunku. Przy karcie Pustelnika również można mieć pewność, że do zdrady nie doszło.Umiarkowanie to karta wyważenia, ani gorąca, ani zimna. Rzadko oznacza ona zdradę, można więc wnioskować, że seksu nie było, co najwyżej jakiś przelotny i niezobowiązujący flirt. Podobnie Wieża może wskazywać, że ktoś nie jest do końca uczciwy. Niekoniecznie jest to seks, ale mógł mieć miejsce flirt lub romansowanie. Karta Głupca to jeszcze nie zdrada sensu stricto, dla niego życie to zabawa, nie traktuje nikogo poważnie. Ona bardziej na flirt wskazuje, oglądanie się za kimś, może być randka, ale bez kontaktów intymnych ze względu na brak zdecydowania, oraz nieumiejętność przed pójścia na całość.
Mag jest bardzo sprytny, to manipulant, owszem mógł zdradzić i potrafi to świetnie ukryć lub może flirtować z innymi kobietami dla samego sportu, natomiast karty towarzyszące pokażą na czym to polega. Kapłanka z kolei nie mówi wszystkiego, to tajemnica i ukrywanie czegoś.Prawdopodobnie może być romans w ukryciu, bardzo umiejętnie skrywany. Przy tej karcie trudno też liczyć na to, aby druga strona przyznała się do niego. Cesarzowa w pytaniu o lojalność partnerki świadczy o jej wierności, natomiast w przypadku partnera może mówić iż urzeczony wdziękami innej kobiety, prawdopodobnie uległ pokusie i uprawiał z nią seks  Natomiast Cesarzz zasady jest  wierny. Owszem może myśleć  o zdradzie, ale on ma twarde zasady moralne, robi w życiu wszystko to co wypada. Nie dopuści się cudzołóstwa, ponieważ nie pozwoli sobie na zburzenie swojego autorytetu honorowego i uczciwego mężczyzny czy też ojca oraz męża, a także przełożonego.Karta Kapłana może udzielić dwojakiej  odpowiedzi w zależności od  rozkładu. Może sygnalizować wszystko co niemoralne, seks lub pornografię. Może też zdradzić jeśli się zakocha, ponieważ on uznaje seks tylko w połączeniu z miłością. W otoczeniu kart pozytywnych Kapłan jest wierny, stały w uczuciach i nie zdradza. Również przy karcie Kochanków bywa różnie i też interpretacja zależy od kart obok, bo to karta podziału, rozdwojenia. Może być inna kobietka na horyzoncie i kusić go, dlatego warto być czujnym. O rozdarciu mówi również  Rydwan, do którego zaprzęgnięte są konie - biały i czarny, a prowadzący go trzyma lejce w garści, więc można przypuszczać, że na razie to kontroluje. tu konieczne są dodatkowe karty, szczególnie w przypadku podejrzenia o „skok w bok” na delegacji, czy jakimś wyjeździe.Księżyc uprawdopodabniaromans lub sygnalizuje, że druga połówka czegoś ważnego nam nie mówi. Ta  karta może również mówić wyłącznie o naszych obawach a rzeczywistość wygląda inaczej. W przypadku pojawienia się Gwiazdy możemy wnioskować, że jakaś kobieta zrobiła na nim wielkie wrażenie. Seksu jeszcze prawdopodobnie nie było, ale możliwe, że on marzy o zdradzie i zbliżeniu z tą kobietą.Koło Fortuny informuje o niezaplanowanych, często losowych zdarzeniach. Z pewnością więc  coś się działo, a co to było i jak zakończyło podpowiedzą inne karty. W karcie Moc tej jest wielka namiętność, prawdopodobnie ktoś nie zapanował nad sobą i przydarzył mu się seks. Diabeł  to ewidentnazdrada lub okazja do zdrady.Podobnie w przypadku karty Słońce, pojawiła się okazja i została świadomie wykorzystana. Nasz partner zdaje sobie sprawę z konsekwencji i istnieje prawdopodobieństwo, że się przyzna.Świat oznacza często, że „poszedł na całość” nie oglądając się wstecz, w tym przypadku do zdrady mogło dojść wiele razy.

Dlaczego?

Zdrada nie zawsze wynika ze słabości czy też złej woli partnera. Może mieć wiele przyczyn i na pewno nie bierze się znikąd. Zazwyczaj to odpowiedź na odczuwane przez jedną ze stron deficyty w związku. Niedostatek ciepła, bezpieczeństwa, zrozumienia, satysfakcji seksualnej. Nieuświadamiając  sobie tego bardzo często sami „popychamy” swojego partnera do zdrady poprzez niepoświęcanie mu uwagi, lekceważenie jego potrzeb, chorobliwą zazdrość, brak szacunku, traktowanie go jak przedmiot lub własność. Niejednokrotnie za wiele oczekujemy od swego partnera, nie bierzemy pod uwagę jego możliwości oraz osobowości. Często zdarza się, ze  partner, który zdradził, prawdopodobnie już od dawna komunikował, że nie czuje się w związku dobrze.

Jak ukoić ból po zdradzie ?

Zdrada boli ponieważ zawiodła najbliższa nam osoba, którą kochaliśmy i ufaliśmy jej. Osoba, która nagle staje się dla nas obca, która w jednym momencie niejednokrotnie zaczyna być naszym wrogiem. Została pustka, ból, poczucie skrzywdzenia, wstyd, gorycz, smutek oraz łzy. Najtrudniejszy jest pierwszy okres po powzięciu wiadomości o zdradzie. Przede wszystkim należy sobie dać czas i prawo do przeżycia po niej żałoby. Wbrew pozorom jest to stan niezbędny, aby odzyskać na powrót siły witalne. Kolejnym krokiem jest nieobarczanie nikogo winą za to co się stało. Po prostu stało się i już. Życie jest zbyt skomplikowane, aby analizować każdy jego fragment w poszukiwania winnego, ponieważ szanse  na obiektywną ocenę w tym przypadku są nikłe. Często powód zdrady jest zupełnie inny, niż sobie to wyobrażamy. Dlatego też nie warto ostatecznie doszukiwać się konkretnych przyczyn. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że podjęty przeze mnie w niniejszym felietonie temat jest trudny i kontrowersyjny. Pielęgnujcie jednak swoje związki. Miłość jest jak roślina, niepodlewana umiera albo dziczeje. Spróbujcie w całym tym zgiełku dnia codziennego znaleźć czas tylko dla siebie, oczarowujcie siebie nawzajem, wpuście od czasu do czasu „świeże powietrze do swojej sypialni”, dbajcie o dobrą komunikację w relacji. Przede wszystkim wspólnie działajcie i spróbujcie opanować sztukę kompromisu, ponieważ związek pomiędzy kobietą i mężczyzną nie jest „polem bitwy” i ciągłą walką o to kto ma rację. Pamiętajcie równocześnie o tym, że to Wy kreujecie swoje życie i dążcie we wszystkich jego sferach do osiągnięcia pełni szczęścia oraz harmonii.

--------------------------------------------
www.wrozbyonline.pl - Twoja wróżka online

wp
wp