Wp Horoskopy Partner
serwisu:
Wrozbyonline-logo
MENUmobilemobile

Kamienie

Wiedźmie Kamienie

Facebook-no-circlePodziel się Fb-messengerWyślij
Skontaktuj się z autorem
Iravan

Iravan

niedostępny
Wiedźmie Kamienie
Iravan Iravan 2018-03-08 00:00

Wiedźmie kamienie to zwykłe kamyki z jedną lub więcej dziurkami powstałymi wyniku sił, takich jak woda lub piasek. Można je znaleźć w okolicach rzek lub nad morzem. Wiedźmie kamienie były nazywane także kamieniami życzeń, nocnych koszmarów, rumakami wiedźm, świętymi kamieniami.

Przepisywano im moc chronienia ludzi i zwierząt przed atakami złych mocy czy czarownic. Często zawieszano je na szyi lub przyczepiano do kluczy, a także przybijano do drzwi domów i stajni.

W dawnych czasach wiele różnych chorób leczono za pomocą wiedźmich kamieni. Umieszczano je pod łóżkiem, by pozbyć się reumatyzmu i skurczów lub kładziono na brzuchu by pozbyć się bólu żołądka. Kamienie zawieszone nad łóżkiem miały chronić przed koszmarami. W Skandynawii piwo nalewane przez dziurkę w wiedźmim kamieniu podawano rodzącym kobietą, aby ulżyć im w cierpieniu i ułatwić przyjście dziecka na świat.

Arabowie zawieszali wiedźmie kamienie na szyi wielbłądom, aby uchronić je przed urokami, chorobami czy wypadkami.

W Anglii kamienie przymocowywano do dziobów statków, aby były bezpieczne na morzu.

Najciekawsze właściwości miały wedle niektórych wierzeń magiczne kamienie, umożliwiały ich posiadaczowi ujrzenie duchów, wróżek, skrzatów i innych stworzeń, a jednocześnie chroniły przed ich złośliwymi czarami.

Aby wiedźmi kamień działał trzeba było go znaleźć samemu, albo otrzymać z miłości. Kamień kupiony lub podarowany byle jak był bez mocy.

Jeśli wiedźmi kamień miał spełnić życzenie, brano go do lewej ręki i pocierano kciukiem w prawo (w kierunku ruchu wskazówek zegara) lub jeśli ktoś był leworęczny brano kamień w prawą rękę i kciukiem pocierał w prawą stronę.

Kamienie z wieloma dziurkami używane były do rzucania zaklęć. Niektórzy magowie specjalnie wiercili dodatkowe otwory, przeważnie trzy, w jednakowej odległości. Przez dziurki przesuwano sznurek, jednocześnie powtarzając cel zaklęcia. Robiono tak trzy razy dla każdej z dziurek. Czasami jak kamień był duży wiercono w nim liczbę dziurek odpowiednią iloczynowi liczby trzy (6, 9,12 itp.). Ten typ zaklęcia podkreśla wiarę w moc powietrza w celu uzyskania pożądanych rezultatów.

Ja osobiście dowiedziałem się o wiedźmich kamieniach parę lat temu kiedy spacerowałem z psem nad jeziorem. Spotkałem tam pewną kobietę która opowiedziała mi o wiedźmich kamieniach i powiedziała o rytuale błogosławieństwa

Rytuał błogosławieństwa to rytuał który odprawia się w czasie kiedy księżyc rośnie. Zbiera się 13 zwykłych kamyków i ogrzewa się kamienie w swoich dłoniach aby je naładować swoją osobistą energią. Następnie bierze się je do lewej ręki i przesuwa nad nimi prawą rękę i wypowiada zaklęcie:

,,Kamienie czasu obdarzają dobrodziejstwem

i dają błogosławieństwo, co nigdy nie zginie”

Wdycha się mocno powietrze i wydycha na kamienie. Wrzuca się kamienie je do wody i wpatruje się w kręgi na wodzie.

Za nim woda się uspokoi wymawia się słowa:

,,Niech tak się stanie”

Rytuał ten warto powtarzać jak jesteśmy gdzieś nad jakimś stawem, jeziorem lub jakimś zbiornikiem wodnym, ale tylko podczas przybywania księżyca.